Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Zakladatel MySQL: Oracle by měl databázi prodat od vlabra - Momentálně pracuji na systému, který používá Oracle a...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 22. 10. 2009 21:12

  vlabra (neregistrovaný) 81.91.213.---

  Momentálně pracuji na systému, který používá Oracle a měl jsem možnost nějaký čas pracovat s MSSQL a musím říct, že Oracle je trochu jiná liga oproti MSSQL.
  řekl bych to asi tak, že MSSQL je pro amatérské klikače, kdežto Oracle je pro profesionály. Výhody Oracle několikanásobně převyšují výhody MSSQL.
  Jako jedinou větší výhodu MSSQL vidím, možnost psát SP v .NETu a provázanost s VisualStudiem, která umožňuje všechno jednoduše „naklikat“. Tím to ale končí.
  Oracle je dle mých zkušeností rychlejší a stabilnější na velkých databázích (50GB+). Navíc má dobrou podporu pro konzolového klienta se kterým se můžu jednoduše připojit na jakoukoliv databázi v síti (pokud to má samozřejmě povolené). Jednodušeji se tam řeši clustery, či jinak popropojované (data collector nodes) či replikované databáze.
  Oracle mi prostě příjde jako jedníná použitelná databáze pro průmyslové nasazení. V MSSQL se dá rychle vytvořit i středně velká databáze, ale nedokážu si představit něco většího (100+ tabulek) co by běželo na 300+ strojích po celém světě.