Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Zelení se vyjádřili k vyhlášce "o zvýšení poplatků za nosiče dat" od Antonín Slejška - Připomínku, že jsme měli reagovat již dříve, samozřejmě...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 27. 11. 2006 11:41

    Antonín Slejška
    Připomínku, že jsme měli reagovat již dříve, samozřejmě přijímám. Faktem je, že členové Sekce informatiky mají jiné priority než sledovat autorský zákon. Spojili jsme se proto s Mediální sekcí, která tuto problematiku sleduje průběžně. Navíc, díky tomu, že máme i své poslance v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR, tak nyní budeme moci znění autorského zákona přímo ovlivňovat. Pokud se navíc dostaneme do vlády, tak budou naše možnosti násobně vyšší.

    Vydané stanovisko je prvním krokem, v rámci něhož jsme si vyjasnili náš pohled na tuto problematiku. A hlavně jsme našli řešení, které budeme nabízet, prosazovat a vylepšovat. Pokud bychom jenom přišli s tím, že chceme danou věc zrušit, bez znalosti právního kontextu a bez návaznosti na probíhající evropskou diskusi, tak by šlo o plané plácnutí do vody.

    Pokud nám chcete pomoci, tak neváhejte a pište třeba do této diskuse svoje poznámky, komentáře, připomínky, poznatky, náměty. Předem za naší odbornou sekci děkuji.