Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Zelení se vyjádřili k vyhlášce "o zvýšení poplatků za nosiče dat" od Antonín Slejška - Moc se omlouvám, neměl jsem to energetické téma...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 28. 11. 2006 23:22

  Antonín Slejška
  Moc se omlouvám, neměl jsem to energetické téma tady v této diskusi přikrmovat. Jde tak trochu mimo Root.cz...

  Profesně se z malé části zabývám bioplynem a publikuji web www.biom.cz. Před takovými pěti či více lety jsem na našem webu zavedl pravidlo, že se k jaderné energetice nebudeme nijak vyjadřovat. Nebudeme ji ani kritizovat ani chválit. Namísto toho se budeme na plno věnovat podpoře biomasy, bioplynu, bionafty, bioethanolu, biovodíku a vůbec všeho bio :-)

  Musím říci, že to byla a je velmi dobrá strategie. Propagátoři jádra nás nechávají na pokoji a nám se daří promile za promilem zvyšovat podíl biomasy jak ve výrobě tepla, tak i elektřiny. A to je přece to, o co nám jde. Naším cílem není přesvědčovat nepřesvědčitelné, ale měnit změnitelné :-)

  Tož tak.

  Ale abych odpověděl za Zelené (to předchozí bylo neoficiálně za CZ Biom), tak oficiální stanovisko k jádru je jednoznačné ne. I mezi sebou máme sice zastánce jádra, ale jsou v tak výrazné menšině, že lze sotva předpokládat, že by se toto stanovisko někdy v dohledné době změnilo. K termojaderným a orbitálním slunečním elektrárnám jsme spíše skeptičtí. Pokud chcete důkladnější odpověď, tak se obraťte na Energetickou sekci:
  http://energetika.zeleni.cz