Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Zoom bude mít šifrování end-to-end od Filip Jirsák - Četl jste ten článek? Zkuste si vzpomenout na...

  • 17. 10. 2020 17:03

    Filip Jirsák

    Četl jste ten článek? Zkuste si vzpomenout na několik běžně používaných komunikačních nástrojů – e-mail, telefon, SMS, Facebook Messenger, Slack… Zoom nemá zabezpečení nijak skvělé, to jistě. Ale aspoň se o něco snaží. Což se o ostatních komunikačních nástrojích dá říct jen málokdy.

    Jinak ocividne predrecnik nesrovnaval Zoom s Avastem, ale ztratu kredibility Zoomu se ztratou kredibility Avastu. Opravdu by chtelo se nekdy zamyslet nad tim co je napsane.
    Tak proč jste se nad tím napsaným nezamyslel? Když chcete srovnávat ztrátu kredibility, musí nejprve někdo tu kredibilitu mít. Pro bezpečnostní software je kredibilita ohledně bezpečnosti důležitá, proto se řeší její ztráta. Komunikační nástroje žádnou kredibilitu ohledně bezpečnosti nemají, tak ji nemůžou ztratit. Nanejvýš se některý komunikační nástroj snaží tvrdit, že se na bezpečnost zaměřuje – třeba Whatsapp. Pro něj by kredibilita ohledně bezpečnosti mohla být důležitá. Dávalo by smysl řešit, jestli jí neztratil – pokud by jí někdy měl. Ale Zoom se nikdy neprofiloval jako nástroj pro bezpečnou komunikaci. Jenom to na jaře z bůhvíjakého důvodu schytal, když se na něj zaměřili rádobyexperti a odhalili, že je na tom Zoom úplně stejně, jako podobné služby.