Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Zvoní komunitním sítím hrana? Podle finančního úřadu jde o podnikání od RRŠ - Komerčně zavedený Internet (draho, protože výkopy, budování sítě,...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 27. 6. 2019 14:19

    RRŠ

    Komerčně zavedený Internet (draho, protože výkopy, budování sítě, připojení každého koncového bodu do Internetu, vysoké náklady...) je něco jiného, nž když se dohodne Pepa s Frantou, Máňou, Karlem a pár dalšíma, že si dají wifiny na dohled jeden druhému a ten, kdo dosáhne na Internet to ostatním zpřístupní, vzájemně si pomůžou a podělí s o náklady - to NENÍ podnikání a hlavně to NENÍ připojení k Internetu!
    Myslím, že ty "spolky" v podstatě neziskovkami jsou, protože z příspěvků hradí provoz a rozvoj. Zisk není to, o co usilují. Navíc - oni v zásadě pomáhají všem, protože dokáží do své sítě připojit i ty členy, kteří by byli pro komerční ISP ekonomicky nezajímaví. (O připojení radnic, škol a pod. nemluvě.)
    Pokud tou službou je "spolková činnost, počínaje připojením do komunitní sítě a konče vzděláváním, dětskými tábory, atd., pak možná - ale je nesmysl o tom rozhodnout "zpětně". Ale to prostě NENÍ připojení k Internetu. (Komunitní síť obvykle funguje i když se od Internetu odpojí.)