Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Zvoní komunitním sítím hrana? Podle finančního úřadu jde o podnikání od null null - @Miroslav Šilhavý Ale opět, v odkazovaném článku je to...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 28. 6. 2019 20:12

  null null (neregistrovaný) 2a02:c7d:f1:----:----:----:----:----

  @Miroslav Šilhavý

  Ale opět, v odkazovaném článku je to uvedeno, sdružení mají svá pravidla, netýká se jich všechno jako ostatních subjektů.

  "Na co se ale často zapomíná, je fakt, že toto osvobození je v obou případech bez nároku na odpočet daně. To znamená, že my na rozdíl od firem DPH k ničemu nepřipočítáváme, ale také nám je nikdo ze zaplacených faktur nevrací – svým dodavatelům platíme za hardware nebo služby cenu včetně DPH podobně jako jakýkoli koncový uživatel,“ říká a dodává: „Trochu jiná situace je u členského příspěvku, ten je podle zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, § 19 osvobozen od daně z příjmů právnických osob."

  Kdybych si měl ale trošku zakonspirovat, prostě takový pocit z toho žití za posledních pár let, tak bych se klonil spíš k tomu že ten řezník, kupec a sedlák v jedné osobě prostě zatlačil na Finanční správu aby se opřela do sdružení a vytřískala z toho peníze na koblihy

  "Přesto se nicméně spolky dostávají v posledních letech do hledáčku finančních úřadů a nevyhnul se mu ani spolek Oslavany.NET. Úřady si totiž často myslí, že sdružení vykazují podnikatelskou činnost, a musí tak DPH platit. Problémem jsou hlavně členské příspěvky, které finanční správa považuje za klasickou platbu za službu, a také nejednoznačný výklad zákona."

  [https://www.lupa.cz/clanky/zvoni-komunitnim-sitim-hrana-oslavany-net-ci-hkfree-mohou-znamenat-precendens/]