Hlavní navigace

Připojení k Internetu

Jak se měří internet pomocí sond

Články v rubrice Humor

Komiks: Totální relax

Užíváte si také někde příjemně teplých letních dnů? Čtete Roota právě ze svého notebooku připojeného přes WiFi v pětihvězdičkovém hotelu někde v Karibiku? Nebo sedíte na chalupě rodičů, jste připojení přes GPRS a modlíte se, abyste toho nestáhli moc? Ať tak či tak, hlavní je, si to léto pořádně užít!

Komiks: Ztraceni

Určitě to znáte a nejednou jste to zažili. Po předlouhém a strastiplném putování se skupina hrdinů z mnoha různých sociálních prostředí ocitne na úplně opuštěném ostrově plném životu nebezpečných nástrah, bez šance na záchranu nebo alespoň důstojné dožití... jsou ztraceni!

Komiks: Vydařená dovolená

Už to skoro vypadalo, že po řádném přepočítání zavazadel bude všem problémům konec a přijde čas na klidnou a pohodovou dovolenou. Ale jak známo, kde je ženská, tam jsou i problémy a když se k tomu připlete i informatik, můžeme si být zcela jistí že o pořádné potíže nebude nouze.

Exciter: tělocvičný stroj pro uživatele počítačů

Kdyby zašel člověk k lékaři ohledně obezity a lékař by mu doporučil, aby více seděl u počítače, klepali byste si asi na čelo. Ale stroj, který vyvinuly Twibright Labs, karty obrací. Nejtajnější sen všech geeků se tak stává technicky uskutečnitelným. Surfování po internetu se vyrovná surfování na Waikiki či Malibu.

Komiks: Dovolená

Geekové to se ženami nemají vůbec jednoduché. Nejprve musejí proniknout do tajů ženské duše, pak je třeba nějakou okouzlit, udržet si ji a dokonce proniknout do tajů partnerské intimity a společného života. I když se ale podaří vše ve zdraví přežít, nemusí to ještě znamenat výhru. Nástrahy číhají všude!

Komiks: FireWire

Nástup moderních informačních technologií se zastavit nedá. Jednou z nich je i dnes již klasická technologie FireWire, tedy ohnivý drát. Pro zkušeného informatika to není nic složitého a jistě si s ním hravě poradí ... tedy skoro jistě.

Komiks: první sex

Se ženami to muži nemají nikterak lehké a dle uštěpačných poznámek některých našich spoluobčanů to pro linuxáky platí dvojnásob. Přesto ale není vše ztraceno, a i tento problém lze úspěšně vyřešit, byť ne zcela bez problémů. Správný linuxový guru ví, že někdy nezbývá, než se spoléhat na dokumentaci.

Komiks: Expo

Linuxácké akce jsou velmi příjemné a všichni je máme rádi. Sejde se na nich řada zkušených a hlavně přátelských lidí. Většinou to znamená naprostou pohodu, klídek a většinou i nějaké to pivečko. Najde se ale i několik podivínských extrémistů, kteří dobrou pověst podobných srazů jen kazí.

Komiks: Adminovy priority

Průměrný admin má obvykle práce nad hlavu. Uživatelé chtějí tohle, kolegové tamto a co po něm chce šéf, o tom raději ani nemluvit. S takovým množstvím práce je třeba si zajistit pořádné plánování a rozvržení svých pracovních sil. Důležité je, stanovit si i pevné priority. Všechno naráz se stíhat přeci nedá.

Komiks: Elektronický mazlíček

Dnes se podíváme na to, že není všechno Linux, co se třpytí. Moderní linuxák by rád měl svůj oblíbený systém v PDA, mobilu, hodinkách, pračce, televizi, mikrovlnce a možná i v oblíbeném hrnku plném čajových usazenin. Ne vždycky je to ale úprava k lepšímu, leckdy to nese jistá rizika.

Komiks: Retro

Retro je prostě supr. Ovšem pro každého je to něco jiného. Někdo nosí bundu po tátovi, jiný zase brýle jako Elvis, další má doma malou kulatou lednici, ti lepší mají třeba v obýváku hrací automat nebo jukebox na malé gramofonové desky. Není nad to si občas s přáteli zavzpomínat na staré časy...

Komiks: Potopa

Dnes uzavřeme naši malou historickou sérii s podtitulem "Jak to tenkrát bylo". Opět se ohlédneme do časů minulých do dílny jednoho z prvních opravdových vývojářů našeho oblíbeného Matrixu. Společně se podíváme na to, co se dá dělat, když vás vývoj zavede do slepé uličky.

Komiks: Sodoma

A je tu další pokračování populárně naučného komiksu s historicko-technickým nádechem. Tentokrát se podíváme opět do minulosti na to, jak vypadal první skutečně nepovedený software v Matrixu. Tedy skutečně hodně nepovedený. Naštěstí na každý hrubý pytel přeci existuje dostatečně hrubá záplata.

Ručníkový den na památku Douglase Adamse

Fanouškové spisovatele Douglase Adamse, autora knihy Stopařův průvodce po Galaxii, se tento pátek opět účastní akce nazvané Ručníkový den. Zapojit se může každý, stačí si vzít svůj ručník a vyrazit s ním do ulic. A nezapomeňte na to podstatné, připomenout si knížku a autora, který ji pro nás napsal.

Komiks: Zázračná chůze

V dnešním pokračování série "Jak to tenkrát bylo" se podíváme na to, co bylo doopravdy pojmenováno až před několika lety. Dnes se zmíněnému jevu obecně říká "chyba v Matrixu", ale tenkrát tomu tak nikdo samozřejmě neříkal. Byl to jednoduše zázrak. A před pár tisíci lety o zázraky nebyla nouze.

Komiks: Betlémská hvězda

Dnes zahájíme malou sérii, kterou bychom mohli zařadit do kategorie "jak to bylo" aneb historie bez lží, předsudků, zkreslení a mocenských úprav. Možná to bude nečekané, překvapivé a místy i kruté, ale nedá se nic dělat. Pokud chceme ukázat pravdu v její úplné nahotě, musíme být hodně přísní.

Komiks: Záhadné zmizení

Je tu další sobota a s ní také tradiční komiks. Tentokrát se bude zabývat opět pracovním prostředím a především časem dovolených, válení na pláži a hlavně nepříjemným ponávratovým syndromem. Aneb co vás taky může potkat, když budete na těch Seychelách válet moc dlouho.

Komiks: Jiná dimenze interakce

Interaguji, čili jsem. Data proudící mezi jednotlivými stranami komunikační soustavy se prolínají s emočními podněty a společně tak tvoří základní kámen přenosu údajů v celé soustavě. Insuficientní integrace formální interakce vede k nefunkční socializaci obou stran a následné informační frigiditě.

Komiks: umělá žena

Nemusíte zrovna trpět poruchou osobnosti, abyste měli problémy se ženami. Jedné se nelíbí váš styl oblékání, jiná vás považuje za totálního magora nebo jí vadí, že ráno zapínáte počítač ještě v polospánku a až po přečtení pošty ji dokážete popřát dobré ráno. Správný geek si ale poradit dokáže.

Komiks: vzkaz v láhvi

Život trosečníka je zajisté nelehký. Pokud je trosečník navíc informatik, platí to dvojnásob. Naštěstí ale řešení existuje. Je jím zpráva v láhvi. Zprávy v láhvi se přece posílají od nepaměti. Akorát každý volí poněkud jinou formu té zprávy ...

Komiks: Nebeská brána

Všichni jednou zaklepem na nebeskou bránu... otázkou ale je, jak dopadneme u vstupního pohovoru. Někteří z nás totiž za života trochu zlobili. Jiní zlobili trochu víc a najde se i pár takových, kteří zlobili opravdu hodně. Střes se toho dne, jestliže jsi neuctíval svatý shell a nemodlil ses k samotnému Kernelu!

To nejlepší z blogísků na Rootu

Apríl sice letos vyšel na neděli, ale nás to rozhodně neodradilo. Protože články typu „Linus šel k Microsoftu” už dnes nikoho neberou, rozhodli jsme se vám zpříjemnit první duben něčím úplně jiným - výběrem nejlepších příspěvků z našeho blogovacího systému. Věřte, že konkurence byla skutečně velmi tvrdá.

Komiks: Linux je všude

Když se objeví nějaký nový boom, každý chce mít doma alespoň kousek toho, o čem sní všichni. Každý musel mít svého času kalhoty do zvonu, na nose lenonky nebo kolem krku králičí kožich i s nohama. Mít TO znamená být obraze, vypadat skvěle a být prostě frikulín. Linux je všude. Řekněte IMHO ROFL!

Komiks: Drahá sekera

Občas má člověk pocit, že musí něco získat za jakoukoliv cenu. Nemusí to být vůbec nic extra luxusního nebo unikátního. Může to být kladivo po tatínkovi, hřebíky po vzdáleném strýci z pátého kolena nebo třeba sekera po pradědovi. Zvlášť poslední jmenovaný předmět by mohl být pro někoho velmi zajímavý...

Komiks: Velikonoční ostrovy

V dnešní volnomyšlenkářské době můžete uměním nazývat v podstatě cokoliv. Vlastně to začalo už na Velikonočních ostrovech. Dodnes tam stojí zajímavé sochy, o kterých nikdo neví, k čemu slouží a hlavně proč je jich tam tolik. My to ovšem víme a necháme vás nahlédnout do historie, abyste to věděli taky.

Komiks: říkám Wow!

Vývoj Windows Vista sice trval hodně dlouho a vydání bylo několikrát odloženo, ale stálo to skutečně za to. Wow krabice, wow barvičky, wow aplikace, prostě jedním slovem wow. Co na tom, že se lidi smějí tradičnímu firemnímu pokřiku „dyveloprs, dyveloprs, dyveloprs...”? Windows Vista je prostě tu. Díky kluci!

Komiks: horší než Temelín

Existuje nový hardware, starý hardware, hodně starý hardware a pak ještě nesmrtelný hardware. To je ten, který jste od šéfa dostali před deseti lety k firemním narozeninám a on vás stále ještě nechce opustit. Možná je na čase s ním něco udělat, jinak vás třeba čeká blokáda hranic jako u Temelína.

Komiks: porušení pracovní kázně

Zaměstnavatelé mají někdy velmi podivné požadavky. Sledují, co jejich zaměstnanci dělají, jaký software mají na svých počítačích, zda dodržují všechny řády, jestli netráví příliš dlouhou dobu na WC nebo na obědě, jestli jsou vhodně oblečení a někteří nutí své lidi dokonce... no považte... pracovat!

Komiks: Úřednická řehole

Že je práce úředníka ve státní správě opravdu náročná vám řekne každý... kdo tam pracuje. Spousta papírování, hodiny dřiny, mizerné obědy, podráždění vedoucí a ještě ke všemu samé zákazy. Co všechno ti naši úředníci musejí vydržet... my jim to snad ani nezávidíme. Nebo že by přece?

Koniec svätej vojny - textové editory

Prehľad najpoužívanejších textových editorov v unixových systémoch. Inšpirácia pre nováčika a zamyslenie pre profesionála ako aj názorné ukážky zo života. Tento článok konečne ukončí svätú vojnu textových editorov. Ak ste sa doteraz zúčastňovali flame-wars týkajúcich sa vášho editora, toto článok vám vezme/dá vietor z/do plachiet.