Jj, zrovna koukam na prenos, a vypada to zajimave (i kdyz se trosku hrozim toho, co to znamena pro soukromi a decentralizovanost internetovych sluzeb).
Pokud sem to dobre pochopil, tak nejaky „VELKY ESHOP“ by mel podporovat mojeID hned po ostrem spusteni. Muzeme se jen dohadovat, ale presto ve me hloda otazka (ze by Alza ;) )
CZ.NIC připravuje vlastní OpenID službu
7. 6. 2010 11:06
Petr Krčmář
Na dnešní konferenci IT10 prozradil Pavel Tůma ze společnosti CZ.NIC, že organizace připravuje vlastní OpenID službu na doméně MojeID.cz. Testovací provoz by měl být spuštěn už 1. července letošního roku. K dispozici bude řada nadstandardních služeb jako fyzické ověřování uživatelů nebo přihlašování pomocí certifikátů či jednorázových hesel zaslaných SMS. Do ostrého provozu by služba měla přejít 1. října.
SKooDA (neregistrovaný)
---.plbohnice.cz
7. 6. 2010 11:17
Nový
Pavel Skoda
celé vlákno
8. 6. 2010 8:28
Nový
Re: Pavel Skoda
celé vláknoOpenID je v zásadě decentralizované. A „velký eshop“ nemusí čekat na spuštění MojeID, může klidně hned podporovat OpenID

