Chcete si jako první vyzkoušet novou podobu Root.cz? Přepněte na beta verzi.

Hlavní navigace

Linux pro Desktop běžící v RAM

V červenci minulého roku spatřila světlo světa linuxová distribuce určená pro rychlou práci na desktopu. Nedávno vyšla také její další verze. Její název je Tin Hat a je založena na Gentoo Hardened. Zaměřuje se tedy hlavně na bezpečnost. Nejzajímavější je, že se při bootování celý systém natáhne do RAM a že to není malý systém, obraz má úctyhodných 2,3 GB. Pro pohodlnou práci musí mít systém k dispozici 4 GB RAM, protože 3 GB zabere natažený obraz. Systém díky tomu velmi rychle reaguje na rozdíl od konvenčního způsobu běhu systému.

Předchozí zprávička Následující zprávička        
uživatel si přál zůstat v anonymitě
16. 3. 2009 16:47 Nový

Linux běžící v RAM

Jde o něco jiného, než je spouštění live distribuce z RAM disku? Tuto volbu má v bootovacím menu PCLinuxOS 2007 a zapotřebí je jen 1GB paměti...
martin-v
martin-v (neregistrovaný)
16. 3. 2009 17:41 Nový

To zvládá i Slax

snad už od prvních verzí a stačí mu jen 500MB RAM. O použití takhle velkého obrazu k takovémuto účelu ale slyším poprvé.
Rivon
Rivon (neregistrovaný)
16. 3. 2009 19:08 Nový

Puppy Linux

celé vlákno
Puppy Linux to zvládá taky a má pod 100MB :)
Libor Šedivý aura:56
17. 3. 2009 2:04 Nový

Re: Puppy Linux

celé vlákno
A Slitaz taky a to má pouchých cca 30 MB. :-D Jinak krásně se dá ovládat a mamka ho používá na osm let starém notebooku, kde nejely pořádně ani WinME ;).
Jiří Dobrý

Re: Puppy Linux

celé vlákno
WinME někde jely pořádně? Myslím, že za posledních 20 let nebyl žádný masově rozšířený systém tak špatný.
Libor Šedivý aura:56
17. 3. 2009 14:02 Nový

Re: Puppy Linux

celé vlákno
V te dobe mi WinME stacily, prisly mi lepsi jak Win98 (predevsim po graficke strance)... Obcas padaly, ale to kazde Win. Pak jsem posilhaval po WinXP, nemel jsem na ne, tak jsem sahl po Linuxu a uz u nej zustal. Je proste pro me ucely lepsi a bezpecnejsi.
Petr Volejnik
Petr Volejnik (neregistrovaný)
18. 3. 2009 8:45 Nový

Re: Slitaz

celé vlákno
Dekuju za tip, Slitaz jsem stahnul, vyzkousel na desktopu, i na Asus Eee, a je to proste parada, jeste se s tim musim trochu seznamit, zlobi me instalace nekterych aplikaci (chybejici knihovny), ale jinak je to dobry system, rychly a prehledny.
Zasílat nově přidané příspěvky e-mailem
Ušetřete