Internet Info, s.r.o. Lupa Měšec Podnikatel Root Zdroják DigiZone Slunečnice Vitalia TopDrive KupDnes Navrcholu NovýTarif Dobrý web Weblogy Woko Jagg Computer.cz SK: MojeLinky

Hlavní navigace

Microsoft patentoval kus iPodu

Velké překvapení čekalo Apple, když mu Americký patentní úřad odmítl přijmout patent na metodu hierarchické navigace po menu, kterou Apple používá v přehrávači iPod.

Patent totiž koliduje s nápadně podobným patentem Microsoftu, který si jeho vývojové oddělení nechalo patentovat až poté, co se na trhu objevil iPod, ale před tím, než o patent zažádal Apple.

Předchozí zprávička Následující zprávička        
Tomáš Tintěra
Tomáš Tintěra (neregistrovaný)
18. 8. 2005 14:08 Nový

Nefér patent?

celé vlákno
A není náhodou vybírání skladeb kolečkem použito u hudebních přehrávačů již dávno?
A vybírání kolečkem v seznamu textových položek měl již Sony CMD J-5. Akorát to bylo menu a ne názvy skladeb. Ale přesto věřím, že se někomu (Applu?) ten patent projde a získá tak nerférově monopol na delší dobu.
Podání stížnosti na takový patent stojí $10.000. Ale popravdě řečeno, by měl patentový úřad spíše platit lidem, kteří obětují svůj čas a uppozorní ho na chybu.
ahasver
18. 8. 2005 20:02 Nový

Re: Nefér patent?

celé vlákno
jog dial je už hodně dlouho používaný společností sony. například u věží a podobně. taky v mp3 discmanech
Rudiik
Rudiik (neregistrovaný)
18. 8. 2005 14:08 Nový

:-D

celé vlákno
A pak nam tu bude nekdo vykladat, jak jsou patenty skvela a potrebna vec a jak si kazdy to svoje samozrejme bez problemu muze nechat patentovat. Kdyz nestiha patentovat si vlastni veci ani tak velka firma jako je Apple, ktera na to dozajista ma desitky mozna stovky uredniku, kteri se o to staraji, jak by to pak mohl zvladat sam chudinka programator na volne noze...
Pichi aura:66
18. 8. 2005 14:52 Nový

Vlastně to dopadlo dobře

celé vlákno
V tomto případě to vlastně dopadlo dobře pro zbytek světa. Microsoftu bude tento patent záhy zrušen, protože Apple má jednoznačně prior act starší než přihláška Microsoftu a Apple si to už patentovat nemůže, protože si nepodali přihlášku první. Škoda, že to nedopadne pokaždé tak dobře :-D
aubi
aubi (neregistrovaný)
18. 8. 2005 15:28 Nový

Re: Vlastně to dopadlo dobře

celé vlákno
Budu tomuhle nazoru drzet palce :-D
Zasílat nově přidané příspěvky e-mailem        

Přehled názorů

Nefér patent?
Tomáš Tintěra 18. 8. 2005 14:08
└ 
Re: Nefér patent?
ahasver 18. 8. 2005 20:02
:-D
Rudiik 18. 8. 2005 14:08
Vlastně to dopadlo dobře
Pichi 18. 8. 2005 14:52
└ 
Re: Vlastně to dopadlo dobře
aubi 18. 8. 2005 15:28