Chcete si jako první vyzkoušet novou podobu Root.cz? Přepněte na beta verzi.

Hlavní navigace

RIAA nestahovala Dextra, prý to byl někdo jiný

Před pár dny na serveru TorrentFreak proběhla informace, že šest IP adres patřící organizaci RIAA bylo zapleteno do stahování nelegálně sdíleného obsahu. Někdo by si mohl říct, že zaměstnanci RIAA se snažili jen získat informace o stahovaných souborech a i když to veřejně nemusí vypadat dobře, nic velkého se z toho udělat nedá. Jenže to by RIAA nesměla o pár dní později přijít s vysvětlenímIP adresy jsou podobné bloku adres, který nám je přidělený a tyto adresy jsou používány subjekty třetích stran“. A TorrentFreak k tomu dodává „Adresy nejsou podobné, ale jsou jednoduše přidělené organizaci RIAA. Zatímco jsme připraveni uvěřit, že RIAA tyto soubory nesta­hovala, zbývá se podivovat nad tím, jaká třetí strana by ty adresy mohla mít“.

RIAA každý rok žaluje tisíce lidí jen proto, že se jejich adresa objevila u nějakého torrentu a tito lidé se brání tím, že jejich připojení používal někdo jiný. V mnoha případech neměli se stahováním nic společného, ale soud nakonec přikázal pokutu zaplatit. Když teď RIAA používá výmluvy typu „to udělal někdo jiný“, mohou tito lidé dostat své peníze zpět?

Pokud chcete vědět, kvůli čemu můžete být podobnými organizacemi popotahování, použijte službu YouHaveDownlo­aded.com, která drží databázi 55 milionů uživatelů na 123 000 torrentech.

Předchozí zprávička Následující zprávička        
Adam Radiměřský aura:60

RIAA

celé vlákno

Tak to je, když zloděj křičí: "Chyťte zloděje!"

Radovan
Radovan (neregistrovaný) 88.146.198.---
23. 12. 2011 11:07 Nový

Re: RIAA

celé vlákno

Kdo tomu věří, ten si to zaslouží! ;-)

hawran diskuse aura:61
23. 12. 2011 9:22 Nový

Tak to je mazec

:-) :-)

Zasílat nově přidané příspěvky e-mailem
Ušetřete