Všechny galerie Zpět

Fotogalerie: Tipy na vánoční dárky (2016)

Raspberry PI 3: Slavný jednodeskový počítač Raspberry Pi 3 se i letos dočkal aktualizace a je zase o dost výkonnější. Je to ideální hračka pro všechny počítačové kutily. Na trhu je však řada dalších alternativ pro konkrétní použití.  Více v článku
 • Raspberry PI 3

  Raspberry PI 3

  Slavný jednodeskový počítač Raspberry Pi 3 se i letos dočkal aktualizace a je zase o dost výkonnější. Je to ideální hračka pro všechny počítačové kutily. Na trhu je však řada dalších alternativ pro konkrétní použití.

  © Internet Info

 • Fitness náramek

  Fitness náramek

  Pro nenáročné doporučujeme levný Mi Band 2 od Xiaomi za cca tisíc korun. Nová verze má displej, takže dokáže nahradit už i hodinky. Výdrž přitom zůstává skvělá, kolem 20 dní.

  © Internet Info

 • Chytré hodinky

  Chytré hodinky

  Mnohem víc funkcí a mnohdy velmi reprezentativní zpracování nabídnou chytré hodinky. Zde už však čekejte cenu nad 5 tisíc korun a téměř každodenní nabíjení. Na obrázku Samsung Gear S3.

  © Internet Info

 • Multimediální přehrávač

  Multimediální přehrávač

  Malá krabička s Androidem (a Kodi) dokáže snadno oživit i postarší nebo hloupé televize. Už za cca dva tisíce dostanete výkonná zařízení s podporou nového formátu H.265/HEVC. Na obrázku Evolveo Android Box H4.

  © Internet Info

 • Flash disk

  Flash disk

  Obyčejný flash disk už asi příliš neoslní, ale takový hybridní flash disk, který má klasické USB i USB-C se teď určitě bude hodit. Na obrázku ADATA UC350.

  © Internet Info

 • Šifrovaný flash disk

  Šifrovaný flash disk

  Další zajímavou možností je flash disk s hardwarovým šifrováním, který se odemkne zadáním PINu na fyzické klávesnici. Corsair Padlock 2.

  © Internet Info

 • SSD

  SSD

  Bleskurychlé "disky" po delší době opět výrazněji zlevnily. Nejvýhodněji pořídíte kapacitu kolem 500 GB, připravte si cca 3,5 tisíce korun. Základních 120 GB už potom stojí jen něco přes tisíckorunu.

  © Internet Info

 • Turris Omnia

  Turris Omnia

  Tento router domácí výroby sice není zrovna laciný, ale na druhou stranu je to v podstatě multifunkční zařízení. A pokud chcete opravdu chráněný router s rychlými bezpečnostními aktualizacemi, moc jiných možností nemáte.

  © Internet Info

 • PowerCube

  PowerCube

  Elektrický rozbočovač v praktickém tvaru kostky. Navíc existují i varianty s USB konektory, díky čemuž už pro nabíjení telefonů nepotřebujete další nabíječky.

  © Internet Info

 • TREZOR

  TREZOR

  Původně hardwarová peněženka na bitcoiny už zvládá i další věci. Může fungovat jako správce hesel nebo zařízení pro dvoufaktorovou autentizaci.

  © Internet Info

 • Malý Wi-Fi router

  Malý Wi-Fi router

  Pro ty, kteří hodně cestují, můžeme doporučit malý přenosný Wi-Fi router. Pokud je na hotelu jen ethernet, dokáže vytvořit bezdrátovou síť. A nebo může prodloužit dosah jiné bezdrátové sítě. Na obrázku TP-LINK TL-WR802N.

  © Internet Info

 • Opravářská sada

  Opravářská sada

  Nová elektronika má čím dál zvláštnější šroubky a čím dál hůř se do ní dostává. Speciální sady nástrojů vám to však velmi usnadní.

  © Internet Info

 • VPN

  VPN

  Neměli bychom zapomenout ani na digitální dárky. S tím, jak chce stát čím dál víc sledovat nebo cenzurovat internet, se může hodit nějaká VPN služba, která ochrání vaši internetovou aktivitu před slídily. Na rok si připravte kolem 40-60 dolarů.

  © Internet Info

 • Počítačové hry

  Počítačové hry

  Jedním z osvědčených dárků jsou počítačové hry. Pokud vydržíte do 22. prosince, můžete hry na Steamu pořídit s velkou slevou. Další obchody zřejmě přichystají podobné akce. Pokud nevíte co vybrat, můžete koupit třeba kredit na Steam.

  © Internet Info

 • Předplatné her

  Předplatné her

  Zajímavou možností je také předplatit balíček měsíční balíček her. Aktuálně je oblíbený třeba předplatné Humble Monthly od Humble Bundle, které vyjde na 12 dolarů měsíčně. Hodnota obsažených her bývá mnohem vyšší.

  © Internet Info

 • On-line videotéky

  On-line videotéky

  V ČR už jsou oficiálně dostupné videotéky Netflix a nově také Amazon Prime Video. Amazon navíc láká na dobré zaváděcí ceny.

  © Internet Info