Názory k článku
Deset důvodů, proč odejít z Facebooku

mat
mat (neregistrovaný) ---.181.broadband4.iol.cz
6. 5. 2010 0:11 Nový

kecy

celé vlákno

FB je fajn, tyto ajtacky kecy me uz nudi. Pokud si na FB zadna citliva data nedam, tak mi nic nehrozi. A jestli nekdo ukaze me fotky a postu svetu – no a co…

uz je to nudny …

Harvie .cz aura:55
6. 5. 2010 0:33 Nový

Re: kecy

celé vlákno

aaa vzpominas, jak sme se spolu pred par mesicema tak hrozne ozrali? vis co myslim… jak si tu slapku nakonec poblil… to si musis pamatovat ne? ;-)

BLEK.
BLEK. (neregistrovaný) ---.strcechy.adsl-llu.static.bluetone.cz
6. 5. 2010 1:01 Nový

Re: kecy

celé vlákno

To je naopak dobré zveřejnit, že jsi se ožral, poblil a měl styk se šlapkou. Svědčí to o vysokých sociálních a sexuálních schopnostech a ukazuje to světu, že nemáš schizoidní poruchu osobnosti.

Mordae
Mordae (neregistrovaný) ---.net.upc.cz
6. 5. 2010 7:25 Nový

Re: kecy

celé vlákno

Jo, ale vysvetluj to na prijimacim pohovoru… :-)

pantaril
pantaril (neregistrovaný) ---.tkrjasek.cz
6. 5. 2010 8:51 Nový

Re: kecy

celé vlákno

Tak za predpokladu, ze jsem se ozral a poblil slapku mimo pracovni dobu, tak do toho nikomu u pracovniho pohovoru nic neni. A pokud ano, tak bych v takove praci delat stejne nechtel:)

Každopádně to nepomůže..
Každopádně to nepomůže.. (neregistrovaný) ---.net.upc.cz
6. 5. 2010 9:04 Nový

Re: kecy

celé vlákno

Každopádně ti to ale při pohovoru nepomůže.. :-(

Izak
Izak (neregistrovaný) ---.storyflex.cz
6. 5. 2010 9:34 Nový

Re: kecy

celé vlákno

Jo, taky by ta prace stala za houby.

Flasi
Flasi (neregistrovaný) ---.hq.iol.cz
6. 5. 2010 16:06 Nový

Re: kecy

celé vlákno

Mohla to být úžasná práce v úžasném kolektivu. Ale váš životopis dostala v HR oddělení na starost paní Úzkoprsá. Nebo to snad byla ta mladá pipina, co jede podle přesného mustru, aby měla krytý zadek a nikdo jí nemohl nic vytknout? No teď už je to jedno, v téhle firmě vás dál prostě nepozvali.

bpbp
bpbp (neregistrovaný) ---.net.upc.cz
7. 5. 2010 7:59 Nový

Re: kecy

celé vlákno

a nebo realistický pohled?

prezdivka
prezdivka (neregistrovaný) ---.178-40-250.t-com.sk
8. 5. 2010 23:04 Nový

Re: kecy

celé vlákno

Strasenie ludi? HR v sucasnosti bezne pouziva Facebook, aby si preklepli kandidatov.

hloupý Nemouš
hloupý Nemouš (neregistrovaný) ---.hella.com
3. 6. 2010 8:00 Nový

Re: kecy

celé vlákno

Bohuže ne. Ve většině personálních agentur se dělají background checky na pozice, kde o něco jde. Například v IT jde o pozice administrátorů, SAPařů a pod. Přiznání se k tomu, že jste se někde ožral a užil si s placenou poskytovatelkou sexuálních služeb, vždy minimálně zvýší stupeň zájmu bezpečnostního oddělení (pokud něco takového zaměstnavatel má).
Uvědomte si, že tím, jak své osobní informace dáváte třetím subjektům, dáváte k dispozici i informace o věcech, které nemusíte chtít zveřejnit. Já osobně udělal takovou chybu jednou, když jsem na facebook vystavil pouze zvolání, že by „to chtělo začít dělat něco jinak“. Hned další den jsem musel čelit hloupým dotazům šéfa svého šéfa, jak že jsem to myslel…
Od té doby na Facebok nepíšu nic.

michal zobec aura:23
23. 8. 2011 18:03 Nový

Re: kecy

celé vlákno

pokud jsi to psal na svém účtu na FB tak šéfovi může být úplně jedno co si tam ty píšeš pokud to dejme tomu nepíšeš v pracovní době...

monča
monča (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
12. 7. 2013 22:57 Nový

Re: kecy

celé vlákno

o tom šefoviii chci taky napsat neni mi jedno co kdo piše ja dostala takove ponaučeníííí i když to bylo mimo pracovno dobu že si davam pozor zda mam muj fb jen pro přátele

Kyle
Kyle (neregistrovaný) ---.viapvt.sk
7. 5. 2010 9:45 Nový

Re: kecy

celé vlákno

Samozrejme ze zverejnenim informacii a fotiek na Facebooku riskujete ze ich moze niekto zneuzit. Napriklad prevadzkovatel aplikacie, niekto kto vyuzite chybu v zabezpeceni. Ale ze by taketo veci mohla pouzit personalna agentura ? Tak to asi tazko. Jedine ze by ste sa hlasili do bezpecnostnych zloziek alebo informacnej sluzby s vyssim stupnom bezpecnostnej previerky. Tieto institucie maju moznosti na to, aby tieto informacie ziskali. A mozno par najvacsich firiem na svete. Ostatne je len na uzivatelovi, ako si nastavi prava, potvrdzuje ludi do „friend listu“. Nakoniec, ja si mozem pri troche snahy vytvorit identitu kohokolvek o ktorom zistim par informacii a do statusov a prispevkov pisat uplne vymyslene veci.
Takze ano, je tam urcita strata sukromia, ale je moznosti su take, ze je mozne regulovat mieru zverejnovania informacii pre ostatnych uzivatelov.

Flasi
Flasi (neregistrovaný) ---.hq.iol.cz
7. 5. 2010 10:09 Nový

Re: kecy

celé vlákno

Asi si nerozumíme. Já mám na mysli veřejné informace, které o sobě zveřejníte vy nebo které o vás zveřejní váš (bezelstně naivně neopatrný) známý.
S těmi si může pracovat kdo chce. Včetně PR agentur a HR oddělení.

Bennie
Bennie (neregistrovaný) ---.net.upc.cz
7. 5. 2010 15:56 Nový

Re: kecy

celé vlákno

nebuďte naivní.. dneska první co zaměstnavatel udělá, mrkne na profil žadatele o zaměstnání … resp. nechá si ten profil prolustrovat na personálním, případně na IT, podle toho kde to bude snáze průchodné…

V naší firmě, a to vůbec nejsme IT, se tohle dělá úplně běžně už celkem dlouho. Samozřejmě záleží na jakou pozici kdo nastupuje… u uklízečky je to celkem fuk… ale třeba u project managerky byl celkem průser, když se na fejsknize objevily její poloobnažené fotky a reporty z narkotických dýchánků…

Katka
Katka (neregistrovaný) ---.avonet.cz
8. 5. 2010 11:47 Nový

Re: kecy

celé vlákno

tak to je její blbost, ne? nemá to dělat ;)nejde o to, kdo to tam dal, jde o její chování ;)

Pavel Stárek
Pavel Stárek (neregistrovaný) ---.eurotel.cz
8. 5. 2010 21:39 Nový

Re: kecy

celé vlákno

A i přesto by mělo být budoucímu zaměstnavateli jedno co si dává na fejsbůk a že se účastní narkotických dýchánků. Test na drogy se dá udělat při vstupní lékařské prohlídce a může být (jeho podstoupení) rovněž podmínkou k nástupu do zaměstnání.

bespřez-dívky
bespřez-dívky (neregistrovaný) ---.231.broadband6.iol.cz
13. 5. 2010 18:52 Nový

Re: kecy

celé vlákno

mělo by. není.

dgcdsdf
dgcdsdf (neregistrovaný) ---.58.broadband3.iol.cz
9. 5. 2010 16:00 Nový

Re: kecy

celé vlákno

poloobnažené fotky a reporty z narkotických dýchánků ???? A to je jako OPRAVDOVÝ problém dobře odvádět požadovanou práci? Buď prostě umí … a pak se dá lecky tolerovat kdejaký výstřelek a úlet z „mládí“. Nebo prostě neumí. Já osobně bych se naopak vyvaroval uchažečů o nich bych na internetu nezjistil žádnou minulost. Kdo ví, třeba jsou to takoví, jejich počítačová gramotnost se dá shrnout do znalosti tlačítka Start a CtrlC a CtrlV.
No a kromě to tu stále visí dva otazníky:

1. za pár let se do práce pohrne generace, která se ventiluje v několika soc.sítích zcela otevřeně. Protože generační obměna HR (normálně se tomu říká personalista) bude pomalejší, tak tu vlastně mlátíme prázdnou slámu, protože se HR budou muset výrazně přizpůsobit – všichni budou mít na FB a dalších sítích svoje trapné puberťácké fotky a stupindní hlášky, které k tomu věku patří.

2. vždy se bude narážet na problém reálné identity versus virtuálního image. Posuzovat někoho a rozhodovat o jeho přije na základě nějakého virtuálního obrazu je poněkud zavádějící. Vy (vy HR) skutečně poznáte z toho facebookového blekotání zda uchazeč o zaměstnání je dobrý svářeč, či hloubku jeho analytického myšlení nebo míru ochoty a nasazení pro společný cíl? Ačkoli vím, že leckterá HR jsou v podstatě jen filtrem pro nalezení poslušných blbečků, kteří dobře zapadnou do zajeté firemní mašinérie a nebudou odmlouvat, také vím, že jiní personalisté naopak hledají skutečné kreativce. Takže opravdu nelze paušalizovat, nelze HR oddělení zatracovat a stejně tak nelze jednoznačně zatratovat nebo vyzdvihovat exhibicionismus v sociálních sítích. Ano, jsou firmy, které o to u svých zaměstnanců nestojí, jsou jiné, kde to takřka měřítkem normálnosti.

Lenin POWER! aura:43
9. 5. 2010 19:12 Nový

Re: kecy

celé vlákno

No teda my jsme radi za vsechny kompetentni lidi a rozhodne tu neresime kdo ma jaky fotky na facebooku. Jen tu resime kdyz si nekdo honi nad pornem v pracovni dobe. Ma si honit jinde a v praci makat.

kosilkar
kosilkar (neregistrovaný) ---.emfcsc.infn.it
2. 6. 2012 22:15 Nový

Re: kecy

celé vlákno

samozrejme pokud "honit si" neni jeho prace (vrchni nahonci, atp.)

*St*
*St* (neregistrovaný) ---.net.upc.cz
16. 5. 2010 21:19 Nový

Re: kecy

celé vlákno

Soudě podle toho, co píšeš, asi patříš do kategorie svářeč – CtrlC a CtrlV. Ty se úniku informací a několika fotek bát nemusíš. Buď v poho.

Gabriel
Gabriel (neregistrovaný) ---.client.ufon.cz
8. 5. 2010 8:41 Nový

Re: kecy

celé vlákno

Heh. Vy si u vas ve firme neproklepnete zadatele o praci? Jsem rad ze se mala ceska firma muze povazovat za „bezpecnostni slozky nebo informacni sluzbu“

Tomáš Crhonek aura:69
8. 5. 2010 23:16 Nový

Re: kecy

celé vlákno

Tak ono záleží na výsledku toho proklepnutí. A je to vlastně i zpráva pro toho uchazeče. Jestli by nějaké firmě vadily mé polonahé fotky na narkovečírku (jen pro příklad z diskuse výše), tak s takovou firmou bych nechtěl mít nic společného.

Zkrátka tato informace má být pro personální nezajímavá.

Mishko71
Mishko71 (neregistrovaný) ---.tesco-europe.com
9. 5. 2010 8:37 Nový

Re: kecy

celé vlákno

Tak kdyby jsi měl firmu ty, jak by se ti líbila taková zaměstnankyně? Na SEX možná good, ale když má reprezentovat firmu a komunikovat s jinými firmami (s jejím managementem) a jednalo by se ti o zakázku (teď házím) cca 2mil a dotyčná firma by se to dozvěděla, myslíš si, že by s Váma podepsali smlouvu? Jedině kdyby byla dotyčná „svolná a povolná“ :-O Myslím, že bys jí obloukem poslal do kytiček. A že by jsi si našel k tomu příslušný paragraf, tak tomu věřím na 100%!!!

Smokie
Smokie (neregistrovaný) ---.antik.sk
9. 5. 2010 8:39 Nový

Re: kecy

celé vlákno

Myslim, ze firmy sa rozhoduju podla inych kriterii ktorej firme zadaju zakazku a nie podla toho co robia vo volnom case ich zastupcovia ;)

The_ERROR
The_ERROR (neregistrovaný) ---.comworld.cz
9. 5. 2010 21:25 Nový

Re: kecy

celé vlákno

A to ja si dokonce myslim, ze se zakazka neda i kvuli vedci kravine. Dneska, se v konkurencnim boji hodi uplne cokoliv… A spolehnout se na to, ze to zakaznici budou chapat stejne… to je prilis velka vsazka do loterie…

Tomáš Crhonek aura:69
9. 5. 2010 9:40 Nový

Re: kecy

celé vlákno

Otočme to. Vy když poptáváte něco u firmy, tak zkoumáte soukromé aktivity jejich zaměstnanců (třeba jen manažerů) a na základě toho se rozhoduje zda koupit? Já tedy zkoumám jiné věci.

Prostě, pokud to nezasahuje do pracovního výkonu tak po tom zaměstnavateli (a abych odpověděl, jako zaměstnavatel bych tomu také nepřikládal váhu) a klientele nic není. Je jasné, že člověka se zálibou ve fekal sexu asi těžko někdo zaměstná v potravinářství (zkrátka ten člověk nevyhovuje hygienickým kritériím kladeným na tu činnost), na druhé straně pokud by šlo o operátorku na telefonu, tak ať si dělá co chce.

d
d (neregistrovaný) ---.kn.vutbr.cz
9. 5. 2010 12:42 Nový

Re: kecy

celé vlákno

Ja ako firma co nieco nakupujem nic neskumam. Ale to len preto lebo konkurecia porobne info velmi rada posle sama aby priklonila vahu na svoju stranu. A ja ako konkurencia vzdy zhanam diskreditujuce informacie o svojich superoch. Kazda zbran je dobra zbran.

*St*
*St* (neregistrovaný) ---.net.upc.cz
16. 5. 2010 21:24 Nový

Re: kecy

celé vlákno

Pokud kupuješ mp3, TV, … Pak určitě. Ale pokud investuješ?

killer
killer (neregistrovaný) ---.customer.poda.cz
9. 5. 2010 17:28 Nový

Re: kecy

celé vlákno

no jako narkoman budeš nespolehlivý. narkomani jsou chudáci bez vůle. vláčení svou závislostí. já bych do firmy žádného alkoholika a narkomana nevzal.

tori
tori (neregistrovaný) ---.209.broadband10.iol.cz
11. 5. 2010 18:52 Nový

Re: kecy

celé vlákno

alkoholik byl třeba Churchil (jeden z mnoha alkoholiků) – taky byste ho nevzal coby osobu bez vůle, vláčenou svou závislostí?
Řekl bych, že si problematiku alkoholismu a ostatních závislostí velice zjednodušujte.

GLove
GLove (neregistrovaný) ---.wia.cz
12. 5. 2010 22:42 Nový

Churchill

celé vlákno

ten argument s tím Churchillem je logický klam, např. by to mohl být jeden prvních dvou induktivních ;-):
http://cs.wikipedia.org/wiki/Logick%C3%BD_klam#Induktivn.C3.AD_klamy

Jurasek
Jurasek (neregistrovaný) ---.tabor.telecom.cz
22. 3. 2012 16:13 Nový

Re: kecy

celé vlákno

Z vlastni zkusenosti muzu potvrdit ze na beznou pozici admina testovacich backendu, si muj nadrizeny i HR managerka udela o me obrazek prostrednictvim facebooku nastesti mam paranoidni nastaveni a nic tam nepisu... nic mene kolega mel ucet standartne nastaven, takze HR i nadrizeny si onem vyjeli vsechno oc tam nasli zajimave a pak se ho na pohovoru trochu vic poptali aby si utvorili dojem jaky je to clovek :) nastesti je to slusnak bejt to nakej kalic a mit pochybne veci na zdi asi by to blbe vysvetloval :)

enguin
enguin (neregistrovaný) ---.khio.no
28. 5. 2010 14:18 Nový

Re: kecy

celé vlákno

a nebo taky pomuze :-)

David
David (neregistrovaný) ---.pragonet.cz
6. 5. 2010 13:15 Nový

Re: kecy

celé vlákno

Není. Ale když si budu vybírat ze více rovnocenných kandidátů, tak vy ze seznamu vypadnete jako první. :)

koroptev
koroptev (neregistrovaný) 155.35.46.---
7. 5. 2010 16:03 Nový

Re: kecy

celé vlákno

mluvis z pozice toho, kdo o tomto rozhoduje? pokud ne a je to tvuj (zjevne submisivni a porazenecky) nahled na situaci, tak nemate pravdu; napr. na jeden pracovni pohovor jsem prisel o pulhodinu pozde, obleceny jako v lete k vode, se svou obvyklou drzosti a agresivitou; kravataci v oblecich odesli s neporizenou presto, ze jsem nesplnoval zakladni kriteria (ridicak, musel jsem slibit, ze doplnim)
a takovych podobnych rozhovoru bylo vice, pricemz nerikam, ze nektere firmy nehledaji ovce a zajimaji je jine kvality (stazena prdel, ovladatelnost a prizpusobivost)
zdani je nekdy uplne na hovno kamo..

Flasi
Flasi (neregistrovaný) ---.net.upc.cz
8. 5. 2010 11:33 Nový

Re: kecy

celé vlákno

Myslíte, ostatní kandidáti byli s vámi rovnocenní (v těch vlastnostech, které byly pro dané firmy důležité)?
A pokud ano, tak proč si to myslíte? Takové informace firmy kandidátům nikdy nesdělují. Pokud něco řeknou, tak maximálně těm úspěšným řeknou, že ho vybrali těsně (ať je to pravda či ne – aby si ze začátku moc nevyskakoval). A v době, kdy zaměstnanec do firmy zapadne a spřátelí se s lidmi, kteří by mu to řekli, tak to už mu většinou neřeknou, protože je to dlouho a nikdo to neřeší a na napřijaté kandidáty už dávno zapomněli.

A myslíte, že vaše zkušenosti jsou obecně platné?

koroptev
koroptev (neregistrovaný) 155.35.46.---
10. 5. 2010 12:35 Nový

Re: kecy

celé vlákno

myslim, ze ma zkusenost je narozdil od vyse zmineneho prizdisracstvi alespon autenticka, nic vic, nic min, stejnou otazku jakou mi pokladas jsem vlastne celym obsahem sveho prispevku polozil tomu nade mnou

*St*
*St* (neregistrovaný) ---.net.upc.cz
16. 5. 2010 21:28 Nový

Re: kecy

celé vlákno

Kam jsi se hlásil? Na pokladnu do Lidla?

tvoje zena
tvoje zena (neregistrovaný) ---.nfx.cz
7. 5. 2010 1:50 Nový

Re: kecy

celé vlákno

A nebo to vysvetluj sve zene :-)

kert
kert (neregistrovaný) ---.cz.polarion.com
6. 5. 2010 14:03 Nový

Re: kecy

celé vlákno

:-D Trefa do černého! Zvolený příklad je sice (poněkud) extrémní, ale směr je správný – „nebát se a nekrást“ je stále aktuální, protože lidé stále zbytečně serou v síni…

Super
Super (neregistrovaný) 193.85.150.---
17. 10. 2012 12:29 Nový

Re: kecy

celé vlákno

BLEK.u, ty žiješ? To jsem rád!!! Už jsi se zbavil schizoidní poruchy osobnosti nebo jsi zjistil, že ti to psycholožka diagnostifikovala špatně a byl jsi celou dobu v pohodě?

Franta
Franta (neregistrovaný) ---.knet.vse.cz
6. 5. 2010 11:57 Nový

Re: kecy

celé vlákno

Pokud mi to pošle soukromou zprávou, tak je tento argument bezpředmětný a pokud mi to dá na zeď, tak to můžu hned vymazat. Jaká tedy měla být pointa?

mr.dan
mr.dan (neregistrovaný) ---.syscae.cz
6. 5. 2010 12:53 Nový

Re: kecy

celé vlákno

nechci se hadat, ale mam pocit, ze kdyz ti nekdo neco hodi na zed a smazes to, tak to stejne zustane v news feedu tvych pratel

hq
hq (neregistrovaný) ---.dkm.cz
6. 5. 2010 14:03 Nový

Re: kecy

celé vlákno

zustane tam jen, že mr.dan napsal na zeď xy, nikoliv věta, že sem vošukal tvojí starou do análu

mr.dan
mr.dan (neregistrovaný) ---.syscae.cz
6. 5. 2010 14:48 Nový

Re: kecy

celé vlákno

to je v profilu, ale v tom feedu (hlavni stranka) myslim bude
<b>mr.dan > hq</b> tvoje stara ma snad jeste lepsi anal nez tvoje sestra

:-))

benzin
benzin (neregistrovaný) 213.155.225.---
6. 5. 2010 12:55 Nový

Re: kecy

celé vlákno

Clanek se, mimo jine, snazil vysvetlit, ze na FB nic jako sukroma zprava neexistuje. Vse, uplne vse, absolutne vse co se dostane na FB je verejne. (mne to nevadi, pocitam s tim)

benzin
benzin (neregistrovaný) 213.155.225.---
6. 5. 2010 13:01 Nový

Re: kecy

celé vlákno

Rozdil tu je a sice v rychlosti sireni takove zpravy. Samostatna strnaka na netu nikoh nezaujme a nejspis se o ni nikdo nedovi. Kdezto FB sam aktivne informuje vsechny pratele lidi, kteri danou stranku navstivly, takze rychlost prenostu takove informace, je daleko rychlejsi. Je to proste presne cilena reklama.

Ale to bych povazoval spise za vyhodu, nez za nevyhodu.

-OB-
-OB- (neregistrovaný) ---.customer.poda.cz
7. 5. 2010 20:11 Nový

Re: kecy

celé vlákno

Co je prenost informace? A co navstivly? Ani G. překladač si s tím neporadil … No o šíření informací přes FB? Zhruba stejné jako ve vyhledávačích. Některých stránek si uživatelé všimnou a jiných ne, FB není žádný zázračný generátor růstu návštěvnosti webstránek. Typický a pomýlený blud šířený fejsbůkáři!

Franta
Franta (neregistrovaný) ---.knet.vse.cz
6. 5. 2010 13:06 Nový

Re: kecy

celé vlákno

Aha, a jak se tedy dostane na veřejnost (např. mezi mé přátele), když mi někdo pošle soukromou zprávu?

Jirka
Jirka (neregistrovaný) ---.nokia.com
6. 5. 2010 13:46 Nový

Re: kecy

celé vlákno

Zrovna nedavno tam meli bug, ktery to umoznoval.

d
d (neregistrovaný) ---.kn.vutbr.cz
9. 5. 2010 12:49 Nový

Re: kecy

celé vlákno

Jednoducho. Vsetky data ktore mas su viditelne pre aplikacie ktore pouzivas. Firma X vytvori 10 aplikacii ktore zaujmu 90% uzivatelov FB napr free sms branu, nejaku hru, … Tym ma pristup k vsetkym (aj sukromnym) datam 90% uzivatelov FB, takychto firiem je vela. A spusta aplikacii na fb je len preto aby umoznovali predaj sukromnych dat uzivatelov niekomu, napriklad pracovnym agenturam a podobne

Smokie
Smokie (neregistrovaný) ---.antik.sk
6. 5. 2010 14:32 Nový

Re: kecy

celé vlákno

Ale to tiez nie je pravda. Lebo na FB nieco ako sukromna sprava naozaj existuje :)

krtek
krtek (neregistrovaný) 80.82.158.---
20. 5. 2010 21:16 Nový

Re: kecy

celé vlákno

veřejné? A na tos přišle jak? zkus si vygooglit http://www.facebook.com/petamichalek …nenajdes nic z facebooku. A pokud si mě vyhledáš na FB podle přezdívky, uvidíš jenom to, co mi nevadí, že uvidíš, tak kde je ta veřejnost?

tomfi
tomfi (neregistrovaný) ---.upce.cz
6. 5. 2010 12:25 Nový

Re: kecy

celé vlákno

Není problém s tím, že by se TOHLE dostalo na veřejnost… představte si, že by někdo na Facebooku zveřejnil že Káťa byla v červenci znásilněna 5 mladíky, Že jitka musela jít na potrat v X týdnu těhotenství, že Martina má srostlé dva prsty na levé noze… společnost není zvyklá takové informace zpracovávat, ani člověk není zvyklý takové citlivé informace sdílet.

to by nejen na další trauma, ale vzhledem ke společnosti chtě nechtě panují předsudky a takové informace většinou negativně ovlivňují vztahy.

Další problém je v ostaních médiích co se týče vytrhávání z kontextu… Kdy se média mohou začít odkazovat na zdroj Facebook a útržky informací v něm. (titulky bulvárů čerpajících inspiraci z Facebooku bych si raději nechtěl ani představit).

Navíc v klasickém životě mozek zpracovává kvalitu informací i podle okolí (kdo to říká jak to říká, v jakém kontextu to říká, komu to říká). Internet je z podstaty jeden… a mnoho lidí nerozlišuje jestli v Opeře čte idnes, blog, wikipedii, prezidentův projev, informace z vědeckého portálu o vědeckém objevu… jsou to informace a jejich zaškatulkování standardním způsobem jak to dělá mozek při přímé komunikaci nefunguje úplně dobře a lidi se to teprve musí učit.

BLEK.
BLEK. (neregistrovaný) ---.karlov.mff.cuni.cz
6. 5. 2010 15:07 Nový

Re: kecy

celé vlákno

Jmenuji se Mikuláš Patočka a jsem psychopat. Pro jistotu to zveřejním teď, aby to nikdo nemusel hledat na Facebooku.

kert
kert (neregistrovaný) ---.cz.polarion.com
6. 5. 2010 17:53 Nový

Re: kecy

celé vlákno

A nechcete se stavit u nás ve firmě na pohovoru? Asi bysme Vás vzali!

ja
ja (neregistrovaný) ---.cust.sloane.cz
6. 5. 2010 20:46 Nový

Re: kecy

celé vlákno

pro jistotu sem to zverejnil na facebooku, kdyby to nahodou prece jen nekdo hledal

Lenin POWER! aura:43
6. 5. 2010 22:17 Nový

Re: kecy

celé vlákno

Porad jeste delas ten svuj Linux kernel? Kdybys alespon umel poradne ten redhat na POWER. Nauc se uz neco poradnyho co nese a pojd k nam pracovat. Porucha te tu prejde, o tom zadna. Mlady americanky to jsou kurvy maximalni.

JardaP . aura:24
6. 5. 2010 22:30 Nový

Re: kecy

celé vlákno

Fuj, vam se libi stokilove+ hory sadla, s muznou celisti, hodnou hrace americkeho fotbalu a inteligenci tez hrace americkeho fotbalu?

JardaP . aura:24
6. 5. 2010 23:36 Nový

Re: kecy

celé vlákno

Spis tluste a blbe. Ale budme objektivni, ne vsechny. Najdou se vyjimky, ktere se nezivi akorat hamburgery a nemaji mozek zality sadlem. 2/3 Americanu maji nadvahu, z toho pulka je obezni. Fuj, to bych si radsi koupil nafukovaci panu.

tvoje zena
tvoje zena (neregistrovaný) ---.nfx.cz
7. 5. 2010 1:53 Nový

Re: kecy

celé vlákno

kernel je na nic pouzivaej dmesg nebo rmdirprikazy ty jsou mocnejsi

ifup
ifup (neregistrovaný) ---.dedicated.abac.net
7. 5. 2010 5:41 Nový

Re: kecy

celé vlákno

Vase zena je americanka nebo ceska? Byla mlada, kdyz jste se brali? :>

Lenin POWER! aura:43
9. 5. 2010 0:33 Nový

Re: kecy

celé vlákno

Moje manzelka je Ceska. Kdyz jsme se brali tak se mi nelibila a mladou jsem ji neznal. Byla suverene nejosklivejsi ze vsech holek v cirkvi a navic mela priserny hadry. Dodneska mne rozesmiva kdyz se na ni podivam jakou ma ranu, navic casto byva na obliceji spinava coz ten dojem umocnuje. Kdyz ji necham si vybrat saty at si vezme jaky se ji libi ze ja ji je zaplatim tak se s neuveritelnou presnosti trefi do nejhorsich hadru v obchode, ktery tam lezi uz tak 5 let a cekaji na prodej. Chodi oblecena jak ze zacatku 20. stoleti – inu retro styl jak rikala moje matka. Americani jsou z ni uplne hotovi, asi tu retro neznaj. Ona jako mlada nosila hadry po babicce a pak ji to uz zustalo…

Rikala ze to s ni kluk vzdy zabalil na zacatku prvniho rande. Tomu bych veril umela totiz velice dobre predstirat jak je uplne neschopna a jestli kluk myslel alespon trochu na sex s ni tak mu ihned doslo ze s ni opravdu ztraci cas. skoda opravdu skoda ze Buh zakazuje hazardni hry, protoze ona by byla vynikajici hrac pokru.

Cely zivot s ni je sranda. Pred svatbou jsem ji poslal ke gynekologovi na prohlidku at si pak necha od nej napsat papir ze je panna. Bylo mi jasny, ze to toho doktora uplne odrovna. Bylo ji temer tricet. Tak se nechala prohlednout a ten doktor mel podle ocekavani velke obavy o jeji dusevni zdravi. Ptal se jestli ji to neboli a ona mu rekla ze jo, kdyz strcila ruce do lisu na papir kde lisovala bible, tak ji to bolelo a mela na nich obtisknuty kosticky. Doktor se pak radsi uz dal neptal a napsal to.

Ten papir byl velice dulezity po cely nas zivot. Na svatbe kdyz se ji ptal na neco ten urednik ze mela rict ano, tak sem ji rek tam mu dej ten papir na co cekas? Zacala panikarit a hledat ho asi po peti minutach ho nasla dala mu ho. No ten urednik na to nevidel tak si sel pro bryle, precetl si to, vykulil oci a na ni ziral. Ja jsem ji rekl. Vidis, nemuze to precist, ty doktori strasne skrabou jdi mu to nahlas precist. Tak si ten papir od nej vzala a nahlas mu to cele precetla. najednou bylo v sini takove ticho. Ja ji rekl vydis, neveri ti, ten papir je totiz uz dva mesice starej, musis mu to ukazat nebo se nevdas. A ona na to, ale ja si je neumim skliknout na mne je oblikala maminka a ja nedavala pozor. Ja na ni to nevadi, tak se jdi nekoho zeptat k cemu jinymu bys mela toho svedka? Tak se ho zeptala, ten chudak se ani nevzmohl na odpoved. Ja rikam no to musis jit za maminkou, ta bude vedet. Maminka sice vedela, ale nerekla ji to. Misto toho se ji snazila dat facku a ona na to Mami proc mne bijes? Ja jsem se pred tou svatbou vycurala jak si chtela a vzala jsem si cisty kalhotky. No musel jsem se porad kousat do jazyku abych tu svatbu zvladnul.

přes <div> K
přes <div> K (neregistrovaný) ---.84.broadband6.iol.cz
19. 5. 2010 0:04 Nový

Re: kecy

celé vlákno

Teda, co já bych dal za vaši fantazii…

Super
Super (neregistrovaný) ---.95-103-139.t-com.sk
18. 10. 2012 3:23 Nový

Re: kecy

celé vlákno

Konecne dobre citanie na dobru noc

Marteen
Marteen (neregistrovaný) 85.239.255.---
6. 5. 2010 17:33 Nový

Re: kecy

celé vlákno

to si myslis ty troubo. pockej az ti jednou bude zalezet na tom, co si o tobe lidi mysli (napriklad pri zadosti o praci) a naborar si pred tim nez te prijme, projde tvuj profil (a to se jiz deje v mladych firmach).
uvedu priklad kterym ti budu oponovat:
Asi oba vime, ze casto se neda stihnout zavcasu se od-tag-ovat z fotek. v americe te odsoudi za to, ze si vyfotis ciziho cloveka (u nas uz je to take nelegalni) bez souhlasu pozujiciho. fotku vyvesis a nekdo te zazaluje. na fb te nekdo vyfoti, vyvesi a navic napise pres tvuj oblicej cerne tvoje jmeno a jedine, co ty muzes delat je, to svoje jmeno smazat. Tak tohle je treba jedna z mala veci, ktere ti asi nedosly a dojit mely. chces li, bude tu debatovat o tom, jak malo sanci mas branit si, kvuli fb, svoje jmeno a povest, ovsem pokud se o to aspon trochu staras. Nezajma-li te, co si lidi o tobe mysli, neobtezuj se ani odepisvat, zapredpokladu ze se zajmas, je tu o cem mlvuit.

w0rm aura:100
7. 5. 2010 18:28 Nový

Re: kecy

celé vlákno

Noo…myslim ze nemas tak celkom pravdu s nelegalitou fotenia cudzich ludi (za istych okolnosti). Predpokladam ze CR a SR zakony budu v tomto ohlade stale z 99% rovnake.

Odporucam precitat toto:
http://www.ephoto.sk/uzivatelska-sekcia/pravna-poradna/fotografovanie-v-sulade-so-zakonom/

doctorX
doctorX (neregistrovaný) 78.110.218.---
6. 5. 2010 21:26 Nový

Re: kecy

celé vlákno

a mas jeste ten pernik, jak jsi mi nabizel na FB ?

marty.nyr
marty.nyr (neregistrovaný) ---.pilsfree.net
8. 5. 2010 12:18 Nový

Re: kecy

celé vlákno

NIkdo tě nenutí aby sis to čet… a určitě ti kteří to psali jsou to lepší ,,ajťáci,, než ty tak drž hubu…

aaa
aaa (neregistrovaný) 109.128.141.---
9. 5. 2010 20:48 Nový

Re: kecy

celé vlákno

a jmeno, prijmeni a datum narozeni?

to nejsou citliva data?

a tvoje kontakty? to take neni citlive …

… jenom z tehle veci (datum narozeni + ‚pratele‘) se da zjisti jaky mas prijem … z frekvence pristupu na FB a IPgeolokace se da zjisti jake mas zvyky …
= takze pak je lepsi pri odchodu z domova nezamykat :-) … aby nemusel kupovat novy zamek …

dalsi citlive udaje, tam v jednoduse daji tvi ‚pratele‘ a nebo se sloziteji daji ziskat krizenim informaci o tvych ‚pratelich‘ a od tvych ‚pratel‘ …

a bonbonek nakonec – to co ‚tam‘ jednou je, tak uz je tam na veky veku …
takze kdyz ti po letech dojde, ze neco je vazne jenom osobni (od velikosti pohlavi az po srdecni vadu), tak uz to proste zustane FB–verejne

Jezsissek
Jezsissek (neregistrovaný) ---.net2u.cz
14. 5. 2010 5:41 Nový

Re: kecy

celé vlákno

To je fajn, že Ti přístup FB nevadí… pošleš mi taky hesla na Tvý E-mail boxy???

*St*
*St* (neregistrovaný) ---.net.upc.cz
16. 5. 2010 21:11 Nový

Re: kecy

celé vlákno

Když to tak pročítám, asi ti nedochází spousta věcí. Tvé soukromí je tak chráněno, že ani nevíš, kdo čte a zná tvé názory. Třeba vypadneš z pohovoru, práce… jen proto, že jsi napsal to, co jiný vědět neměl. Vyhodil jsem z práce holku, která náhle „onemocněla“ a na FB se vesele bavila s kamarády, jak moc se těší na mejdan. Asi jí to nedošlo dodnes. INU, SOUKROMÍ JE SOUKROMÍ!!!

JJ
JJ (neregistrovaný) 77.92.215.---
19. 5. 2010 11:55 Nový

Re: kecy

celé vlákno

…máš pravdu, to ti opravdu sedí. FB je pro takový vymaštěnce jako jsi ty…

Nickname
Nickname (neregistrovaný) 77.48.33.---
21. 5. 2010 10:20 Nový

Re: kecy

celé vlákno

Ten co to napsal ten článek je pěkný kokot. Nikdo tě do ničeho nenutí tak si to kurva nezřizuj !!!!!!!!!!! to je pravidlo RULE nr.1 !!! a že si kokot a dáš si tam citlivá data tak si fakt kokot. A to že někdo uvidí moje fotky ? ať mi prdel políbí… co mi po tom ?navíc všechny informace a fotky se dají skrýt pro přátele atd … kdyby se vyřešilo všech 10 bodů cos tu napsal ty hňupe tak máš FB alá Jmén o a fotku tvojí kočky a to je vše.

delete account
delete account (neregistrovaný) ---.karneval.cz
5. 6. 2010 18:05 Nový

Re: kecy

celé vlákno

Ty máš asi IQ šumící trávy protže ten co to napsal má 100% pravdu. Když je ti u prdele ko kdo ti vidí tvoje fotky tak budiž ale fotky nejsou jediné co sdílíš ty hnupe:-) a když si děláš ty debilní kvízy na fb s kým si to dnes rozdám a jiné tak až si zase budeš dělat nějaký jiný „inteligentní“ kvíz tak nezapomen že nejen tví přátelé a uživatelé ale i ti co tu aplikaci stvořili mají přístup k tvým informacím na profilu a pak se nedív až ti zašnou chodit spamy na mail a to by bylo to nejmenší:-) tak zdar a běž si dělat kvízy:-)

omg
omg (neregistrovaný) ---.nedu.sk
25. 5. 2010 11:12 Nový

Re: kecy

celé vlákno

zhovadilosti ako fejsbuk prezivaju prave vdaka vymytemu mozgu ludi, vsak preco nie ked im je to fuk, ze?

ty vis
ty vis (neregistrovaný) 88.146.209.---
11. 8. 2010 22:47 Nový

Re: kecy

celé vlákno

Premyslel jsem nad tebou

ja
ja (neregistrovaný) 88.146.209.---
11. 8. 2010 22:49 Nový

Re: kecy

celé vlákno

Ty ani neodpovíš?

...
... (neregistrovaný) ---.112.broadband5.iol.cz
5. 9. 2010 2:12 Nový

Re: kecy

celé vlákno

ježiši ty seš vykradenej

han
han (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
1. 3. 2011 15:04 Nový

Re: kecy

celé vlákno

Kecy to nejsou. Spousta uživatelů porušuje práva druhých. Mě rozhodně vadí když tam někdo šupne fotku na které jsem já, bez mého souhlasu a ani o tom nevím že tam nějaká ta fotka je. Je to porušování §12 občanského zákoníku: http://zakony-online.cz/?s6&q6=12. Dále mě také docela vadí, že se na me zdi objevuje: Uživateli "bla bla bla" se líbí "blablablba", docela mě to nezajíma co se mu líbí, kdyby mě to zajimalo, zeptal bych se ho, podle mě je toto zbytečné, ale to je to nejmenší co mi na fb vadí. Facebook je zlo. Vážení facebookáři, ptáte se proč to říkám? Schválně... kolik dnů jste max. nebyli na fb. Někteří z Vás chodí na fb každý den a tráví tam celé hodiny. Přiznejte si to. Jste závislí! Vy závislí trávíte celé hodiny doma, sedíte na prdeli a nevystrčíte paty z domu. Takové vysedávání doma je nezdravé. Vy si určitě myslíte že bez pc není zábava. Ale je. Vaší předkové se bez pc uměli zabavit, ani ho doma neměli a jak se krásně měli bez facebooku (založen až v r. 2008). Je tolik socialních sítí tak proč je z nich facebook nejslavnější, proč to neni např. twiter. Facebook má zbytěčně moc otravných funkcí a nehledí na práva ostatních lidí. Vůbec nekontroluje jestli někdo porušuje te §12. Měli by zavést funkci že bude na každé nahrané fotce kontrolovat obličej a ověřit ho s tou danou osobou a poslat ji dotaz jestli schvaluje zveřejnění této fotky na níž je. Pokud odmítne pak tato fotka nebude zveřejněná a osoba nahrávající tuto fotku s tím nic nemůže udělat. Kdybych měl nahlásit všechny tyto osoby co bez mého souhlasu nahrali fotku se mnou, byl by to nemalý počet.
Vývojaři by s tímto problémem měli neco udělat. Někteří uživatelé si do přátel přidávají i ty co vůbec neznají. Jak někdo může mít 400 přátel, určitě ani nezná 30% z tohoto počtu. Facebook manipuluje s lidmi. Říká se, že kdo nění na facebooku tak ten je out. To mě velice znepokojilo, vždyť to je nucení druhých aby se tam zaregistrovali. Lidi musí mít vlastní názor na věci, a nikdo nemá právo je nutit aby si založili účet, jinak budou pro ostatní nuly.

můj názor
můj názor (neregistrovaný) ---.120.broadband9.iol.cz
18. 6. 2011 11:58 Nový

Re: kecy

celé vlákno

jako kdyz si dnesni deti davaji na internet fotky a muze se na ne divat kdokoliv na svete jakej koliv pedofil nebo zlocinec tak to neni moc dobry

u dospelich lidi je to uz neco jinyho ty se o sebe dokazou aspon poradne postarat vetsinou

Pavel Šimerda aura:64
11. 2. 2012 13:18 Nový

Re: kecy

celé vlákno

„tyto ajtacky kecy me uz nudi“

Tak proč chodíš na „ajťácký“ web?

Čtenář
Čtenář (neregistrovaný) 81.0.197.---
6. 5. 2010 0:17 Nový

Re: Deset důvodů proč odejít z Facebooku

celé vlákno

výborný článek, a s autorem naprosto souhlasím

Andrew
Andrew (neregistrovaný) ---.net.upc.cz
6. 5. 2010 10:15 Nový

Re: Deset důvodů proč odejít z Facebooku

celé vlákno

Nevím, co je na tom článku pěkného. Všech 10 bodů je o tom samém, respektive všech 10 bodů je o ničem. Je to jen takové neurčité, nekonkrétní blábolení.
Tím neříkám, že jsem nadšený sdíleč soukromí na FB a že ho považuji za povedenou aplikaci. Ale tento článek je opravdu o ničem.

VfB
VfB (neregistrovaný) ---.adsl.avonet.cz
7. 5. 2010 7:25 Nový

Re: Deset důvodů proč odejít z Facebooku

celé vlákno

navíc většina bodů platí také o Microsoftu a windows a kolik uživatelů jej používá, zejména to o neetickém chování, to je též pěkně zdokumentované

Michal
Michal (neregistrovaný) 212.4.138.---
10. 5. 2010 11:58 Nový

Re: Deset důvodů proč odejít z Facebooku

celé vlákno

Jsem stejnyho nazoru. Na FB jsem byl a o tom, ze delam dobre, kdyz svuj uctet rusim me jen presvedcilo zjisteni, jak opravdu slozite je ucet zrusit a presto mi nikdo nezaruci, ze moje data byla opravdu smazana.

no facebooker
no facebooker (neregistrovaný) ---.net.upc.cz
6. 5. 2010 0:17 Nový

síla

celé vlákno

Působí to opravdu hrůzostrašně, jsem rád, že jsem se nenechal zvyklat.
Fakt síla…

Jinak tedy pěkný článek, díky!

rionka
rionka (neregistrovaný) ---.net.upc.cz
6. 5. 2010 1:33 Nový

Re: síla

celé vlákno

+1.

Moc pekne a logicky sepsano, fajn preklad.

vera pohlova
vera pohlova (neregistrovaný) ---.dcit.cz
6. 5. 2010 0:22 Nový

na to se da rict jen

Tyhle aféry každého jenom otravují. Já bych všechny ty facebooky zakázala.

http://www.facebook.com/pages/Vera-Pohlova/37431345981

ded kenedy
ded kenedy (neregistrovaný) 194.212.22.---
6. 5. 2010 0:56 Nový

Re: Deset důvodů proč odejít z Facebooku

celé vlákno

clanek pomalu jak od bednara…

nicmene, FB muze byt i velice uzitecny nastroj… diky FB jsem zjistil, kolik mych ,,pratel'' jsou totalni idioti.

q
q (neregistrovaný) 212.71.183.---
6. 5. 2010 2:48 Nový

Re: Deset důvodů proč odejít z Facebooku

celé vlákno

presne.. Nekteri fakt idioti jsou dokonce takovi idioti ze si te pridaji do pratel a ty pak pekne sledujes co delaji za debiloviny, kde se ozrali jak dobytci (a skym – na fotkach) parada .. lepsi stalking idiotu neznam. Toto by ses normalne nedozvedel nebyt FB a mel bys debila za kamosa .. Diky za to FB :)

koroptev
koroptev (neregistrovaný) 155.35.46.---
7. 5. 2010 16:15 Nový

Re: Deset důvodů proč odejít z Facebooku

celé vlákno

no a tys tu ted vsem rekl, ze si ho honis pri stalkingu idiotu, to je myslim daleko lepsi divadlo

krakonoš
krakonoš (neregistrovaný) ---.idtnet.cz
6. 5. 2010 14:31 Nový

Re: Deset důvodů proč odejít z Facebooku

celé vlákno

A kolik další ch si udělá podobný názor o tobě?!? Uvědom si, že mezi FB a pranýřem je rozdíl jen v datu existence!

jarop
jarop (neregistrovaný) 85.248.36.---
7. 5. 2010 14:17 Nový

Re: Deset důvodů proč odejít z Facebooku

celé vlákno

A čo má byť? Ak sa z facebooku stane alebo sa už stal raj sfalšovaných identít, vymyslených báchoriek a poloprávd, kto bude veriť takému zdroju? Len ľudia, čo žerú bulvár. Takí to večšinou nemajú v poriadku v hlave a ja na nich zvysoka… Ich názor je mi ukradnutý.

tvoje zena
tvoje zena (neregistrovaný) ---.nfx.cz
7. 5. 2010 1:59 Nový

Re: Deset důvodů proč odejít z Facebooku

celé vlákno

tak to mas skutecne ferovou zabavu zjistovat tuhle skutecnost skrze internet :-D soudis lidi podle toho co o sobe nekde napisou nebo podle toho jakou si vystavi fotku ? To ses teda si ukrutne drsnej :-D. Jakej obrazek sis udelal o moji osobe kdyz su tu takhle prezentuju jako tvoje zena ?

ps: hrozne mi na tvem nazoru zalezi :-D

Chuck Noris
Chuck Noris (neregistrovaný) ---.net.upc.cz
6. 5. 2010 0:57 Nový

Re: Deset důvodů proč odejít z Facebooku

ale to je jeden důvod napsaný v deseti částech :)

Xeelee
Xeelee (neregistrovaný) ---.net.upc.cz
6. 5. 2010 1:03 Nový

Je to o tom co zveřejním

celé vlákno

Praktiky FB se mi nelíbí, ale když člověk zveřejní jen to, u čeho mu nevadí, že se to dozví ostatní, tak s tímhle není problém. Horší je to s nastavením toho co kdo může vidět, protože ne všichni přátelé jsou přátelé a ne všichni přátelé by měli vědět o všech vašich aktivitách, které chcete na FB sdílet. Já navíc všechny informace o sobě nezobrazuji všem „přátelům“.

Ivan Nový
Ivan Nový (neregistrovaný) ---.218.broadband11.iol.cz
6. 5. 2010 9:47 Nový

Re: Je to o tom co zveřejním

celé vlákno

To jistě, ale jiní zveřejňují něco o vás, třeba fotografie mejdanu, kde jste oba přátelé byli. A to je už bez vašeho souhlasu, a nad tím už nemáte kontrolu.

Smokie
Smokie (neregistrovaný) ---.antik.sk
6. 5. 2010 9:55 Nový

Re: Je to o tom co zveřejním

celé vlákno

Ale pokial vas niekto niekde oznaci, tak ste o tom okamzite upozorneni a viete to oznacenie zrusit. Takze kontrolu nad tym mate.

Petr Krčmář aura:99
6. 5. 2010 10:29 Nový
Firemní podporovatel

Re: Je to o tom co zveřejním

celé vlákno

Neřekl bych. Znám člověka, který tak dlouho odolával Facebooku, až jeho „kamarádi“ založili skupinu pod jeho jménem a sypou tam fotky, na kterých je on v hospodě v různých situacích. Tam nemá kontrolu žádnou.

Smokie
Smokie (neregistrovaný) ---.antik.sk
6. 5. 2010 10:39 Nový

Re: Je to o tom co zveřejním

celé vlákno

Ale to je uz to iste ako keby zalozili stranku s jeho menom a sypali tam fotky na ktorych je v hospodach v roznych situaciach. To uz mozme odsudzovat cely internet.

martin
martin (neregistrovaný) ---.net.upc.cz
7. 5. 2010 13:03 Nový

Re: Je to o tom co zveřejním

celé vlákno

to ano, ale na rozdiel od stranky, ktoru pravdepodobne nikto v zivote nenajde, na facebooku to znami objavia velmi jednoducho.

Franta
Franta (neregistrovaný) ---.knet.vse.cz
6. 5. 2010 11:55 Nový

Re: Je to o tom co zveřejním

celé vlákno

Pane Krčmáři vaše neláska k Facebooku je pověstná, ale celý tento článek a vaše argumentace mi přijdou ve stylu „za každou cenu na ten Facebook něco najít“. Jak píše člověk nade mnou, kdo jim brání udělat normální webovou stránku? A když tam chcete mít nějaký virální akcelerátor stačí to hodit třeba do Twitteru. Na Facebooku má aspoň možnost si na tu skupinu stěžovat a s trochou štěstí dosáhnout vymazání. Pokud vám někdo napíše něco nevhodného na zeď, můžete to promptně vymazat, pokud vás někdo otaguje na nějaké fotce, můžete tag odstranit nebo rovnou nahlásit fotku k vymazání. Jaké máte možnosti u tradičních způsobů? Půjdete si stěžovat k poskytovateli hostingu? Dáte to k soudu?

lwn
lwn (neregistrovaný) ---.40.wms.cz
6. 5. 2010 12:15 Nový

Re: Je to o tom co zveřejním

celé vlákno

Vymazáni ani nádhodou spíš zneviditelnění jestli si myslíte že se cokoliv jen tak smaže než se z toho vytahají relevantní data tak jste naivní

Franta
Franta (neregistrovaný) ---.knet.vse.cz
6. 5. 2010 12:43 Nový

Re: Je to o tom co zveřejním

celé vlákno

Můj příspěvěk ale nebyl o tom, jestli dosáhnu toho, že se to smaže do jednoho dne, do jednoho roku nebo vůbec. Moje pointa byla ta, že toto není riziko Facebooku, ale celého Internetu. Moje otázka otázka zní, jaký je rozdíl v tom udělat skupinu na Facebooku a udělat o dotyčném webové stránky a říšit informace o ní jinými/tradičními způsoby – e-mailem, Twitterem, indexací ve vyhledávačích? Můj názor je ten, že je to naprosto srovnatelné a na FB má člověk více možností se bránit.

Mates
Mates (neregistrovaný) ---.sevmorava.adsl-llu.static.bluetone.cz
6. 5. 2010 15:44 Nový

Re: Je to o tom co zveřejním

celé vlákno

Rozdíl je hlavně v tom, kolego, že na FB kempuje kdejakej jouda, kterej neumí bez hrubky napsat ani jedinou větu a jeho/její znalosti práce s počítačem se omezují na to kde „to“ má vypínač a kde se spouští „ten internet“ AKA „modrý éčko“.

K výrobě „standardních“ webových stránek potřebuješ asi tak čtyřistasedmde­sátdvaapůlkrát víc znalostí. Myslím, že původně to nebylo o tom, že by FB speciálně napomáhal trotlování (resp. pokud tě někdo just bude chtít sejmout a dát si s tím tu práci, tak to stejně udělá), ale spíš o tom, že obecná úroveň IQ běžného FBU (= FB user) je taková, že klidně vyrobí někomu průser aniž by se nad tím byť jen na chvíli zamyslel.

A tak jako tak průser na FB už vzhledem k jeho virálnímu principu je vždycky průser obrovský. Nějaký běžný „hanlivý“ web nemá šanci se dostat do širšího povědomí (pokud to teda není třeba nějaký antihulán s reklamou někde na myego podpořenou žalobami a trestními oznámeními :-D )

Franta
Franta (neregistrovaný) ---.knet.vse.cz
6. 5. 2010 17:26 Nový

Re: Je to o tom co zveřejním

celé vlákno

Aha, tak to jsem rád, že jsme si to ujasnili, FB je špatný, protože s ním může snadno pracovat kdejaký jouda. Se divím, že povolili rozšíření počítačů mezi běžné lidi, teď to může kdejaký jouda zneužívat. Stejně tak auta, sakra tak mohlo být na cestách bezpečně a teď to může řídit kdejaký levák.

Tarz
Tarz (neregistrovaný) 82.117.130.---
7. 5. 2010 9:58 Nový

Re: Je to o tom co zveřejním

celé vlákno

No joo ale když tě zruší autem, bude to bolet i jeho. Takhle prostě napíše pár blábolů přihodí fotku, nebo fotomtáž. a nasdílí to všem kámošům. Kdežto se stránkou by se musel dělat, sehnat a založit si hosting a pak ještě růčo rozšiřovat link na onen web. Proto se nám pře FB šikanujou děcka (založej vám profil a udělaj z vás debila, úchyla a hovnožrouta najednou a je to tak snadný.) Mimo FB nejni nic tak komplexního pro sběr a uchovávání dat. Navíc jelikož je ta služba v základu zdarma a uživatelům něco poskytuje, rádi a ochotně tam o sobě vyjevěj kde co.

Pavel
Pavel (neregistrovaný) ---.chservices.cz
7. 5. 2010 13:22 Nový

Re: Je to o tom co zveřejním

celé vlákno

Hosting? Hehe :-)

Co třeba Google Pages, estranky, webnode, …?

Fotky a texty na internetu umí dnes už zveřejnit opravdu kdokoliv, naopak facebook kvůli nepřehlednému UI bude možná i složitější, než jiné nástroje.

Derak
Derak (neregistrovaný) ---.vc.cvut.cz
6. 5. 2010 12:31 Nový

Re: Je to o tom co zveřejním

celé vlákno

Ono není třeba ani moc hledat. Fakt je, že pokud člověk není idiot a nevyžvaní na sebe kdeco, tak problém není ani tak Facebook, jako kamarádi idioti.
Takže nejlepší obrana je nikde se nefotit, nikam nechodit, s nikým se nebavit.

(neregistrovaný) 76.73.47.---
6. 5. 2010 13:49 Nový

Re: Je to o tom co zveřejním

celé vlákno

Ja bych to jeste pojistil tim, ze bych pro jistotu ani neexistoval :(

krakonoš
krakonoš (neregistrovaný) ---.idtnet.cz
6. 5. 2010 14:36 Nový

Re: Je to o tom co zveřejním

celé vlákno

Bavit? Ano, ale ne na fórech tohoto typu. Začít si s FB je totéž, jako vylézt si na stupínek v Hyde parku, zapnout několika kilowattovou aparaturu a začít mluvit, při čemž naproto není podstatné, o čem budete mluvit.Pokud se totiž někdo ze škodolibosti, nebo s úmyslem uškodit rozhodne váš profil opepřit, nebo zdeformovat, nemáte šanci mu v tom zabránit, protože od deformace do nápravy vždy uplyne nějaký reálný čas, kdy se nežádoucí informace mohou volně šířit.

VfB
VfB (neregistrovaný) ---.adsl.avonet.cz
7. 5. 2010 7:32 Nový

Re: Je to o tom co zveřejním

celé vlákno

přesně tak, když budete pro ostatní dost zajímavý, tak se vám „narodí“ anti blog, „fanouškovská“ stránka na nějakém diskusním serveru, děláte jako by pomlouvat a kritizovat bez FB nešlo, viz dokumentace: http://www.okoun.cz/boards/kinderhulan_-_young_padawan_na_mistra nebo http://exotopedia.org/wiki/

Krekr
Krekr (neregistrovaný) 178.17.80.---
7. 5. 2010 21:36 Nový

Re: Je to o tom co zveřejním

celé vlákno

Naprosto souhlasím s Frantou. S kyberšikanou se setkáte po celém internetu a než se rozšířil Facebook, bylo její modlou YouTube. Tím pádem nelze z těchto nekalých praktik vinit systém (tj. Facebook, protože jak se zdá, na jiné stránky nikdo tolik špíny neháže), ale jeho uživatele. Takže argumenty „Na Facebooku založili skupinu s fotkama…“ neuznávám. Internet je všeobecně nebezpečné místo pro naše soukromí, a to se netýká jen Facebooku…

Dinamit
Dinamit (neregistrovaný) ---.oksystem.cz
7. 5. 2010 16:42 Nový

Re: Je to o tom co zveřejním

celé vlákno

Souhlasím. Jedné *nejmenuji* osobě se stalo něco podbného. Zaritě odmítá Facebook, tak její kamarádi založili účet pod jejím jménem a spravují ho. Nejdříve to bylo myšleno jako vtip, časem to ovšem přešlo skoro až ve fanatismus. Spoustu lidí je bohužel tak hloupých (stejně jako většina autorů zdejších komentářů), že nerozeznají realitu od fikce.
Já osobně Facebook nemám a ani nikdy mít nebudu. Naopak tento článek pošlu svým známým, aby si sami uvědomili nebezpečí.

odpoved
odpoved (neregistrovaný) ---.klient.poruba.net
3. 4. 2012 17:14 Nový

Re: Je to o tom co zveřejním

celé vlákno

O tom pojednává §12 občanského zákoníku, jak zde již bylo výše uvedeno. §12 bohužel v Americe neplatí tak jak u nás, tím nemyslím že tam není, ale je to tam uvedeno jinak.

D.A. Tiger aura:65
6. 5. 2010 12:37 Nový

Re: Je to o tom co zveřejním

celé vlákno

To je sice pravda, ale zase na druhou stranu (i díky těmto článkům) s tím musíte počítat, nehledě na to, že Facebook byl vytvořen, proto, aby lidé sdíleli svá data (fotografie, odkazy, atpd…) Tedy pořád je tu uživatel, který snad ví co chce sdílet a co rozhodně ne – a to tam taky nedá.

mr.dan
mr.dan (neregistrovaný) ---.syscae.cz
6. 5. 2010 13:01 Nový

Re: Je to o tom co zveřejním

celé vlákno

a pak jsou tu bohuzel jeho (obcas fakt trochu dementne smyslejici – nekteri) kamaradi, kteri ty neprijemne informace zverejni za nej…

aneb tvuj kolega zverejni fotku z toho, jak jste se spolu ozrali jak prasata .. ani te na ni nemusi oznacit, ale protoze ma v pratelich dalsi kolegy, sefa, recepcni a buhvi koho, tak to vi hned cela firma…
a je to jen jeden priklad..

D.A. Tiger aura:65
6. 5. 2010 23:30 Nový

Re: Je to o tom co zveřejním

celé vlákno

Chápu, ale s tím by už byl trochu problém. Nejsem si totiž tak jist, jestli podle českého práva, to že na té fotce jste Vy, Vám jednoznačně dává právo něco takového požadovat a za jakých podmínek. Tohle by asi nejlépe zodpověděl právník.

Nicméně toto nebezpečí nehrozí jen na Facebooku, tam to alespoň poměrně brzo zjistíte. Horší by bylo, kdyby je uploudl třeba na imageshack, na nějakej svůj blog, stránky a pod… Chci tím říci, že toto nebezpečí se netýká pouze Facebooku a není to jeho vina.

Postup řešení takové situace by asi byl stejný, nebo velice podobný, jako v případě ostatních webových služeb. Asi nejdříve písemně požádat autora o stažení, pak (dá rozum, že zase písemně) provozovatele služby/webu, a nakonec asi soudní cestou. Ale to by opravdu chtělo v diskuzi právníka.

mr.dan
mr.dan (neregistrovaný) ---.syscae.cz
7. 5. 2010 9:54 Nový

Re: Je to o tom co zveřejním

celé vlákno

byla to reakce na me? asi ne, ze?

jen dodam, ze kdyz to nekdo upne na imageshack, nebo na webovou stranku, tak se to automaticky nevnuti v „nejhorcejsich“ novinkach vsem pratelum..
to, ze si nekde udelam stranku „Pepa Novak je vul“, dam na ni nejakou diskreditujici fotku a jeste zaridim indexaci vsemi znamymi vyhledavaci, zdaleka nezpusobi tak rychle informacni sireni, jako kdyz se to vsem zobrazi primo pred ksichtem na FB zdi..

D.A. Tiger aura:65
7. 5. 2010 10:51 Nový

Re: Je to o tom co zveřejním

celé vlákno

„byla to reakce na me? asi ne, ze“

Ehm, a na koho? Vidíte v téhle větvi ještě někoho jiného, krom nás dvou?

Jinak, nějak jsem získal dojem, že neřeší jen to, že situace kterou popisujete může nastat, ale i jak se k tomu postavit. Mea culpa – nikde jste to nepsal, takže sorry, jako bych to nepsal.

„jen dodam, ze kdyz to nekdo upne …“
To nemusí být až tak jisté. Ale jisté je to, že o tom nemusíte vůbec vědět. Kdežto na Facebooku je poměrně velká šance, že se to alespoň rychle dozvíte, a můžete na to nějak reagovat. A upřímně, budu radši, když o „diskreditujících materiálech“ fofrem dozvím a budu se moci k tomu nějak postavit a řešit to, než když budou někde na netu viset fotky, o nichž všichni vědí, jen já ne…

-tri-
-tri- (neregistrovaný) 109.69.210.---
6. 5. 2010 1:44 Nový

kamora

celé vlákno

FB ucet jsem si udelal kdysi davno, jen abych mohl nekomu napsat. Po nekolika minutach pouzivani jsem byl znechucen. Cele by se to dalo pojmenovat jednim slovem ⇒ bordel.
Od te doby jsem se neprihlasil. Ale i tak me FBmafie obtezuje na mailu.
Rozhodl jsem se to ignorovat. /uvidime kdo vydrzi dele/

Kiron
Kiron (neregistrovaný) ---.net.upc.cz
6. 5. 2010 9:44 Nový

Re: kamora

celé vlákno

Účet = > Nastavení

Viky
Viky (neregistrovaný) ---.net.upc.cz
6. 5. 2010 2:19 Nový

No hrůza!

celé vlákno

10–6: Majitelé Facebooku na něm chtějí vydělat – Hanba! Kapitalistický svině!
5–2: Když o sobě něco napíšu na internetu, mohou to vidět i ostatní – To snad ne! Chci svůj vlastní internet s vlastní sociální sítí, kde budu úplně sám!
1 – Proč si autor článku nesmazal účet už dávno?

lwn
lwn (neregistrovaný) ---.40.wms.cz
6. 5. 2010 12:26 Nový

Re: No hrůza!

celé vlákno

Vydělávat chce každý web i root ale lidé se pozastavují na způsobem jakým to dělá FB
90 % sociálních sítí je k ničemu , respektive jen k blbostem .Né všichni mají potřebu roztrubovat soukromá data do světa. Podle mého názoru zájem o FB opadne stejně jako o „blogy“
Ps kolik dalších sítí chce při registraci heslo do mailu??

Noby
Noby (neregistrovaný) ---.net.upc.cz
6. 5. 2010 17:18 Nový

Re: No hrůza!

celé vlákno

– 95% běžné lidské činnosti běžného člověka jsou blbosti.
- Kdo nechce dávat svá data do světa ten je tam nedává
- Zájem o FB možná časem něco jiného potlačí, ale to nemění nic na tom, že FB má dobře našlápnuto a bude se prorůstat internetem a dalšími službami

– většinu IT specialistů, co pořád poukazují na bezpečnost spíše jen štve všudypřítomnost Facebooku a to, že s něčím tak jednoduchým nepřišli oni.

Veronica
Veronica (neregistrovaný) ---.802.cz
11. 5. 2010 20:46 Nový

Re: No hrůza!

celé vlákno

Pokud někdo nemá potřebu sdělovat informace o své osobě jiným lidem, tak si nezakládá facebook, pokud si ho založí, musí s tímto počítat.

q
q (neregistrovaný) 212.71.183.---
6. 5. 2010 2:44 Nový

ale prosimtebe

celé vlákno

Hele ja mam takovy pocit (sam sem si tim obdobim prosel) kdy proste ses na FB tak zavisly az ho zacnes nenavidet a zacnes psat takove hovadiny jako clanek o tom jak je to cele nanic a zle a jak to skodi a jak je to otravne a jak i vy by jste tam byt nemeli. Smazes ucet a pak premlouvas i ostatni aby tam taky nebyli pac si zjistil ze je to hrozna debilovina a snazis se to vnutit ostatnim. Klikas na FB, cekas co noveho nekdo napise a on nikdo nic nepise a ty nevis co dal. Chces jit jinam a kliknes na ikonku Facebook v zalozkach takze se z FB dostanes na homepage FB, kde zas nikdo nic nenapsal. Lidi kteri proste nezvladli svou zavislost na necem novem. Dyt nikdo nikoho nenuti tam byt, je to zadarmo, je to ZABAVA, ne povinnost. Novy velice chytlavy fenomen. Lidi ho neumi zatim zvladat. Muj soucasny pristup k FB je takovy ze jsem na nem poznal hodne zajimavych lidi, nektere bych ani normalne bez FB proste nepoznal. Sledovanim jejich prispevku, ktere posilali na FB me zaujali, dali jsme se dohromady, dnes delame na par zajimavych projektech, protoze jsme nasli stejny zajem. Aplikace typu posli srdicko a pusinku a farmville a podobne cipoviny mam skryte z novinek, zadosti okamzite blokuji, lidi kteri nic chytreho neprodukuji a pouze vyplnuji kvizy mam taky skryte a nazdar. FB se pro me stal zajimavym prisunem informaci a myslenek od lidi, kteri me zajimaji, z 600ti pratel je jich asi tak 5 a jsem za ne nesmirne vdecen za tyto lidi, protoze bez FB bych je nikdy nepoznal. Tos asi tak.

(neregistrovaný) 74.118.194.---
6. 5. 2010 4:02 Nový

Re: ale prosimtebe

celé vlákno

" …hodne zajimavych lidi… z 600ti pratel je jich asi tak 5 … "

:)

q
q (neregistrovaný) 212.71.183.---
6. 5. 2010 5:49 Nový

Re: ale prosimtebe

celé vlákno

ano .. pro me je 5 kvalitnich lidi docela hodne velky pocet. Z 600ti je to pravda zlomek, ale tech 595 je skutecne nepouzitelnych. 5 lidi se kteryma ted komunikuji intenzivne o dulezitych vecech jinak nez pres FB mi vazne staci. Navic to prinasi vysledky .. coz je dobre .. 5 takovych dobrych ulovku je hodne velky pocet, pricemz maly z 600ti.. to je fakt..

(neregistrovaný) 76.73.47.---
6. 5. 2010 13:19 Nový

Re: ale prosimtebe

celé vlákno

…o dulezitych vecech  – podvracite republiku, stavite botnet? :D

q
q (neregistrovaný) 212.71.183.---
6. 5. 2010 16:54 Nový

Re: ale prosimtebe

celé vlákno

ne, jeden clovek treba perfektne maluje, proste ma velky talent, druhy je zase pro zmenu kreativni a pise zajimave texty.. atd .. proste bez FB bych tyto lidi mozna nikdy nepoznal.

merlin111
merlin111 (neregistrovaný) 93.99.49.---
20. 6. 2010 10:44 Nový

Re: ale prosimtebe

celé vlákno

pro tohle je docela dobrý obyčejný chat, kde si podle mě najdu svoji zájmovou skupinu mnohem snáž.

DJanku
DJanku (neregistrovaný) ---.karneval.cz
6. 5. 2010 2:54 Nový

Účet jsem si zrušil a o nic nepřišel...

celé vlákno

Svůj účet jsem si zrušil před 4 dny a o nic jsem nepřišel… Získal jsem čas sám pro sebe…

Vazeny ctenar Mario Vejlupek
Vazeny ctenar Mario Vejlupek (neregistrovaný) ---.57.67.213.dyn.user.ono.com
6. 5. 2010 3:50 Nový

Velice podnetny clanek... aneb co napisu za tim si stojim :-D

celé vlákno

http://www.facebook.com/#!/profile.php?id=1145­236079&ref=se­arch&sid=10915­26811.3779326847­..1

Priste to zkuste prosim na lupe nebo jeste lepe na vitalite protoze si nemyslim ze ctenare tady tyhle prujmy osobnosti zajimaji.

p.s. uz jsem to psal davno ale mohli by jste laskave odstranit urezavani zpravicek ve vypisu na webu? u rss to chapu ale tady je fakt otravny klikat stale na vice i kdyz se pak clove stejne dozvi kulovi… Diky

p.p.s jinak uz dlouho vam chci pochvalit fotku, takovy stupen arogance a sebeduvery v jednom vyrazu jsem v zivote nevidel, mozna misto dalsiho clanku on nicem pro nic se podivejte na serial the office a treba se tam necemu priucite http://www.youtube.com/watch?v=KgYmKDGg4Ig&feature=related

q
q (neregistrovaný) 212.71.183.---
6. 5. 2010 5:56 Nový

Re: Velice podnetny clanek... aneb co napisu za tim si stojim :-D

celé vlákno

prujem mate vy. Autorem neni Krcmar, je to preklad, autorem je nekdo jiny..

Tento článek je překladem textu Top Ten Reasons You Should Quit Facebook, jehož autorem je Dan Yoder. Vydáno pod licencí Creative Commons BY-SA.

JH
JH (neregistrovaný) 77.48.155.---
6. 5. 2010 5:15 Nový

kvalita

Článek je tentokrát bohužel výrazně slabší, spekulativní a poplašný. Je vystavěn na dojmech a vůbec působí jako jiné populární články, ala 10 důvodů, proč se nerozejít s partnerem apod.
A propos, to, že jste o někom něco slyšel, neznamená, že je ona osoba automaticky diskreditována. Jestli se vám doneslo, že ředitel používal nekalých technik, nemělo by ho to ve vašich očích očernit, protože se stejně dobře může jednat o pomluvu vycházející kupříkladu od konkurence.
Příště prosím méně srandy a více profesionality.;-)
Hodně zdaru v práci!

Rover623
Rover623 (neregistrovaný) ---.pilsfree.net
6. 5. 2010 7:45 Nový

Nepotvrzený účet

Zkuste si někdo vytvořit nový účet na FB a nepotvrdit ho (jak se to povedlo mě),prostě jsem vytvořil nový účet,po pár minutách používání jsem byl znechucen a protože v aktivačním mailu není nic o tom jak aktivaci odmítnout,tak jsem ten mail prostě smazal a odhlásil se v domnění,že neaktivovaný účet bude automaticky smazán (koneckonců,funguje to tak všude).Jak= bylo mé překvapení když jsem se dneska po přečtení článku rozhodl zkusit jestli už je můj víc jak půl roku starý a neaktivovaný účet pryč a jediné co mi to řeklo po napsání přihlašovacích údajů bylo to,že účet je zablokován.Takže FB neustále má můj neaktivovaný účet,smazat ho nemůžu protože se nelze přihlásit a dva maily poslané na FB podporu s žádostí o smazání se setkali s nulovou odezvou,fakt bezva služba

nemam
nemam (neregistrovaný) 198.175.166.---
6. 5. 2010 7:56 Nový

proč?

Nerozumím významu tohoto článku ale částečně ho chápu. Pro mě je facebook přínos, protože idioti se přesunuli na FB, respektive jejich potřeba rozesílat ptákoviny otravovat se přesunula někam jinam a můj oblíbený komunikační protokol je pro lidi jako já najednou lépe použitelný . . .

psp4444
psp4444 (neregistrovaný) ---.inext.cz
6. 5. 2010 8:13 Nový

smazani uctu

Po smazani uctu napise fb tohle:


Váš účet byl deaktovovám a bude během 14 dní kompletně smazán ze sítě. Pokud se během těchto 14 dní přihlásíte k vašemu účtu, bude znovu aktivovám a budete mít možnost svoji žádost zrušit.


Takze pozor na cookies, protoze „budete mit moznost zrusit“ se muze rovnat „bude zruseno“.

Pushkin
Pushkin (neregistrovaný) ---.fel.zcu.cz
6. 5. 2010 8:22 Nový

11. důvod

celé vlákno

Dalším důvodem může být i skupina uživatelů, kteří Facebook využívají k tomu, aby si mohli prohlížet cizí soukromé fotky a slintat nad nimi. Už tato skupina elektronických voyerů mě od využívání podobných sítí dostatečně odrazuje.

Honza
Honza (neregistrovaný) 62.24.77.---
6. 5. 2010 8:26 Nový

Re: 11. důvod

celé vlákno

Co jsem tak koukal a slintal, tak si myslím, že některé slečny to tam zveřejňují právě proto. Asi jim dělá to dobře představa, že kolega z práce večer u jejich fotky onanuje. A ty slečny, kterým ta představa dobře nedělá, tak tam své prsaté fotky nezveřejňují. Všichni můžou být spokojení, ne?

lwn
lwn (neregistrovaný) ---.40.wms.cz
6. 5. 2010 12:39 Nový

Re: 11. důvod

celé vlákno

soukromá fotka nemá co dělat na cizím servru . Pokud něco někam uploaduji tak nemohu počítat že je jakákoli informace nebo fotka soukromá zvášť když drtivá většína podobných služeb má v licenčních podmínkách že veškerá komunikace a data jsou vlastnictvím poskytovatele a né uživatele

Honza
Honza (neregistrovaný) 62.24.77.---
6. 5. 2010 8:22 Nový

Paranoia

celé vlákno

No jo, zase taková ta paranoia totalitních ochránců soukromí. Stačí říci, že normální člověk nemá dávat na web cokoli, o čem nechce, aby se dozvěděla jeho manželka/milen­ka/učitel/šéf v práci/mamin­ka/syn/konkurent v podnikání/atd. (To by ovšem mělo být stejně samozřejmé, jako že nepoužívám MS Outlook a pokud přeci jen ano, tak že v něm aspoň neklikám na maily s předmětem „Sexy g1r1s“ nebo „Penis eglargement“) Pak je facebook celkem neškodná záležitost.

Pavel
Pavel (neregistrovaný) ---.etnetera.cz
6. 5. 2010 10:05 Nový

Re: Paranoia

celé vlákno

Je tak slozite pochopit, ze neni problem v tom, co si tam dam sam, ale v tom co o me zverejni ostatni?

Honza
Honza (neregistrovaný) 62.24.77.---
6. 5. 2010 10:35 Nový

Re: Paranoia

celé vlákno

A jak se v tomhle liší Facebook od blogu (dnes moderní), osobních webových stránek (za mých mladých let moderní) nebo nástěnky (za mladých let mých rodičů moderní)? Všude můžu vystavit fotku Pavla Poly z etnetery, jak na gymnáziu Nad Alejí upřeně kouká prsaté spolužačce do výstřihu. (Pokud se mi to podařilo vyfotit :-) )

bender
bender (neregistrovaný) 193.179.157.---
6. 5. 2010 10:59 Nový

Re: Paranoia

celé vlákno

Všechny tagy na sebe můžu smazat nebo dokonce zakázat komukoli zobrazení fotek se mnou, takže je z mého profilu nikdo neuvidí.

Nemám šanci ovlivnit jakou fotku se mnou kdo a kam umístí. To ale není jen výsada FB. To se dá udělat kdekoliv.

Takže imo opravdu jen prehnaná paranoia

ForMat
ForMat (neregistrovaný) ---.fme.vutbr.cz
6. 5. 2010 8:25 Nový

skoda

celé vlákno

škoda, čekal jsem rozumný článek. Jak již někdo psal, plno dojmů a spekulací. Kdo nemá FB rád, tomu se bude líbit, kdo má, tomu ne. Všechny tyto články jsou ale tak trošku na téma „nůž je vinen! to nůž zabil býka“. FB je nástroj. Zajímavý rozdíl je v tom, jak která generace tento nástroj používá. Stařší se bojí, uvědomují si důsledky, mladší ne. Těm je třeba pomoci ale ne tím, že jim hračku zakážeme ale že je naučíme hračku používat. Přestaňte tady kňourat jak důchodci nad rozlitým pivem z předvolebního meetingu a popřemýšlejte jak změnit to, co se vám nelíbí.

Petr
Petr (neregistrovaný) 65.197.242.---
6. 5. 2010 8:47 Nový

Re: skoda

celé vlákno

Děláš chybné závěry. Souhlasím s tím, že FB je pouze nástroj a záleží na každém, jak s ním zachází. ALE ten problém je v tvůrci/majiteli toho nástroje, který jej může zneužívat ve svůj prospěch. A také to dělá. Už jen „evoluce“ v pravidlech o ochraně dat.

Tak ty chceš „přemýšlet, jak něco změnit“? Tos mě pobavil. Tvé myšlenky jso majiteli FB naprosto ukradené. On má své zájmy, bez ohledu na to, co „vymyslíš“. A TO JE TEN PROBLÉM.

PS. Já účet na FB nemám a nehodlám mít. Prostě nechci informace o sobě poskytovat cizímu systému pod záminkou komunikace s přátely. S těmi bez problému komunikuji i tak. Nejvíc mě opruzují občasné vtíravé maily s pozvánkou, ať si vytvořím profil. HAHA.

Usr
Usr (neregistrovaný) ---.opera-mini.net
6. 5. 2010 8:38 Nový

Souhlasím

celé vlákno

Souhlas a předpokládám, že takových nás zde bude hodně…
Jenže tady jsme na serveru, kde se schází nadprůměrní jedinci s přehledem a inteligencí. Tam venku to vypadá zcela jinak. Milióny jednoduchých stádních individuí se přímo třesou, aby mohly ztratit soukromí a mnohdy tak poškodit nejen svou rodinu, ale i blízké okolí o kterém mají informace. Milióny se třesou na stupidní skupiny, kde se „organizují“ tu proti nějaké jiné skupině, tu proti politickému názoru, tu proti konkrétnímu člověku, který se jim nelíbí. Kdokoliv se může stát předmětem jejich zájmu a hloupí novináři tomu udělají s radostí reklamu.
Ne náhodou se na podobné „sítě“ zaměřily i politické strany – všechny z leva do prava – milióny totiž chtějí být manipulovány a v pohodlí stáda se neobtěžovat myšlením…

Jde z toho strach. Mít něco podobného kdysi fašisti či komunisti, asi bychom zde svobodně nediskutovali – zatím ještě můžeme – bůhvíco tupá masa ještě způsobí :-( Možná nás jednou budou modré a oranžové týmy fanatiků „z Fajcůku“ nahánět po ulicích a nutit abychom sdíleli jejich víru.

phi
phi (neregistrovaný) ---.syscae.cz
6. 5. 2010 16:28 Nový

Re: Souhlasím

celé vlákno

no hlavni je se pochvalit jakou tu mame vyspelou socialni skupinu nadlidí. bože…

ch-in-A
ch-in-A (neregistrovaný) ---.sdserver.cz
6. 5. 2010 8:43 Nový

uz se chystam si tam zrusit ucet cca pul roku

uz se chystam si tam zrusit ucet cca pul roku, akorat lenost me v tom branila.
diky za postrceni :)

Jaroslav Hájek aura:79

smazáno!

Díky za tento článek, zejména odkaz v bodu 3. Účet jsem chtěl smazat už před časem, ale taky jsem našel jen deaktivaci.
Mimochodem, najít kde se maže účet třeba na Google taky není úplně jednoduché. I když asi snazší než facebook.

Hannibal
Hannibal (neregistrovaný) ---.komix.cz
6. 5. 2010 8:47 Nový

Souhlasím

celé vlákno

Nelze než souhlasit, není důvod pro něco jako Facebook používat, pokud člověk není vysloveně znuděný exhibicionista.

Slavko . aura:88

Re: Souhlasím

celé vlákno

ja za najväčší problém vnímam to, že v súčasnosti sa stáva podozrivým (rozumej nebezpečným) ten, čo exhibionistom nie je.

Akosi mi uniká kam sa podel slova súkromie. Veď keď svoje súkromie zverejním, tak predsa prestane byť súkromím. Myslím, že by sme mali novelizovať ústavu a vyhodiť z nej tú časť o garancii súkromia, pretože sa stáva nadbytočnou.

Ale, neprotestovali mnohí pred 20 rokmi proti socializmu aj preto, že chceli mať zaistené súkromie??? Len som vtedy nevedel, že je to preto, aby ho mohli zverejniť :-P

Tom B aura:73

Přátelé

celé vlákno

„Přátelé na Facebooku nejsou Pokémoni, takže je nemusíš mít všechny.“

No, můj osobní názor je, že sociální sítě obecně člověka zdržují od práce a ani nenahradí osobní setkání přátel. Připomíná mi to citát jednoho dobrého programátora (bohužel si nevzpomínám kdo to byl a kde jsem to četl): „Programátor, který si vede blog není dobrým programátorem.“

komák
komák (neregistrovaný) 193.87.134.---
6. 5. 2010 10:41 Nový

Re: Přátelé - súhlas

celé vlákno

Nepodľahol som módnej vlne FB ani iných sociálnych sietí – necítim potrebu mať nejakých pokémoních kamošov. Lepší sú dvaja reálni, než tlupa virtuálnych. Ľudia neblbnite a choďte spolu radšej na pivo alebo na ryby.

D.R.
D.R. (neregistrovaný) ---.fzs.zcu.cz
11. 5. 2010 9:57 Nový

Re: Přátelé - súhlas

celé vlákno

tohle co píšeš je absolutní blbost.
Díky FB můžeš být ve spojení s lidma, kterých bys jinak těžko dostihnul, tím myslím lidi opravdové, které život zavál od tebe do míst, kde by si je těžko hledal, ale díky FB horečce je najdeš, můžeš vědět co dělají apod..prostě alespoň nějaký kontakt..

Tom B aura:73

Re: Přátelé - súhlas

celé vlákno

No… nevím, já s ním docela souhlasím, ale to co píšeš má též svoji pointu.
Když jsem byl mladší, tak internet nebyl zas tak rozšířený a v podstatě pro mne nebylo možné se pravidelně a často na něm objevovat a mít dost času na to, abych aktualizoval nějaké informace. To, co popisuješ se řešilo dopisy. Dnes tu máme maily a IM programy, které právě to, co popisuješ dle mého názoru dostatečně řeší. Samozřejmě věřím, že některým lidem to nevyhovuje a potřebují něco jako FB, ale osobně tuhle potřebu nesdílím a nechápu (jakože logicky tomu nerozumím, ale chápu, že každý je jiný :3). Osobně jsem vždy preferoval dopisy pro kontakt s někým vzdáleným s tím, že ten dopis připravuji právě této osobě, ať už to píši na papíře nebo v PC, ale přijde mi to víc… vyjadřující daný druh vztahu a dělám to pro tu osobu a ne jen tak „do éteru“.

milanzitka
milanzitka (neregistrovaný) ---.217.broadband10.iol.cz
17. 11. 2010 13:37 Nový

Re: Přátelé - súhlas

celé vlákno

Asi tak. Dva roky nazpátek jsem vycestoval do Ameriky, kde jsem se seznámil se spoustou nových a příjemných lidí. Když jsem po nich požadoval email, nebo třeba ICQ, všichni na mě koukali a řekli mi, ať si je najdu na FB. I dnes je FB jedna z mála možností, jak se s těmito přáteli za oceánem zkontaktovat.

Ogar Ogarovic
Ogar Ogarovic (neregistrovaný) 195.91.87.---
6. 5. 2010 8:55 Nový

pros & cons

Všetko to je o pre a proti. FB má pre mňa osobne zatiaľ viac pre.

Inak je zaujímavá priama úmera – čím väčšia firma, tým väčšie hnutie odporu:) Google, Microsoft, Sun, Apple, … každý si užil a užíva svoje.

Peter Macko
Peter Macko (neregistrovaný) 147.175.120.---
6. 5. 2010 9:14 Nový

Dost skoro ste na to prisli :)

Zdravim vas
Takisto zastavam nazory, ktore su v clanku spomenute, akurat ze mne to bolo jasne uz od samotneho zaciatku. Nikdy som nemal ucet na facebooku aj ked ma do toho tlacia vsetci moji prijatelia. Nemam zaujem mat 2000 priatelov, s ktroymi som sa nikdy nerozpraval a hrat priblble hry. To si mozem zapnut aj googel a nieco take si vygooglit. Dalsia vec je strata casu, kedze vidim kolko casu na facebooku ludia stravia. A pravdaze ta bespecnost je uplne jasne ze facebook ludi zneuziva na sirenie reklamy. Ale to je podla mna uplne normalne, vsak kazdy chce zarobit a ludia co robia nieco zadarmo takmer neexistuju. :)

Prajem pekny den

Peto

Inkvizitor
Inkvizitor (neregistrovaný) 84.42.166.---
6. 5. 2010 9:17 Nový

Asi takhle

Když člověka zavírají do železné klece, brání se. kope a třeba i kouše. Pokud ale někdo tu klec pozlatí, vleze tam leckdo dobrovolně a ještě poděkuje. Je legrační, jak mnozí nadávají na Google, jaký to je satanáš a Velký Bratr. Přitom jeho služby nikdo používat nemusí a může si zvolit jinou alternativu, zatímco média jsou naprosto posedlá jednou jedinou sociální sítí a vyvolávají dojem, jako by na světě ani skoro nic jiného nebylo. Všechny facebookaře tímto zdravím a přeju hodně přátel a důležitých informací o tom, jak si jejich přítel Viktor z Vyšných vlkodlaků dnes ráno nasypal do čaje sůl namísto cukru. ;-)

Není důležitý
Není důležitý (neregistrovaný) 212.4.152.---
6. 5. 2010 9:34 Nový

Podpora autora

Vyjadřuji podporu autorovi. Děkuji za pěkný překlad. A jsem rád, že jsem si facebook v té velké vlně „socializace“ nezaložil. Téměř všichni mí přátelé mají facebook a zdá se, že jsem stále jejich kamarád a stále se scházíme i bez toho, abych měl pro každého řádek v databázi FB a poslouchal hromady nedůležitých a zbytečných výkřiků nudy většiny lidí.

Ivan Nový
Ivan Nový (neregistrovaný) ---.218.broadband11.iol.cz
6. 5. 2010 9:39 Nový

Paradox

celé vlákno

Brzy bude podezřele vypadat zaměstnanec, který na facebooku nebude. Každý má nějakou neřest, proto si ti, co ji nemají tak výraznou, budou své neřesti vymýšlet, aby byli důvěryhodní.

JardaP . aura:24
6. 5. 2010 10:06 Nový

Re: Paradox

celé vlákno

Co kdyz naopak bude kazdy muset mit povinny FB ucet a malovat se tam na ruzovo a jeste chvalit firmu a sefa?

Ivan Nový
Ivan Nový (neregistrovaný) ---.218.broadband11.iol.cz
6. 5. 2010 11:01 Nový

Re: Paradox

celé vlákno

I to je možnost. Uvidíme, kam bude vývoj směřovat.

Olda
Olda (neregistrovaný) ---.strcechy.adsl-llu.static.bluetone.cz
7. 5. 2010 14:50 Nový

Re: Paradox

celé vlákno

Blek už to pochopil.

GiZMaX
GiZMaX (neregistrovaný) 193.85.230.---
6. 5. 2010 9:50 Nový

Clanek

celé vlákno

Clanek obsahuje spousta „poupravenych, zkreslenych“ polopravd.
Ale to je zrejme klasika, kterou neresim.

Me nejvice ale dostalo, ze na konci clanku je tlacitko sdileni na FACEBOOK. :)))

Tundra
Tundra (neregistrovaný) 188.120.217.---
6. 5. 2010 10:35 Nový

Re: Clanek

celé vlákno

No moc zajímavý názor, až na to, že je absolutně bez logiky a že na konci článku není odkaz na zdílení, ale odkaz na smazání. Vaše IQ asi skutečně odpovídá vaším vyjadřovacím schopnostem a vaší přítomnosti na facebooku.

Jinak já osobně na facebooku nebyl ani nejsem. Mám takové vrozené nutkání dělat vždycky něco jiného než většina lidí. A říkám si, že tentokrát mi to moje nutkání docela pomohlo. Děkuji autorovi za zajímavé informace a názory.

Smokie
Smokie (neregistrovaný) ---.antik.sk
6. 5. 2010 11:09 Nový

Re: Clanek

celé vlákno

Na co ta agresivita?

Pepa
Pepa (neregistrovaný) ---.7.broadband12.iol.cz
6. 5. 2010 11:19 Nový

Re: Clanek

celé vlákno

„není odkaz na zdílení, ale odkaz na smazání“ Mluvíte o tom modrém tlačítku s nápisem facebook? ;)

Pepa
Pepa (neregistrovaný) ---.7.broadband12.iol.cz
6. 5. 2010 11:13 Nový

Re: Clanek

celé vlákno

Tak to mě dostalo, dobrý postřeh :D
Btw: má už tenhle článek na FB skupinu?, něco jako „Nenávidím Facebook a proto tam nejsem“, bych se tam přidal. Facebook účet vlastním, ale nejsem na něm aktivní, nepíšu na svoji ani jinou zeď, tak maximálně že se občas dozvím nějakou novinku, změnu stavu(v jákémkoli významu), že jeden „přítel“ zná jiného „přítele“, o čemž jsem neměl ponětí a podobně. Vůbec nejlepší jsou skupiny typu „Zjisti kdo si prohlíží tvůj profil“, který mě neustále někdo spamuje, (funguje to vůbec?) až tam budou všichni, nejen že každý bude vědět vše o každém, ale bude vědět i, jak psal někdo výše, kdo si nad kým onanuje a kolikrát denně a v podrobných statistikách :D Pak se to může zařadit jako standardní featura na stránku profilu(samozřejmě nepovinně ale defaultně). Bomba, soukromí je out, in je být „sociální“, protože kdo není na fb a neustále neujišťuje sama sebe i všechny kolem, že o sobě ještě stále vědí, a že spolu cítí a politují se, jak je ta práce na hovno a jak je dneska krásně, jako by nebyl. Takže poděkuju za rychlý link. Díky :o)

SFRp
SFRp (neregistrovaný) ---.static.bluetone.cz
6. 5. 2010 10:16 Nový

Děkuji

Jednou po mě chtěla známá, ať jí pomůžu se založením účtu na FB. Je to seriozni osoba, ktere si moc vážím. Po třetím ujištění, že to opravdu chce (jelikož tam má nějaká její kamarádkan nějaké fotky). Založil sem a čekal na aktivační mail. A co přišlo… Subject byl: Už iba jeden pojebaný klik a možete sa žačať jebať na FB. Naprosto dokonalé… Naprosto nechápala… Popřál jsem jí hodně zábavy a ujistil ji, že mě si mezi přátele přidat nemůže, protože tam opravdu nejsem.

JardaP . aura:24
6. 5. 2010 10:19 Nový

Virtualni sebevrazda

Skoncujte s facebookem a podobnymi, spachejte virtualni sebevrazdu: http://suicidemachine.org/

Suicidemachine za vas vykona nasledujici:

Facebook:
logging into your account
changing your password and your profile picture
excluding your account from public search
removing all email notifications
removing all your friends
removing all groups you were member of
removing all your wall posts (beta)
joining the group „Social Network Suiciders“
logging out

Myspace:
logging into your account
removing all your friends
leaving a status message that you've comitted suicide
logging out

LinkedIn:
logging into your account
changing your password and your profile picture
removing all your business connections
logging out

Twitter:
logging into your account
changing your password and your profile picture
removing all people you follow
removing all your followers
removing all your tweets
logging out

flasher
flasher (neregistrovaný) ---.97.broadband9.iol.cz
6. 5. 2010 11:09 Nový

Souhlas

Já s autorem více méně souhlasím. Problém není v lidech kolem IT, kteří si rizika uvědomují, ale hlavně v BFU, kteří do FB napíšou úplně všechno a co teprve puberťácí, mezi kterými je in mít tam všechno vyplněné. A těmto lidem se to jednou vrátí a nemyslím si, že v dobrém. Podívejte se na to z jiné stránky. Když na ulici potkáte cizího člověka a bude po vás chtít osobní údaje, tak mu je samozřejmě neřeknete. Ale do FB a jeho aplikací toho lidi sypou tuny a vůbec jim to nevadí. Popravdě, to opravdu nechápu.

Pepa
Pepa (neregistrovaný) ---.7.broadband12.iol.cz
6. 5. 2010 11:32 Nový

Export přátel z facebooku?

Je to možné? Rád bych si nechal vyjet své známé z facebooku v nějaké srozumitelné podobě, s kontakty a tak. Než spáchám „virtuální sebevraždu“.

Trm
Trm (neregistrovaný) 158.194.80.---
6. 5. 2010 11:59 Nový

jedenacty duvod

Facebook je pro pubertalni deti.

Charon
Charon (neregistrovaný) ---.nic.cz
6. 5. 2010 12:07 Nový

naprosto hrozne UI

celé vlákno

Dost me pobavil ze ten duvod c.1. Zalozil jsem si account na FCB kvuli projektu v praci a od zacatku nechapu jak je mozne, ze takhle hroznou aplikaci pouziva tolik lidi?

Ma totiz naprosto sileny User Interface:

– je to zcela neprehledne
- navigace je zcela neintuitivni .. vetsinu polozek ceka clovek uplne nekde jinde
- ke stejne funkci se lze dostat nekolika zpusoby … a co je horsi pri ruznych zpusobech ma na funkce ruzne moznosti!?!
- nektere zasadni funkce chybi … jedna za vsechny: nemoznost editovat prispevek treba pokud clovek udela preklep (musi se smazat a vlozit znovu)
- ma to spoustu bugu i v zakladnich funkcich … treba zarovnavani textu pokud je clovek vyplni pomoci cut&paste
- no a tu haldu ruzneho nastavovani snad ani nema smysl komentovat … to je udelano tak aby to kazdeho odradilo

Navic se mi tam zobrazuje celkem casto, ze nejaka stranka je zrovna nepristupna a ze to mam zkusit pozdeji a nebo jen tak ta stranka umre a uz nedela nic.

No nechapu …

Pepa
Pepa (neregistrovaný) ---.7.broadband12.iol.cz
6. 5. 2010 13:10 Nový

Re: naprosto hrozne UI

celé vlákno

To je, když se snaží tvářit, že umí všechno a hned… ale nic pořádně.
Napadá mě srovnání s jednou webbrowser hrou Damokles. První pocit je, že tam můžu dělat co mě jen napadne a co si dovedu představit, prostě komplexní virtuální život včetně práce, jídla, hazardu, kriminality, sexu, politiky, obchodu,..... Ale ve finále je to příšerná slátanina, kde se nabaluje jedna věc na druhou, jedno rozhraní na druhé a ani autor se do toho zřejmě bojí sáhnout aby se to nerozpadlo. Hold když něco funguje a slušně to vydělává…

Neuromancer
Neuromancer (neregistrovaný) ---.opera-mini.net
6. 5. 2010 12:09 Nový

Hloupost kvete

celé vlákno

Já na tu koncentrovanou hloupost zírám v němém úžasu.
Ono je v tom dnešním kasínovém pseudokapitalismu snad i IN být svým způsobem hloupý. Dalo by se i řici, že v jistých kruzích se to i vyžaduje…
Onehdy jsem četl, že u personalistů jsou v oblibě zadlužení zaměstnanci, u kterých mají jakousi perverzní jistotu, že budou držet hubu a krok, protože musejí splácet dluhy a hypotéky, které nadělali…Myslící zodpovědní lidé jsou čím dál méně žádoucí. S Fajcůkem je to podobné a možná někdy dojdeme do stavu, kdy dá firma přednost fajcůkovému vygumovanci před člověkem se soukromím. Třeba si někdy budeme muset udržovat virtuální identity pro Systém, aby byl spokojený a krmit jej nějakými blbostmi, abychom přežili. Snad se nám to podaří zautomatizovat :-)

jarop
jarop (neregistrovaný) 85.248.36.---
7. 5. 2010 15:04 Nový

Re: Hloupost kvete

celé vlákno

Presne ste uhodil klinec po hlave. Mnoho ľudí je blbých(nie hlúpych) z princípu a z presvedčenia. Myslenie je pre nich utrpenie. Ešte horšia je ich vlastnosť hrnúť sa za kdejakou módnou vlnkou a byť v mediách je pre nich vrchol „kariéry“. Keď sa už nedostanú do televízie tak aspoň sociálna sieť, že ?

BLEK
BLEK (neregistrovaný) ---.ovh.net
6. 5. 2010 12:56 Nový

FB nepoužívám

celé vlákno

ženy mi tam totiž nabízely styk a toho nejsem jakožto psychopat schopen

koroptev
koroptev (neregistrovaný) 155.35.46.---
7. 5. 2010 16:28 Nový

Re: FB nepoužívám

celé vlákno

pokousela se pote nektera z nich vyuzit nektere z fb chyb, aby si timto proti tve vuli styk vynutila?

standa
standa (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz
6. 5. 2010 13:07 Nový

je to tak

celé vlákno

Bohuzel musim souhlasit. Facebook zacal jako uzasny projekt pro komunikaci absolventu univerzit tzv.alumni, ta prislusnost byla ke skolam opravdu urcujici! (neco jako o hodne vychytanejsi(!) spoluzaci.cz) Po te se zacali pridavat tzv. Networks a Places (cities atd.) a v zaveru take Groups. Vysledkem bylo, ze si tam zakladal ucet kdokoliv a spojoval se do skupin s kymkoliv. Pribyly ty zpropadene aplikace a ve finale zacali mit ucty na facebooku i nefyzicke osoby a pofiderni spolecnosti zamerene ciste na zneuzivani soukr. dat skrze vlastni aplikace. Dnesni stav je ten, jako by clovek svoji zdravotni dokumentaci vylepil ve vagonech metra. Ja jsem se pripojil k Facebooku v prvopocatku, v dobe kdy v ceske republice o nem nikdo nevedel. Duvodem byla moje zahranicni studia a domlouvali jsme si pres to vylet a party na kolejich, bez toho abych si musel vymenovat neustale skype a email uplne se vsema. do ted jsem na Facebooku i kdyz mi docela hodne vadi jeho soucasny stav. Prisel bych o kontakt s uzasnou partou lidi, kterou jsem potkal tam na kolejich a nejsou z Ceska. :(

x/
x/ (neregistrovaný) ---.licanet.cz
6. 5. 2010 13:13 Nový

Redbook

celé vlákno

Hned jak jsem docetl, vybavila se mi stranka:
http://www.bugemos.com/?q=node/199 :)

Tomáš
Tomáš (neregistrovaný) ---.pvk.cz
7. 5. 2010 16:07 Nový

Re: je to tak

celé vlákno

A co Vám brání si od nich vzít e-mail, icq, telefon?

flightman
flightman (neregistrovaný) ---.emea.ibm.com
6. 5. 2010 13:28 Nový

Účet na FB nelze smazat

celé vlákno

Zdravím,

zhruba před půl rokem jsem se rozhodl s FB skoncoval a odstranit svůj účet. Vygooglil jsem několik zaručeně osvědčených způsobů pro zrušení účtu. Všechny odkazovali stejnou stránku na FB (podle mě je to ta samá jako v tomto článku). Takže jsem svůj účet odstranil.
Po přečtení dnešního článku mě však napadlo se jen tak zkusmo přihlásit pod mými starými přihlašovacími údaji a ejhle, povedlo se. A co víc, na FB je všechno tak, jak jsem to tam zanechal, jen se mi zobrazila hláška o reaktivaci účtu. Takže tolik k odstranění účtu.
Opět jsem svůj účet smazal (přes odkaz v článku) a zkusím to zase za půl roku, i když je mi už teď jasné, že z FB nic odstranit nelze.

Jirka
Jirka (neregistrovaný) ---.etnetera.cz
6. 5. 2010 13:31 Nový

Jedenacty duvod

S vyse uvedenym plne souhlasim. Je tomu asi tyden, co jsem svuj ucet na FB zavrel.

Ac souhlasim s Vasimi deseti duvody pridavam svuj ciste osobni duvod jedenacty – je to zrout casu bez realneho prinosu. Dokonce jsem si na toto udelal malou anlayzu, kdy jsem poctive sledoval mesic me aktivity na teto siti. Vycuc zde: http://podhledem.blogspot.com/2010/04/je-cas-udelat-facebooku-pa-pa.html

(Ano chapu, ze kazdy ma facebook takovy jaka je jeho sit. Takze netvrdim, ze kazdemu je k ho***u. le tvrdim, ze vetsina lidi se nad tim ani nezamysli.)

Lenkaska
Lenkaska (neregistrovaný) 93.99.40.---
6. 5. 2010 13:43 Nový

Re: Deset důvodů, proč odejít z Facebooku

celé vlákno

bla bla bla pořád si jen vymíšlíte nějakáé věci aby sme tam nechodili já nejsem tak blbá a zvu jen ty které znám .

Mates
Mates (neregistrovaný) ---.sevmorava.adsl-llu.static.bluetone.cz
6. 5. 2010 17:00 Nový

Re: Deset důvodů, proč odejít z Facebooku

celé vlákno

Ano, máš pravdu.
(Už jsem si říkal, kdy sem něco připíše nějaká typická zfanatizovaná blbá ovce… :-) )

(neregistrovaný) 76.73.47.---
6. 5. 2010 13:43 Nový

A malem jsem zapomnel...

…pridat sem svuj oblibeny link na pobaveni – lamebook.com :)

Proc to neni na Lupe?
Proc to neni na Lupe? (neregistrovaný) ---.nokia.com
6. 5. 2010 13:54 Nový

Jirka

Proc to neni na Lupe? Urcite by se to tam hodilo vic.

nepovím
nepovím (neregistrovaný) ---.anonymouse.org
6. 5. 2010 15:21 Nový

Jak se FB dostává k datům?

celé vlákno

Přítelkyně se rozhodla registrovat na Facebook. Učinila tak pod smyšleným jménem i všemi ostatními údaji. Jaké však bylo její zděšení, když jí hned při prvním přihlášení byla mezi přáteli nabídnuta její bývalá kolegyně.

Dokážete to někdo vysvětlit?

mr.dan
mr.dan (neregistrovaný) ---.syscae.cz
6. 5. 2010 15:42 Nový

Re: Jak se FB dostává k datům?

celé vlákno

Učinila tak pod smyšleným jménem i všemi ostatními údaji.  – az na email…
to je presne ono, jeji byvala kolegyne dala po registraci facebooku heslo k emailu, ktery si hodil cely jeji seznam do databaze a tvoje pritulka se zaregistrovala pod mailem, ktery je v tom seznamu

neni tomu tak?

nepovím
nepovím (neregistrovaný) ---.anonymouse.org
6. 5. 2010 15:52 Nový

Re: Jak se FB dostává k datům?

celé vlákno

E-mail jaksi z podstaty musí být skutečný. A v ten okamžik ji nenapadlo, že by si měla založit pro účel registrace do Facebooku také extra email.

Mám to chápat tak, že průměrný uživatel dává Facebooku volně k dispozici svou soukromou e-mailovou schránku včetně adresářů?

mr.dan
mr.dan (neregistrovaný) ---.syscae.cz
6. 5. 2010 16:16 Nový

Re: Jak se FB dostává k datům?

celé vlákno

smradlavy hnus, co? bojim se, ze to dela dost lidi.. :-(

merlin111
merlin111 (neregistrovaný) 93.99.49.---
20. 6. 2010 11:00 Nový

Re: Jak se FB dostává k datům?

celé vlákno

Ono se to ptá na heslo přímo k tvému mailu (webmailu), takže pokud ho zadáš, pak tam má facebook přístup. …Není třeba se bát, je tam informace, že se to heslo nikde neukládá. Takže nemusíš být vůbec paranoidní.

Petr Krčmář aura:99
6. 5. 2010 15:55 Nový
Firemní podporovatel

Re: Jak se FB dostává k datům?

celé vlákno

A pokud ne, tak to mohl Facebook hádat podle IP adresy. Přeci jen člověk v životě potkal už stovku lidí a pokud mi FB vyhodí podle IP adresy z okolí hromadu potenciálních známých, můžu jednoho z nich znát.

Tarz
Tarz (neregistrovaný) ---.cdrail.cz
7. 5. 2010 13:06 Nový

Re: Jak se FB dostává k datům?

celé vlákno

dvě možnosti:
1. Pouhá náhoda
2. Podle IP najde a vybere několik náhodných kontaktů založených a sparvovaných z IP v blízké lokalitě.

nepovím
nepovím (neregistrovaný) ---.anonymouse.org
7. 5. 2010 13:26 Nový

Re: Jak se FB dostává k datům?

celé vlákno

Hned na dalším místě byl člověk, kterému jsme v roce 2005 poslali fotku z koncertu. Tolik známých, aby to byla jen náhoda, zase nemáme.

Jediné rozumné vysvětlení, které mám, je, že Facebook systematicky prochází mailboxy lidí a adresáře, kteří jim k nim dali heslo.

Nakonec, pokud má někdo vlastní mailový server, dalo by se to i ověřit.

kamtar
kamtar (neregistrovaný) ---.19.192.213.cust.inethome.cz
6. 5. 2010 16:18 Nový

Re: Deset důvodů, proč odejít z Facebooku

já jsem nikdy na facebooku ani na jiné podobné sociální síti účet neměl přišlo mi to jako blbost a docela k ničemu.

snehuliak
snehuliak (neregistrovaný) ---.glfd.cable.ntl.com
6. 5. 2010 17:07 Nový

kam bude smerovat vyvoj

Facebook aj Twitter su len modnymi vlnami a po nich pridu dalsie Facebooky a Twittery len sa budu inak volat.

xhc
xhc (neregistrovaný) ---.95-102-198.t-com.sk
6. 5. 2010 17:36 Nový

boze

celé vlákno

uz mi s tou paranoidnou nenavistou k FB leziete na nervy .. ja som si tam info o mne len take ktore nie su citlive a skvelym sposobom som v kontakte s ostatnymi ktorych nemam prave po ruke, nehovoriac o vtipnych hlaskach ktore pisem ostatnym … sama zabava len jedno pravidlo plati na facebook: zdielat NEcitlive info o sebe a mat aspon trochu rozumu a sluzba je viac na strane vyhod ako nevyhod … pomaly ste horsi ako zadebnena banda sektarov …

(neregistrovaný) 76.73.47.---
6. 5. 2010 18:04 Nový

Re: boze

celé vlákno

„…ja som si tam info o mne…“

To mne pripomina male deti, ktere kdyz uvidi treba psa, tak k tobe pribehnou, spusti „…to tam pejsek…“ zaseknou se v polovine vety a koukaji na tebe s uzasem, ukazujice smerem k psovi :D

xhc
xhc (neregistrovaný) ---.78-99-189.t-com.sk
6. 5. 2010 20:31 Nový

Re: boze

celé vlákno

no ..........ano … ehm … mas pravdu … asi to tak ..............bude

xhc
xhc (neregistrovaný) ---.95-102-198.t-com.sk
6. 5. 2010 17:42 Nový

Re: Deset důvodů, proč odejít z Facebooku

celé vlákno

a nechce mi tu niekto odporucit aky televizny kanal by som mal mat naladeny, aku hudbu pocuvat, v akych rifliach chodit, ake jedlo papkat, ktore PIVO piť?????????

Rasto
Rasto (neregistrovaný) ---.178-41-103.t-com.sk
7. 5. 2010 0:45 Nový

Re: Deset důvodů, proč odejít z Facebooku

celé vlákno

MTV (khool že?), Hip Hop, o dve čísla väčšie (na farbe nezáleží), bordel z mekáča, pivo? PIVO?? colu budeš cucať!

Tomáš
Tomáš (neregistrovaný) ---.pvk.cz
7. 5. 2010 16:14 Nový

Re: Deset důvodů, proč odejít z Facebooku

celé vlákno

A chtěla po tobě televize, rádio nebo prodejna s tvými oblíbenými CD (stejně všíchni víme, že si je stahuješ :) e-mail a heslo k němu?

Myslím, že né, Time ;)

SALAM
SALAM (neregistrovaný) ---.ebanka.cz
6. 5. 2010 17:58 Nový

Po zralé úvaze...

…si hlavně nikdo účet na facebooku nezaloží. Gratuluju k rozhodnutí

vks aura:33
6. 5. 2010 18:43 Nový

bezpečnostní díra o které všichni ví

No, každý kdo nahlížel více do hloubky facebooku to vidí…

Včera mi jedna FB hra vyhodila chybovou hlášku, a potom kus zdrojáku:) Bohužel jen index… k jejich štěstí mi to neukázalo přístupová hesla, ale jen způsob, jak se handlují nějaké běžné eventy a jak se vypisuje stránka… ale i tak to bylo zajímavé počtení…

MonuŠ LOWE Debilní !
MonuŠ LOWE Debilní ! (neregistrovaný) ---.103.broadband16.iol.cz
6. 5. 2010 19:23 Nový

Re: Deset důvodů, proč odejít z Facebooku

celé vlákno

Pište si tu jaký hovénka chcete ale já FB neodpustím…zatím mě nezradil…není to přece člověk…fb je mo je závislot…to co je tam naspaný sou jen ubohý keci nějakýho trapáka co ví o fb hovno a jen chce udělat ze sebe machra…je to úplná pičovina…fb je to nejlepší co zatím kdo vymyslel! takže choďte víte kam…!!! :-! je mi zvás zle :-! ://

kamtar
kamtar (neregistrovaný) ---.19.192.213.cust.inethome.cz
7. 5. 2010 15:05 Nový

Re: Deset důvodů, proč odejít z Facebooku

celé vlákno

Mohu se zeptat? ty jsi pravidelný navštěvník rootu?Podle přezdívky bych řekl že spíš někdo kdo sem zabloudil z googlu jen mě to zajímá

jarop
jarop (neregistrovaný) 85.248.36.---
7. 5. 2010 15:17 Nový

Re: Deset důvodů, proč odejít z Facebooku

celé vlákno

Na čo reagujete na puberťáka ? Deti dokiaľ neprídu do puberty majú vačšiu inteligenciu. Sú zvedavé, rozmýšľajú. Hormony zapríčiňujú, že puberťák začne myslieťí inými orgánmi ako mozgom. Tie ale nie sú vybavené na takú komplikovanú činnosť takže to tak vyzerá.

99% Blek
99% Blek (neregistrovaný) 85.90.127.---
16. 5. 2010 9:55 Nový

Re: Deset důvodů, proč odejít z Facebooku

celé vlákno

Ahoj MonuŠi, já tě dyk LOWE. Podle fejshhoolbhuku ho máš jen 10 čísel. To je pro mne to khoool. Dyk tě lowe vole. Zavolej nám. Poslal sem ti 4% kontaktů z khůlbučku. SSSSseš prostě božíček. Mňam

petr
petr (neregistrovaný) ---.i4g.tmcz.cz
6. 5. 2010 20:01 Nový

Myšlenka

celé vlákno

zdravim všechny odpůrce i ty méně chytré.
upřímě řečeno myšlenka globální sociální sítě se mi celkem líbila a určitě bych ji podporoval, viz twitter, ale určitě ne v podání facebooku.
Osobně jsem ho vyzkoušel u přítel a potom se rozhodl nezakládat, protože ten web vůbec neslouží k tomu k čemu byl napsán.
uvědomme si prosím následující věci a zkusme se zamyslet: kdo z mladších, resp. převážně z teenagerů nepoužívá web jako vykládání informací o sobě, rodině, a všem co by tak nějak mělo být soukromé? proč náctileté dívky uploadují na web denně nové fotky? proč tolik pedofilů, a nejen jich můžež hledat přímo na téhle síti? proč sedí kluk v auutobuse a na každé zastávce napíše nový status kde přesně je, místo toho aby šel na rande nebo koukal na film, šel ven, sportoval? proč díky sociálnim sitim byl vyvinut iPad? je tohle vůbec normální? nezbytné?

nepochopim nikdy lidi co řikají že bez facebooku nemohou žít, tráví na něm celé hodiny a čekají až někdo okomentuje infantilním vyjádřením jejich novou fotku, nebo do nich šťouchne, popř se starají o svojí zahrádku… asi ve svých 17-ti letehc nemám dostatečný rozhled nebo zkušenosti, ale upřímě řečeno, je mi to jedno, tohle neni a snad nikdy nebude normální…

Praclovek
Praclovek (neregistrovaný) ---.anonymouse.org
6. 5. 2010 22:58 Nový

Re: Myšlenka

celé vlákno

Jste na svůj věk pozoruhodně rozumný a vyspělý. Bohužel je vás takových velmi málo :-(

JardaP . aura:24
6. 5. 2010 23:38 Nový

Re: Myšlenka

celé vlákno

Smankote, davejte pozor, na kterych forech tyhle hlasky pisete. Aby vas nezavreli.

Smokie
Smokie (neregistrovaný) ---.antik.sk
6. 5. 2010 20:39 Nový

Re: Deset důvodů, proč odejít z Facebooku

Nechapem akym dovodom sa tu ludia v tejto diskusii navazaju a napadaju uzivatelov Facebooku. Nehovorim o vsetkych, ale je tu niekolko takych a nie je ich malo.

To, ze Facebook ignorujete vas nad tychto ludi nenadradzuje. Preco by aj malo? Vsimnite si ako vyzera 90% prispevkov tu a vobec aj tento clanok pod ktorym bezi tato diskusia. Su len o tom, ze to a to je zle a preto sa to NESMIE pouzivat a kto to pozuvia, tak je BFU a menej inteligentny jedinec.
Myslim, ze je na kazdom cloveku aby zvazil rizika, vyhody a nevyhody a podla toho sa prisposobil. A az niekto bude umyselne zakryvat a ignorovat to zle, tak potom si ho nazyvajte menej inteligentnym jedincom a inymi urazkami. Pretoze az vtedy si to zasluzi.

Ja osobne Facebook pouzivam. A pouziva ho plno mojich znamych a priatelov a o drvivej vacsine z nich by som nepovedal, ze su to BFU alebo blbci. Schopnostami a intelektom by predcili mnoho z vas, rovnako ako mnoho z vas by predcilo ich, ale to nema nic spolocne s Facebookom. To je takto v kazdej vzorke ludi.
My si rizika uvedomujeme a podla toho sa aj spravame. Za tie roky co tam sme sa este nikdy nedostalo von to co by sa von dostat nemalo.

Chcete veci zmenit a oslabit poziciu Facebooku (ICQ, Skype, cohokolvek)? Robte osvetu. Ale to co tu robite nie je osveta, to je potlacovanie inych nazorov a nasilne pokusy o ich zmenu.

A TO NIE JE zdrave…

cpu
cpu (neregistrovaný) ---.802.cz
13. 5. 2010 12:58 Nový

Re: FB obsession

celé vlákno

souhlas tenhle se povedl :)

doctorX
doctorX (neregistrovaný) 78.110.218.---
6. 5. 2010 21:28 Nový

FaceBook

to by mi jeste chybelo FB.
Staci mi jedina vec proc to nepouzivat, je to jen ztrata casu.

olf
olf (neregistrovaný) 93.99.200.---
6. 5. 2010 21:49 Nový

tlachy-každej uzná sám co zveřejnit a co ne.možná dementi tam dají vše

tlachy-každej uzná sám co zveřejnit a co ne.možná dementi tam dají vše

František Šimorda
František Šimorda (neregistrovaný) ---.gjk.cz
7. 5. 2010 8:26 Nový

Souhlas

Diky za clanek.

Petr Vyhnal aura:100
7. 5. 2010 10:10 Nový

O cem to vlastne je?

celé vlákno

Vec se ma tak, bud chci nejakou sluzbu vyuzivat a pak bych mel dodrzet jeji podminky a nebo sluzbu nechci vyuzivat, protoze se mi treba neliby ty podminky a tak ji nevyuzivam. Tohle breceni autora nad tim, ze chce byt IN a odejit z Facebooku, ale je mu to lito, protoze prijde o svoji socilani sit je trosku sobecke a ve vysledku smutne. Smutne hlavne v momente, kdy Facebook stavi na vrchol sve socialni angazovanosti a jeho opusteni mu cini zasadni socilani problem. K facebooku samotnemu, je jen veci uzivatele jake informace a jak zde publikuje. Nikdo vas nenuti davat do FB vase telefonni cislo, verejne oznamovat vztah s partnerem ani uvadet adresu. FB pouze rika, ze pokud neco chcete uvest, ma to byt pravdivy udaj. Predevsim je to z meho pohledu ochrana pred fake accounty. Asi tezko si nekdo muze muzlet, ze mu 14 dni po registraci na FB zazvoni typek u dveri a s prukazkou FB se bude domahat vaseho obcanskeho prukazu, aby si overil, ze data, ktera jste dobrovolne uvedli na FB jsou pravdiva. Takze kdo chce at jde na FB a kdo nechce at jde pryc, ale prosim nebrecte tu nad tim jak je to desne krute, ze musite odejit…

Petr Vyhnal aura:100
7. 5. 2010 10:14 Nový

Re: O cem to vlastne je?

celé vlákno

au au, takze „nelibi“, „socialni“ a „myslet“
priste si dam radsi nahled nez to poslu :-)

pafka
pafka (neregistrovaný) ---.europe.hp.net
7. 5. 2010 10:49 Nový

o co tu jde?

Jenom blbec si může myslet že data na JAKÉKOLIV a nejen sociální síti jsou bezpečná. Ale s tím vědomím do toho přece jdu a sám dávkuju míru odhalení svého soukromí. Kdo to nechápe měl by svůj počítač co nejdříve odvézt do nejbližšího sběrného dvora…

pejskov
pejskov (neregistrovaný) ---.23.broadband10.iol.cz
7. 5. 2010 11:37 Nový

Komplexy?

Z tohoto článku mám tak trošku pocit, že autor má asi nějaký komplex :) Připadá mi to jako stěžovat si, že si lidi můžou přečíst moje jméno na zvonku u domu. Facebook je o komunikaci mezi lidmi. Pokud někdo má problém s osobními údaji, tak ať je tam nedává. Ale řekl bych že v tomto případě se jedná spíše o ne-komunikaci a následné vybijení potlačovaného hněvu :)

NA
NA (neregistrovaný) ---.static.adsl.vol.cz
7. 5. 2010 13:29 Nový

Díky článku a diskusi ...

…jsem si uvědomil, proč mi začal chodit spam na soukromý email. Na FB nejsem, a tak mě nenapadlo, že dát mail někomu kdo tam je, znamená dát ho všem :-(.
Takže ponaučení: Oddělit poštu s FBukáři.

rudebrother
rudebrother (neregistrovaný) ---.net.upc.cz
7. 5. 2010 14:49 Nový

lepší alternativa FB

Jak jsou na tom ostatní sociální sítě?

Pokud má některá lepší bilanci v těchto bodech, tak si na ní zřizuji účet a lanařim všechny, co znám ať přejdou, ikdyž to bude mít nulový výsledek :-).

Yokotashi
Yokotashi (neregistrovaný) ---.scz.novell.com
7. 5. 2010 15:21 Nový

Neni tohle zjevne uz nekolik let?

cat ~/.procmailrc

:0:
* ^From .*facebookmail­.com.*
~/Mail/spam

Rampis
Rampis (neregistrovaný) ---.client.ufon.cz
7. 5. 2010 16:32 Nový

nechapu

Stejně nechápu co na tom FB tolik lidí má. Chce li někdo na nějakou sociální síť nabízí se řada dalších, praktičtějších a zábavnějších a spousta komunikačních možností i forem sdílení. Mě FB moc nezaujal. Dobrá blbárna je jak vás to furt vybízí abyste pozvali své přátele na FB a k tomu jim dali k dispozici třeba svůj mailový adresář a seznam přátel na ICQ atd. Bráchovi stále chodí pozvánky od cizích lidí a přitom už tam dávno je, ale samozřejmě pod přezdívkou a moc ho nepoužívá, protože se tam přihlásil jen ze zvědavosti.

Rampis
Rampis (neregistrovaný) ---.client.ufon.cz
7. 5. 2010 17:10 Nový

Re: Deset důvodů, proč odejít z Facebooku

Je vidět že jsi ten článek vůbec nepochopil. To nebylo proti sociálním sítím, ale o FB.

Muhehe
Muhehe (neregistrovaný) ---.starnet.cz
7. 5. 2010 19:00 Nový

Jste vedle jak ta jedle

Se divim, ze vam to nikomu jeste nedoslo. Za FB nestoji zadna soukroma firma, ale FBI, kterou uz nebavilo pracne a nakladne shanet spinu a vest vysetrovani, kdyz je mnohem snazsi, nechat si databaze naplnit a skatulkovanim do skupin i roztridit od BFU.
J. Edgar Hoover by byl hrdy!
:)

Áňa
Áňa (neregistrovaný) ---.karneval.cz
7. 5. 2010 19:16 Nový

Gratuluji k pěknému článku :)

celé vlákno

Jsem velice ráda, že nejsem jako jediná za debila, jelikož prostě NEMÁM FB (což je v dnešní době ,,katastrofa"!!!) a ani si ho pořizovat NEHODLÁM!! Pokud dnes totiž někde prohlásíte (jako třeba já), že FB je blbost největšího kalibru, tak na vás koukají ještě hůř než na kanibala!
Tento článek se mi opravdu líbí :)

Prezdivka je povinna! Pozor pozor system rika Prez
Prezdivka je povinna! Pozor pozor system rika Prez (neregistrovaný) ---.karneval.cz
7. 5. 2010 21:16 Nový

Re: Gratuluji k pěknému článku :)

celé vlákno

ja ho taky nemam a taky mit nebudu, a uz je to trochu teploussky jak ho kazdej ma a o nem mele… a z tohohle clanku udelanej rozhodne nejsem vzhledem k tomu, ze pod clankem je neco jako „Vytisknout“, „Pridat na Facebook“..... atd

marwyn
marwyn (neregistrovaný) 82.150.191.---
7. 5. 2010 23:37 Nový

Nesnáším slovo "sociální"

A každej shit, kterej s ním má něco společnýho okamžitě blokuju na routeru. Jak v práci, tak doma.

xerno
xerno (neregistrovaný) ---.245.broadband11.iol.cz
8. 5. 2010 1:31 Nový

Neobjektivní kritika

Velectěný pane šéfredaktore root.cz, nechápu, jak můžete psát tak neobjektivní kritiku něčeho, čemu evidentně vůbec nerozumíte!
Asertivní vtípky typu bodů 1. a 4. si opravdu můžete odpustit.
Laskavě si pro příště lépe srovnejte myšlenky a když už odbočujete od hlavního tématu Facebooku, zkusit totéž posoudit i u konkurentů, ne? :-) Negativně kritizovat dokáže každý.

standa
standa (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz
8. 5. 2010 9:52 Nový

tak znova

celé vlákno

Lidi na FB nadavaj,protoze si tam delaj ucty ti, kteri facebook nepotrebuji! facebook vznikl pro komunikaci skupin lidi, kteri by jinak nemohli byt v kontaktu nebo by museli pouzivat vice veci najednou/picas­sa,jabber,mai­ling listy atd/. psat si z kolegy z prace, ktere jsem videl pred hodinou samozrejme smysl nema. FB vznikl jako absolventska sit VS studentu, aby zustali v kontaktu i po studiich. kde je FB ted, je vec jina…

pepa
pepa (neregistrovaný) ---.raab.cz
8. 5. 2010 18:58 Nový

Re: tak znova

celé vlákno

naprosto souhlasim.FB neni spatny, ale lidi nepochopily k čemu je, jeho pravý význam.

751024@seznam.cz
751024@seznam.cz (neregistrovaný) ---.client.ufon.cz
8. 5. 2010 10:51 Nový

neco natom je...

pomalu me to rozbiji manzelstvy,je to naprd .musim omezovat pristum k inter.hlavne me zene…

strucky
strucky (neregistrovaný) ---.177.broadband13.iol.cz
8. 5. 2010 14:24 Nový

digitalne

Jak to, že se zde objevil tento článek pár dní poté, co se velmi podobný objevil na digitalne.cz? Ještě k tomu se skoro stejným názvem… originalita už je asi pasé.

Mailcom
Mailcom (neregistrovaný) ---.net.upc.cz
8. 5. 2010 22:34 Nový

souhlas

Ano, souhlasim. Od te doby co nemuzu zajistit (nastavit), aby se ruzni kamaradi navzajem nevideli jej nevyuzivam.

Mailcom

Kurczak
Kurczak (neregistrovaný) ---.kn.vutbr.cz
9. 5. 2010 11:42 Nový

Bezte do haje z temi clankami

Kdyz ho nechcete pouzivat, nepouzivejte… ale nekecejte do toho druhym… to je jako tech 10 duvodu proc nepouzivat skype, icq, pripadne windows a uz jsem videl i clanek proc nepouzivat linux… ty negaticni antikampane proti necemu,t o ej humus…

tonik
tonik (neregistrovaný) ---.net.upc.cz
9. 5. 2010 22:34 Nový

Zneuzitelnost informaci - X. ty duvod

Procetl jsem si cast diskuze a je to spis k placi.
Zajimalo vas, kdo koupil podil ve FB a kdo koupil ICQ? A jake jsou licencni podminky techto produktu? Odkud z jakeho prostredi tito lide vysli, cim se zabyvali a kdo patri mezi jejich nejblizsi okruh znamych a pratel? Nemusite prilis hledat, zkuste treba Wikipedii a pak se zase odeberte do sladke nevedomosti.
Zasadni veci je, ze FB je fantasticka databaze osobnich dat, kontaktu, kompromitujicich materialu a dat pro naslednou tvorbu jednotlivych osobnostnich profilu, kterou lide DOBROVOLNE a ZDARMA plni. Zajimalo by me, kolik % z uzivatelu FB je na ochotno kricet neco o policejnim state, rozcilovat se nad kamerovymi systemy ve mestech, odposlechy telefonu, atd. a na druhou stranu o sobe, rodine, pratelich doslova vyblit kolikrat i ty nejintimnejsi informace na FB. Ruzne instituce celeho sveta vymysleji a realizuji nakladne zpusoby, jak sbirat duverna a kompromitujici data o lidech a tady jim je lide davaji sami a zcela dobrovolne, vcetne dat o okruhu svych znamych. Nevim, jestli si umite predstavit, jak se takova data daji zneuzit a kam to muze (bude-li zajem ;-) ) az dojit.
Zajimalo by me, kolik z vas nekdy rvalo o nechutnych praktikach napr. Mrkvosoftu, ktery taha data z pocitacu a ze to je napr. duvod, proc pouzivaji jiny system. A pak tito stupidove jdou na socialni sit a nablijou tam o sobe prvni posledni. Nekde jsem cetl hezke prirovnani, ze koupe FB je fantasticka investice – pri prepoctu to totiz vychazi mene nez 1 USD za dusi. A lide, kteri tady zvatlaji neco o tom, ze je jim jedno, jestli si treba i nekdo z HR precte, jak se zase o vikendu s kamosema vylili, atd. jsou IMHO vetsinou pubertaci, ktere jeste zivot poradne neskripl a kvakat neco, ze je jim jedno, jestli k tomu firma prihledne nebo ne, je smesne. Prihledne :-), a nejen firma.

mira
mira (neregistrovaný) ---.net.upc.cz
10. 5. 2010 1:10 Nový

Diky za tento clanek

Take me premlouvaji, abych si zridila ucet na FB a mne se do toho vubec nechce, po precteni tohoto clanku jsem se definitivne rozhodla – nebudu na FB

limak
limak (neregistrovaný) ---.net.upc.cz
10. 5. 2010 3:36 Nový

vyuzit ke sve kariere!!!

celé vlákno

A co kdyby jste tu dablovou socialni sit vyuzili k budovani sve kariery?
Ja na ni sice nejsem, protoze nemam casu nazbyt, ale uvazujte logicky!!!

Tomáš
Tomáš (neregistrovaný) ---.pvk.cz
10. 5. 2010 15:36 Nový

Re: vyuzit ke sve kariere!!!

celé vlákno

Využít? Jak to myslíte? Napadájí mě dvě věci:

– založit si reklamní agenturu nebo společnost na monitoring (statistiky,..)

– nebo práskat na kolegy všechno, co se na Fb o nich dozvím (buď to prásknou sami nebo to udělá někdo za ně).

V druhém případě by to bylo jednodušší, ale k čemu je mi kariéra, když nebudu mít kolem sebe lidi, kteří pochopitelně utečou kvůli mému vlez-doprdelství?

Tomáš
Tomáš (neregistrovaný) ---.pvk.cz
10. 5. 2010 15:48 Nový

FB, libimseti, icq, xchat...

Pro zarputilé zastánce FB. FB není a nikdy nebylo službou srovnatelnou s ICQ, lide.cz, libimseti. A je jedno ze které strany se budete na věc dívat.

FB je více méně práskač na mezinárodní úrovni s vlastnictvím všeho, co tam kdo zveřejní nebo nezveřejní. A to všechno nejenže je přístupné komukoliv (nenechte se mílit něčím jako „přátelé/fandové“), ale také je to předmětem obchodní činnosti s vašimi daty.

Ostatní jsou pouze lokální služby, které zdaleka nezasahují samy od sebe do soukromí jejich uživatelů (nevyžadují váš email a heslo k němu, taky na co že?:o). Zde jen a pouze sám uživatel, co nezveřejní, vidí zase jen on sám. A majitelé těchto služeb (centrum.cz, seznam.cz,..) používají data maximálně pro svojí potřebu ke zlepšení služeb.

Schválně jen porovnejte licenční ujednání při registraci na tyto služby s FB.

Tak a pusťte se do mě :o) Mám rád kritiku.

karfik
karfik (neregistrovaný) ---.pilsfree.net
10. 5. 2010 17:03 Nový

pravda!

Je to pravda a myslím že si mnozí ani neuvědomují jak riskují soukromí! Myslete si co chcete ale je to risk a ztráta času. Můj názor.

Necroman
Necroman (neregistrovaný) ---.koleje.cuni.cz
10. 5. 2010 18:43 Nový

A nebo nejlepe

A nebo se nejlepe na Facebook nikdy nepridavat… a ze nas uz moc takovych nezustalo :)

D.R.
D.R. (neregistrovaný) ---.fzs.zcu.cz
11. 5. 2010 9:58 Nový

Jen další demagog

Ani trochu se mi nelíbí vnucování názorů pana šéfredaktora s přímým odkazem na smazání účtu, protože v tom případě není o nic lepší než FB sám!!! Jen další demagogický paskvil!
Jsme svobodní lidé a mužeme se sami rozhodnout a bylo by šílené myslet si že za nic dostaneš vše… /viz sdílení dat…/.
Jestli si máte potřebu hrát na Robina Hooda, uvědomte si, jak dopadl.

Luci
Luci (neregistrovaný) ---.client.ufon.cz
11. 5. 2010 19:51 Nový

Blbec

kecy, kecy a jen zase samé kecy … to by mě zajímalo jestli ten člověk měl někdy fb vypadá to, že ne a nebo tam byl jen měsíc miximálně dva … bože takový lemplové … přesně tyhle lidi by měli vyvraždit …

Koblizek
Koblizek (neregistrovaný) ---.34.broadband12.iol.cz
11. 5. 2010 20:38 Nový

Super

Pěkný ze jsi napsal tento článek už dlouho sem to chtěl sepsat sám good work… :) Facebook kazí lidi a kdyby jim ot někdo hacknul všeci mužou skočit z mostu :)

Martin
Martin (neregistrovaný) ---.48.broadband7.iol.cz
11. 5. 2010 20:42 Nový

No facebook logo na stránkách

Tak k tomuhle jsem už před časem vytvořil antilogo jako parodii na přihlouplé e-shopy, které lákají své zákazníky na profil facebooku. Pokud ani vy nejste na fejsbůku, můžete to na svém webu deklarovat tímto logem. Logo je volně k dispozici zde:
http://www.paxartstudio.cz/products/no-facebook-logo/

HH
HH (neregistrovaný) 213.29.199.---
11. 5. 2010 21:27 Nový

Hezky napsáno, ale zbytečně složitě...

Já to mám stručnější:
10) FB je na <|>.
09) FB je na <|>.
08) FB je na <|>.
07) FB je na <|>.
06) FB je na <|>.
05) FB je na <|>.
04) FB je na <|>.
03) FB je na <|>.
02) FB je na <|>.
01) FB je na úplně na nic.

Incu
Incu (neregistrovaný) ---.static.adsl.vol.cz
12. 5. 2010 14:41 Nový

Ještě, že tam nejsem

celé vlákno

A taky proč bych tam měl být? Hromada spamu, hromada blbostí a hromada inteligentních zpráv „na zdi“. Wtf? Spousta lidí mi říkala, ať se tam přidám, že to je super. Ani jeden mi nebyl schopnej říct jedinej rozumnej důvod, kvůli kterému bych tam měl alespoň zvažovat tam jít. Fotky z kaleb? To si vyměním s kámošem po mailu, jabberu, osobně. Domluvit se s kámošema? Mám mobil, jabber a ICQ. Vědět co zrovna ten a ten dělá nebo dělal? Buď mě to nezajímá a nebo se ho zeptám. A úžasný hry na FB? Není nutné. Prostě FB je blbost hnedka za líbimseti, lide.cz, xchat a podobný hovadiny pro lidi co nevedi co s volným časem a co se svým soukromím.

siki
siki (neregistrovaný) ---.193.broadband9.iol.cz
16. 5. 2010 13:10 Nový

Re: Ještě, že tam nejsem

celé vlákno

Naprosto souhlasím!!!S něk­terýma lidma se dá prostě manipulovat jako s ovcemi.

Miki
Miki (neregistrovaný) ---.customer.poda.cz
12. 5. 2010 22:11 Nový

Volba

A to je právě na tom to nejlepší, že každý se může svobodně rozhodnout, jestli si na FB zřídí účet nebo ne. Já jsem si ho, z několika důvodů uvedených v článků, nezřídil, a taky žiju. A furt mně přesto bombarduje z FB spam…

Qwer
Qwer (neregistrovaný) ---.net.upc.cz
13. 5. 2010 13:18 Nový

Facebook monitoruje své uživatele i ve chvíli, kdy nejsou ke svému účtu přihlášeni

Vedoucí výzkumu AVG upozorňuje na podivné praktiky Facebooku, který své uživatele sleduje i tehdy, když nejsou přihlášeni ke svému účtu.

http://digitalne.centrum.cz/facebook-vas-najde-vsude/

nemam
nemam (neregistrovaný) ---.jetstream.xtra.co.nz
14. 5. 2010 1:03 Nový

Preklad...

nevim kdo to prekladal, ale je to hodne nesrozumitelne… chtelo by tento preklad prelozit do cestiny:-D nektere vety nedavaji smysl… vypada to jako by tento clanek prelozil google translate doslova :-D

carlito, 18 let
carlito, 18 let (neregistrovaný) ---.prumka.cz
14. 5. 2010 11:37 Nový

zajímavé

celé vlákno

Účet na Facebooku nemám, a tohle je další důvod, proč si ho ani nezakládat. Chci žít na světě a ne v počítači.

ROBY
ROBY (neregistrovaný) 213.192.24.---
15. 5. 2010 9:35 Nový

nepotřebné

Já tyhle pseudo-sociální „sítě“ nepotřebuju, protože mám dost kamarádů v reálném světě (v hospodě, v práci atd.). Opravdu nikdo nemusí vědět, kdy jsem si včera čistil zuby, nebo co si dám zítra k večeři. Můj „profil“ na netu začíná a končí e-mailem, nějaký Facebook nebo Twitter mi může být totálně ukradený.

antifacebookar
antifacebookar (neregistrovaný) ---.antik.sk
15. 5. 2010 14:47 Nový

Re: Deset důvodů, proč odejít z Facebooku

facebook nemam a ani som ho nikdy nemal…

stalo sa mi ze som dostal do svojej emailovej stranky pozvanku na registraciu faceook uctu (od prave jedneho kamarata), kde boli vypisany aj dalsi ludi, ktorych „mozno poznam“. a fakt boli to ludia co ich poznam… avsak co ma na tom najviac prekvapilo, boli tam vypisany ludia co sa nemozu navzajom poznat.

ako facebook mohol zadelit, ku jednej pozvanke na registraciu ludi, ktorych mozno poznam ale oni medzi sebou nemozu sa urcite poznat nemozu?? toto urcite nie je nahoda… viete to nikto nejak zdovodnit?

ma facebook nebodaj nejaku databazu, ktora zhromazduje data aj mimo facebook siete? a som potom aj ja monitorovany facebookovym systemom aj ked facebook som nikdy nemal?

BB
BB (neregistrovaný) 89.233.144.---
17. 5. 2010 17:23 Nový

Newbie lol

Tady se někdo bojí… a kdo se bojí nesmí do lesa :) Když je autor takovej nub a hnedka vyplní veškeré info co po tobě kde jáká aplikace chce tak se nediv prde, ale to není chyba na jejich straně nýbrž ve tvé palici a tudíž mezi klávesnicí a židličkou :)

pantaril
pantaril (neregistrovaný) ---.tkrjasek.cz
19. 5. 2010 8:33 Nový

tip na tento clanek

Je opravdu nutne spamovat obsah ostatnich clanku odkazem na deset duvodu, proc odejit z facebooku? Co to ma spolecneho se softwarovou sklizni nebo s androidem pro HTC? Nemluvim o tom, ze lidi, kteri na facebooku nejsou (napr ja) to absolutne nezajima a akorat rusi od cteni.

Michal
Michal (neregistrovaný) ---.net.upc.cz
19. 5. 2010 12:26 Nový

Už zase - anti FB/FB pozérství

Ano, jak zde čtu, spousta lidí na FB není z naprosto racionálních důvodů, stejně jako je spousta lidí, kteří na FB, taktéž z důvodu naprosto racionálních (a tím opravdu nemyslím „jsou tam všichni a když tam nebudu já, budu totálně out“), jsou. Poslední dobou mi ale připadá, že je spousta těch, kteří si z toho udělali jakousi přednost ve stylu „podívej se na mě, jak jsem nestádní, hyperinteligentní a elitní jedinec, protože FB nepoužívám!“ a plácají se po zádech jak jsou dobří a strašně alternativní. Směšné stejně, jako když puberťáci křičí, že kdo na FB není tak je dinosaurus a zaostalý.
Svůj účet jsem si založil, než tenhle boom dorazil do čr z důvodu ryze praktických – používalo jej pár mých kamarádů, kteří studovali v zahraničí (španělsko, švédsko..) a mezi studenty byl dost rozšířen. Nechápu jak někdo může psát, že FB je špatný, protože žrout času – mě žádný čas nežere, používám především jeho chat funkci ať už v IM na PC či v mobilu. Nesmysly nehraju, neposílám srdíčka, žádným aplikacím přítup ke svému profilu nepovoluju, lidi co mě požádají o „přátelství“ a vůbec je neznám, nebo si je přidávat nechci, zkrátka odmítnu a nikdo mi za to hlavu netrhá.
Facebook používám tak, aby sloužil mě a ne já jemu, stejně jako to dělám s PC, mobilním telefonem či autem. A připadá mi to tak úplně normální. Vím, že exitují jedinci, kteří se do každého nesmysly zažerou tak, že ignorují běžný život – ale to je čistě jen jejich problém.
Njn, ale co se dá dělat, holt jsem tupé stádo, BFU a pod kontrolou BIS,CIA a Zuckenbergera  – a asi bych si dle některých, měl rovnou hodit o strom :-)

armoredcore
armoredcore (neregistrovaný) ---.muvb.cz
19. 5. 2010 15:27 Nový

re::

nemám a nevadí mi to nějak

!!
!! (neregistrovaný) ---.client.ufon.cz
19. 5. 2010 17:10 Nový

blbooost

Pekna blbost jde to nastavit v soukromi bud ukazete lidem vse ikdyz je nemate v pratelich nebo vase fota atd uvidi jen pratele nebo pratele pratel :D:D:D tkze tady mate duvot pro NEODEJIT Z FB XD

mlun
mlun (neregistrovaný) 147.231.33.---
19. 5. 2010 19:17 Nový

osobní údaje

Jen naprostej trotl svěřuje jakékoliv aplikaci, ať už lokální nebo vzdálené svoje pravé osobní údaje. Bylo by vůbec zajímavé, udělat statistiku, kolik instalací programů (třeba windows) je pod nesmyslnými jmény (nevzomínám si, že bych třeba u někoho viděl windows pod jeho jménem).
Jasně, něco člověk musí uvést popravdě, aby ho vůbec kamarádi poznali.

richirich
richirich (neregistrovaný) ---.cust.avonet.cz
20. 5. 2010 23:45 Nový

---otázka, kdo může vidět mé data?---

Zdravím, mám otázku jak je to s bezpečností v tomto případě…

Nikdy jsem neměl plnou důvěru k FB(už když jsem ho zakládal – vytvořil jsem si nový-fake e-mail k registraci, vložil falešné jméno a příjmení – tak je to do teď).

Otázka ohledně bezpečnosti – myslíte si, že v tomto případě hrozí únik informací?

Nastavení profilu:

Jméno přijmení: falešné jméno-přijmení, falešný e-mail(pouze pro FB),
Uživatelské jméno – nevyplněno
Sítě: nejsem členem sítí
Upozornění: všechny emaily s upozorněním vypnuty
Spojení s mobilem: nepoužito
Povolit reklamám na platformě stránek zobrazovat mé informace pro: Nikdo

Nastavení soukromí (asi nejdůležitější):

Osobní údaje a příspěvky: nic nebylo vyplněno – (jako škola,rok narozeni,atd..), vše nastaveno na „Jenom já“

Mé příspěvky: zobrazování pouze mým přátelům, vyjímky -speciální skupina lidí, které moc neznám (tzn= příspěvky se zobrazují jen skutečným přátelům)

Fotoalba: stejné nastavení jako pro Mé příspěvky ; navíc aplikace Fotky nemá povoleno nic, pouze nastavení pro zobrazování dané skupině přátel.

Přátelé nesmějí přispívat na mou zeď.
Komentáře k příspěvkům: vidí jen přátelé – a to jen někteří.

Kontaktní údaje:
opět vše nevyplněno – navíc nastaveno jen „Jenom já“.
Povoleno je pouze zasílání zpráv a přidání si mě jako přítele.

Přátelé, označení a spojení:
nic nevyplněno, opět nastaveno vše na „Jenom já“

Vyhledávání:
pouze pro přátele,
nepovoleno indexování (=zařazení mého profilu)pro vyhledávače jako Google,apod…
bohužel pokud někde pošlete příspěvěk (do skupiny, kamkoliv mimo svůj profil) jste dohledatelní i s textem na googlu – nejde tomu nějak předejít ? když tak napište (odpověď – nepsat nic do skupin neberu :)

Aplikace a webové stránky:
Co sdílite: nic, jelikož mám vše vypnuté a nevyplněné v nastavení Soukromí
Co o vás mohou sdílet vaši přátelé: vše odškrknuté
Blokované aplikace: vše až na 2 aplikace, bohužel ty největší :) barnbuddy,mafiawars

Pilotní program pro okamžité přizpůsobení: nezaškrknuto

Nastavení aplikací:
všechny aplikace mají omezení na „jenom já“, nebo vypnuté publikování událostí (např. po přidání do skupiny se nezobrazuje informace na zdi,atd…)

Co se týká ještě fotek, tak svoji fotku jsem na FB nikdy nenahrál. Bohužel jsem byl párkrát označen (některé označení jsem zrušil, některé nechal). Nicméně „fotky se mnou“ nemá právo nikdo vidět – opět nastaveno „pouze já“,takže až na ty co si to tam přidají a ty, kteří navštíví oné album mě můžou vidět. Dále by mě zajímalo, jestli jde zakázat, aby mě někdo mohl jen tak označit bez mého povolení.

Tak a teď by mě zajímalo, jaké data jsou sdílená a která jsou v ohrožení, kdo si je může prohlížet, zpracovávat,atd.. Díky ;)

jk
jk (neregistrovaný) ---.192.broadband13.iol.cz
22. 5. 2010 15:44 Nový

jo jo

No jo, kdo chce byt cizim vlastnictvim, at necte podminky a pravidla.
Ja jsem to tusil, a na F. kaslu od prvniho potkani.
Mimochodem, prectete si licensi (copyright) treba na wikipedii a premyslejte jestli chcete poskytnout sve prispevky a data do cehokoliv co je jen trochu horsi.
A jeste jedna vec – F. neni jedine svinstvo na svete.
Kamaradka se zapojila do jine site, prozradila jim muj e-mail a me pak chodily e-maily (asi tri vcetne upominek), ze pry jsem jeji novy kamarad. Kamaradka o tom urcite nic nevi, jinak by tam zrejme muj mail nenapsala.

Trotl
Trotl (neregistrovaný) 86.61.210.---
24. 5. 2010 3:22 Nový

Re: Deset důvodů, proč odejít z Facebooku

Facebook je parádní aplikace a komu se nelíbí tak ať tam nechodí.Je to jeho věc.
Pokud se lidé bojí o svá soukromá data,tak proč si je tam dávají?Myslím že kdo není blbej,tak si uvědomí že na sociální síti,kde je tolik lidí,nejsou jeho data v bezpečí.
Mě osobně je to úplně jedno,že někdo zveřejní moje jméno nebo fotky.A když už to dělá,tak ať si to aspoň užije ne?Beztak mu to bude k ho*nu.
Rozhodně budu radši na Facebooku než na libimseti.cz!
Dneska není téměř nikde na internetu bezpečno.

ZdenkaS
ZdenkaS (neregistrovaný) ---.static.adsl.vol.cz
24. 5. 2010 13:02 Nový

Re: Deset důvodů, proč odejít z Facebooku

celé vlákno

protoze jsem tuto sluzbu neznala na doporuceni jsem se prihlasila, pak asi 10× odhlasila, protoze jsem nevedela na co to je, pak si oblibila asi 2 aplikace, pridala par pratel z minulosti a ustrnula, tak jsem to definitivne vypla, s tim, ze uz tam nevstoupim:) blbej facebuk- neprisla jsem mu na chuť!

_r3450n_
_r3450n_ (neregistrovaný) 165.72.200.---
24. 5. 2010 17:19 Nový

Re: Deset důvodů, proč odejít z Facebooku

celé vlákno

Kamaradi me porad premlouvaji, ale ja jen odpovidam, ze das gesichtbuch je asi posledni vec kde bych se registroval.
Ja prece v tomto svete neexistuju… At si me klidne hledaji :p
(ne, nejsem „normalni“ – at uz si pod tim predstavujete cokoli)

je to pravda
je to pravda (neregistrovaný) 78.102.8.---
24. 5. 2010 14:31 Nový

skurvenej facebook

na facebooku me kyberneticky šikanují pomocí videa a nejdou ty videa smazat takže ty videa jsou dál a dál a já sem jen sesměšněn!!!!!!!!!­!!!i nejaka stránka s hrama pro 3 letý je lepší než facebook

Wendy
Wendy (neregistrovaný) 81.19.5.---
24. 5. 2010 17:00 Nový

pravda

Souhlasím. Taky si myslím, že je facebook na houby. Sice mám učet, ale doteď jsem nezjistila jak se smaže. Je to jenou program na zabití času něčím úplně zbytečným. Přijde mi zbytečné, že facebook je narvaný vším možným, když lidem stačí jen obyčejný chat a hry si může zahrát i na jiných specializovaných webech s mnohem „vymakanějším“ tématem než nějaký pitomý starání se o rybičky… Jako nechápu, co „tím chtěl básník říci“. Je pravda, že pro nějaké lidi je Facebook „nebem na zemi“, ale já mám jiný názor. Navíc jak nedávno změnili vzhled, v tom aby se prase vyznalo!!! Nejsem pesimista, ale o Facebooku mám negativní názor ve všem, jediný plus by mohly bejt ty hry, že si můžeš online hrát s ostatními, ale najdeš i jiné weby, kde to je, to je asi vše.

leader
leader (neregistrovaný) ---.antik.sk
24. 5. 2010 20:24 Nový

haha

Ze vraj FaceBook je dobry sa uvedom kazdy chce mat moc kazdy chce mat nieake informacie o niekom.Face­book,Pokec kazdychat dokonca google ktore bezne pouzivas ma o tebe viac informaci vie o kazdej stranke ktoru si navstivil takze si zase nemysli vela

Elbé
Elbé (neregistrovaný) ---.net.upc.cz
26. 5. 2010 15:08 Nový

Konečně pravda o FUCKBOOKu

celé vlákno

Petře, výborný článek. Kdo si ještě zachoval zdravý rozum a nemá profil na FB, může jásat. Takže juchůjuchů :-) www.antifacebook.wz.cz

anonym
anonym (neregistrovaný) ---.net.upc.cz
27. 5. 2010 0:39 Nový

Redakčně smazáno

celé vlákno
27. 5. 2010 8:11 smazal Petr Krčmář, důvod: Vulgární a bez špetky rozumné informace.
HRom
HRom (neregistrovaný) 84.245.72.---
27. 5. 2010 11:14 Nový

Jeden dovod pre FB!

Jeden dovod, kvoli ktoremu na FB stale som je ten, ze sa na nom daju pozriet nedavne aktivity/fotky/na­zory priatelov, s ktorymi nie som v aktivnom kontakte, no napriek tomu ma zaujima, co robia. A ak chcem, mozem na to nejako zareagovat. Je to malo? Tazko povedat… HRom

Petr Melichar
Petr Melichar (neregistrovaný) ---.253.broadband13.iol.cz
5. 6. 2010 12:48 Nový

Souhlas

Plně souhlasí se všemi body a měl bych i další.To zveřejnování at se mi nikdy nelíbilo.Už jsem se tam dávno odstranil,smazal účet.Jinak za to zveřejnování dat by šlo podat i trestní oznámení.

Tinas
Tinas (neregistrovaný) ---.anetliberec.cz
9. 6. 2010 20:56 Nový

Zrušení účtu na Facebooku

Po přihlášení k účtu musíš přejít na adresu tinyurl.com/fa­cebook-zruseni Poté klepni na tlačítko Odeslat. V okně vyplň své heslo a bezpečnostní kontrolu a klepni na OK. Pak 14 dnů musíš vydržet a nepřihlašovat se na účet až pak bude zrušen.

Miguel
Miguel (neregistrovaný) ---.dynamic.chello.sk
13. 6. 2010 1:59 Nový

prasce

Ja som pred par dnami zrušil facebook, zabezpecenie sukromia nieje az taky problem ako sa na prvy pohlad zda. Skryt pred ostatnymi možem takmer všetko ale jednu vec nie! Pre mna je aj sukromie to: ci niekto vidi moj zoznam kontaktov , bohuzial tento zoznam pred verejnostou schovat nemozem a povazujem to za velky nedostatok.In­ternetove Socialne siete celkovo zavanaju degeneraciou civilizacie. Stracame pojem o realite, a hlavne fyzicky kontakt z druhymi osobami, Zacneme pocitovat odpor a uzkost z verbalnej komunikaci a budeme nachdzat uspokojenie iba v tej digitalnej. Vyjadrovanie citov pomocov roznych variaci smilov, podla mna ochudobnuje empaticku virovnanost jedinca, Už dnes o sexe viacej diskutujeme ako by sme sa mali realne stretnut s niejakou babenkou a dobre ju pomilovali, no na druhej strane nemame problem na FB zverejnovat svoje sexulane tuzby , čo z toho ze napisem ze milujem polohu 69, a sex od zadu ked sa jeden druhemu neviem ani pozriet do oči a povedat nadhernu kombinaciu dvoch slov milujem ta.. Momentalne nadavame na konzumnu spolocnost ale o par rokov to budu nostalgicke spomienky na stare krasne časi kedy sme s prijatelmi travili volne chvile nakupovanim v obchodnich centrach. Ani nechcem vraviet o tom ako bude jednoduche ovladat a kontrolovat jednotlivca vladnucimi elitami, Ked budeme cele dni sediet za svojim pocitacikmi v malych kuticiach. Ako take prasce v chlievoch odelene stenami, chrochakat a žrat nad klavesnicou plnou omrviniek a zaschnutych spagiet. O realnom počinani suseda nebudeme mat ani paru, tak povediac bude nam to lautrfuk. Podozrive budu len spamy o jeho vykapatom FB akvariu , a povecme si na rovinu jeden kontakt v zozname chybať predsa nebude. FB je podla mna dalšim kročikom (ak nie Amstrongovim kročiskom) aby sme sa takemuto štilu života a digitalpolitickemu systemu približili a stali sa z nas mechanicke monštra bez schopnosti citoveho prejavu

gnigma
17. 6. 2010 16:03 Nový

tak nejak

celé vlákno

_Ja jsem toho nazoru = když si někdo chce neco sdílet na facebooku, je to jeho vec. Akorat by tam nemel davat, treba, moje veci bez souhlasu. Jak je znamo, data na FB ‚prohližejí‘ mocné orgranizace :) jak se říka, a mohou je použít pro různé učely – ne TEĎ ale třeba PŘIŠTĚ. Je to otazka času.
A take je to problem samotných lidi když si nepřečtou Licensi a jen si kliknou Souhlasim. Pak jsou z toho članky O ničem, typu http://met.blog.root.cz/2010/06/16/zazalohujte-si-facebook-nez-vam-ho-zrusi-jako-danu-docekalovi/.

ja
ja (neregistrovaný) 88.146.209.---
11. 8. 2010 23:00 Nový

Re: tak nejak

celé vlákno

nevedel jsem co delam a nijak jsem to nezneuzil ne

ja
ja (neregistrovaný) 217.12.48.---
18. 6. 2010 14:25 Nový

amater

celé vlákno

ako tak pozerám , som jediný čo nemá na fuckeboku konto . asi preto že robím v it 30 rokov a hackoval som keď polovica z vás ešte bola v tatkových trenkách .
jedinú informáciu čo som o sebe na internete zanechal je reálna adresa v nejakých interšopoch keď som niečo kupoval .

gni
gni (neregistrovaný) ---.blanicka25.net
20. 6. 2010 9:57 Nový

Re: amater

celé vlákno

lol
tohle si pis nekam na chaty ) ‚husty typku‘ :D

fun-forum.cz
fun-forum.cz (neregistrovaný) 95.80.203.---
1. 7. 2010 9:12 Nový

Děkuju za link na smazání

Super článek. Díky za link na smazání

Tomi
Tomi (neregistrovaný) 217.197.157.---
31. 7. 2010 21:07 Nový

PRAVDA, SUPER !!!!!

je to pravda a supek názoz na nejvědší blbost lidstva

ja
ja (neregistrovaný) 88.146.209.---
11. 8. 2010 23:52 Nový

Re: Deset důvodů, proč odejít z Facebooku

hm TY jsi mozna to nejcenejsi co lidstvo ma ale co bude dal??

otiss
otiss (neregistrovaný) 213.29.246.---
13. 11. 2010 20:45 Nový

facebook

Nejhorší je,že i po zrušení účtu na fb jsem pořád registrován.Je to lumpárna!!!

Robbotic aura:43

Smazání účtu?

Pokud chcete opravdu smazat své údaje z Facebooku, stačí postovat obsah proti pravidlům. Např. pornografii, rasistické komentáře atp. a nechat si pár přátel, kteří tyto věci nahlásí.

Nemám tuto informaci nijak ověřenou, ale považuju to, v kombinaci s tím, že nejdříve smažu veškeré citlivé údaje (Přátele, opuštění skupin, odebrání veškerých údajů), za dobrý způsob jak odstranit svůj profil nadobro :)

Death Walker

Premyslal autor o tom co pise?

Vysvetli mi niekto ako ide dokopy bod 10 a bod 8?

Tak vsetko sysli alebo vsetko chce zverejnit?

Kuknite sa napriklad na take baboo, prisiel mi mail ze ma kamoska pozvala, tak som si zo zvedavosti klikol... a uz to zacalo byt zaujimave... ak sa chcete dozvediet viac tak o sebe zadajte dalsie udaje... a tak stale dookola :D

Lukáš
Lukáš (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
24. 12. 2010 17:48 Nový

Super

Dobrý názor, konečně někdo, kdo téhle pakárně nepropadl.

crash
crash (neregistrovaný) 93.91.50.---
7. 2. 2011 12:39 Nový

Haters gona hate...

Jen děti nebo intelektuálně nevyspělí si budou stěžovat na informace které FB zvěřejňuje nebo ne.

Základní dva body jak se vyhnout jakýmukoliv problému na FB/netu.

1) Pokuď se stydíš za to co děláš, tak tu buď nedělej nebo se nebav s lidma kteří bez tvýho souhlasu postujou cokoliv o tobě.
Je to tak těžký?

2) Jen a pouze opravdovej idi*t, zveřejní své jméno (popřípadě další informace o sobě) na internetu/FB. Jste první den na internetu? Nikdy ste nebyli na stránkách jako je failblog.org, 4chan a pod?
Opravdu musím vysvětlovat proč stačí mít na FB vymyšlený jméno a neuvádět tam prostě co nechcete?

FB mám, používám zřídka ale hlavně kvůli lidem kteří jsou buď moc líní používat jinej způsob "komunikace" nebo nemají znalosti jak je použít.
Opravdu nemám potřebu uveřejňovat koho sem kdy ojel, s kým, jak, co jím, co si myslím, kam půjdu a bůh ví jaký kok*tiny.

P.S.: A pokuď chcete oponovat, tím že neuvádím reálné informace o sobě na FB, že porušuji jejich pravidla - zasloužíte si výsměch do obličeje.

Internet je stále zemí svobody a anarchie, tak se podle toho zařiďte ;)

NixzZ
NixzZ (neregistrovaný) ---.mason-net.cz
22. 2. 2011 13:53 Nový

Re: Deset důvodů, proč odejít z Facebooku

jzs nechapu tohle to...hadate se tady kvuli ??? hm?? kdyby jste se na chvili zamysleli .....jzs tak at chodej na FB a vy si treba hrajte na pisku s babovickama..­..nekdo proste ma rad FB a nekdo ho nesnasi... a kdyz prijde o soukromí a co jako ??? kazdej at si dela co chce ne ??? jeho vec jeho starost....myslim ze tahle Kon... je jenom ztrata casu nad necim co se stejnak neuzavre a bude dalsich XXX komentaru k tomu proc ho mit a zas nezakladat a nebo zrusit......FAIL!!

JaGa
JaGa (neregistrovaný) ---.net2u.cz
4. 8. 2011 16:30 Nový

Ostuda ROOTu

Tenhle článek je fakt ostuda ROOTu. Nechápu proč je to zde zveřejněný. Nebo je to server pro úplně vyhrabaný mentály?
Radši nevystavujte žádný články než tohle.

NA
NA (neregistrovaný) ---.wia.cz
5. 8. 2011 2:49 Nový

Bohužel nejde jen o ty co na FB jsou

celé vlákno

Nemohl jsem přijít na to, proč mi najednou začal na adresu, kterou jsem roky nepoužíval chodit spam. Adresa ani v minulosti nebyla profláknutá. Vše objasnila věta "Já na FB jsem."
Když si představím, že se lze dostat k jakékoliv nesmazané korespondenci s takovým člověkem...

Dle mého názoru: Kdo nechrání své osobní informace, nemá pracovat s citlivými informacemi jiných. Zprostředkovaně nesdílet na FB znamená i neposílat tomu kdo není FB imonní.
Takže: "Promiň Babičko, ale jsi na FB. Fotky vnučky jak jde do školy ti nepošlu." Krutý?

1) Tohle je moje nejmilejší vnučka Šehrezada. Mladý teď bydlej v tomhle hezkým baráku a sem jezděj na vikend a ...

2) Ahoj Šeherezádo. Já jsem kamarádka tvý maminky a znám se s tvou babičkou. Maminka měla úraz a má o tebe strach. Honem si nastup. Mám tě ovést domů do Podělaný 666. Neboj se opravdu se dobře známe vyprávěla mi jak ...

klayman
klayman (neregistrovaný) ---.213-160-172.telecom.sk
6. 8. 2011 8:47 Nový

Re: Bohužel nejde jen o ty co na FB jsou

celé vlákno

Nečítal som všetky posty nad, ale tento posledný je jediný rozumný poukazujúci aké následky môže mať vytrubovanie takýchto informácií do sveta cez FB. A hlavne bezhlavé pridávanie si kamarátov. Asi nikdy nepochopím ako môže mať jeden človek 1083 kamarátov ako moja švagriná...

eugeene
eugeene (neregistrovaný) ---.71.broadband6.iol.cz
6. 8. 2011 16:00 Nový

smazal jsem

celé vlákno

taky mě fb začal lézt na nervy a před "nedávnem" jsem ho smazal, štvalo mě tam snad opravdu všechno a chci se zeptat, jestli vám po 14 dnech pošlou potvrzovací mail, že je účet skutečně smazán? Myslím, že už je to dva týdne, co jsem to zrušil, ale zatím mi nic nepřišlo a nechci se tam pokoušet přihlašovat, abych se náhodou zase nereaktivoval. Omlouvám se, pokud je odpověď někde v článku, celý jsem ho skutečně nečetl.... Díky

NA