Internet Info, s.r.o. Lupa Měšec Podnikatel Root Zdroják DigiZone Slunečnice Vitalia Tuesday TopDrive KupDnes Navrcholu Bomba NovýTarif Dobrý web Weblogy Woko Jagg Computer.cz SK: MojeLinky

Hlavní navigace

Názor k článku
Změny v Claws Mail aneb není GPL jako GPL

Ladislav Hagara
4. 7. 2008 1:15

Re: Chybička

celé vlákno
> Dokonce nevidim zadny problem v distribuci zdrojoveho kodu, ktery by byl pripraveny na jakoukoliv verzi. Vas "Diskutabilni patch" povazuji za ciry ideologicky boj.

Kdyby tam nebyl žádný problém, zmíněný patch by určitě neexistoval. Ono to vůbec není jednoduché. Clam AntiVirus rozšíření má licenci GPLv2+, může být tedy použito v Claws Mail s licencí GPLv3. LibClamAV má ale licenci GPLv2. Knihovna GPLv2 může být použita v Clam AntiVirus rozšíření s licencí GPLv2+. Tahle dohromady ale nemohou být použity v Claws Mail s GPLv3. Kdyby to bylo možné, už dávno by byly vytvořeny GPLv2+ verze všeho GPLv2 software. Kompatibilita mezi GPL licencemi je uvedena například v této tabulce.

Ohledně lokální úpravy zdrojových kódů, licence GPL říká, že zdrojové kódy mohu pro svou potřebu upravovat. Mohu ale míchat licence? Nejsem právník. Chtělo by to názor právníka.