Všechny galerie Zpět

Fotogalerie: Raspberry Pi má pět let

RPi má 5 let: Raspberry Pi slaví páté narozeniny, přejeme mu všechno nejlepší. Podívejte se s námi na některé zajímavé projekty, které z něj už vznikly.  Více v článku
 • RPi má 5 let

  RPi má 5 let

  Raspberry Pi slaví páté narozeniny, přejeme mu všechno nejlepší. Podívejte se s námi na některé zajímavé projekty, které z něj už vznikly.

  © Internet Info

 • AstroPI na ISS

  AstroPI na ISS

  Britský kosmonaut Tim Peake ukazuje AstroPi, která doputovala na Mezinárodní vesmírnou stanici, aby na ni mohli studenti spouštět své experimenty. (<a href="https://www.raspberrypi.org/blog/watch-tim-peake-astro-pi-flight-units-in-space/">Více informací</a>)

  © Internet Info

 • Game Boy Zero

  Game Boy Zero

  Game Boy je i po letech stále velmi populárním zařízením pro hraní her. Warner Skoch použil RPi Zero a staré šasi a vyrobil novou konzoli. S barevným displejem, dvěma přidanými tlačítky, dobíjecí baterií a možností emulovat i hry na PlayStation. (<a href="https://www.raspberrypi.org/blog/game-boy-zero/">Více informací</a>)

  © Internet Info

 • Automatický krmič koček

  Automatický krmič koček

  David Bryan vyrobil automatický krmič koček, aby mohl odjet na pár dní z domova. Zajistí, že se kočky nepřecpou a dostanou navíc kombinaci různých granulí. (<a href="http://drstrangelove.net/2013/12/raspberry-pi-power-cat-feeder-updates/">Více informací</a>)

  © Internet Info

 • Chytré zrcadlo

  Chytré zrcadlo

  Michael Teeuw přidal za polopropustné zrcadlo velký displej a má chytré zrcadlo, které mu dokáže nabídnout spoustu užitečných informací. (<a href="http://michaelteeuw.nl/tagged/magicmirror">Více informací</a>)

  © Internet Info

 • Tablet PiPad

  Tablet PiPad

  Michael Castor si postavil vlastní tablet PiPad. Rám má ze dřeva, 10" kapacitní displej, Wi-Fi a na baterii vydrží šest hodin. (<a href="http://www.mkcastor.com/2014/01/02/pipad-build/">Více informací</a>)

  © Internet Info

 • Tor router

  Tor router

  Raspberry Pi Tor router umí všechen provoz z vaší sítě poslat přes Tor. V dnešní šmírovací době to může být velmi užitečné. (<a href="https://hackaday.io/project/4223-raspberry-tor-router">Více informací</a>)

  © Internet Info

 • PIE1: obrázky z vesmíru

  PIE1: obrázky z vesmíru

  V rámci projektu PIE1 bylo na balónu vypuštěno RPi, které posílalo z „vesmíru“ zajímavé obrázky. Dokonce se jej podařilo zase najít bez poškození. (<a href="http://www.daveakerman.com/?p=592">Více informací</a>)

  © Internet Info

 • Superpočítač ze 64 RPi

  Superpočítač ze 64 RPi

  Proč neudělat z hromady RPi jeden superpočítač? Tenhle se jmenuje Iridris-Pi a má 64 nodů. Kdyby se chtěl dostat do Top500, potřeboval by jich alespoň 1,4 milionů. (<a href="http://hackaday.com/2012/09/12/64-rasberry-pis-turned-into-a-supercomputer/">Více informací</a>)

  © Internet Info

 • Picrowave

  Picrowave

  Mikrovlnka doplněná o RPi ukazuje vždy přesný čas z internetu, ovládá se dotykem, dá se ovládat na dálku nebo hlasem a vaří podle čárových kódů na obalech. (<a href="http://madebynathan.com/2013/07/10/raspberry-pi-powered-microwave/">Více informací</a>)

  © Internet Info

 • Zámek dveří

  Zámek dveří

  Chytrý zámek, který nevyžaduje zásah do dveří. Umožňuje odemykat třeba pomocí telefonu nebo naopak poslat notifikaci, když někdo dveře otevře klíčem. (<a href="https://hackaday.io/project/19478-smartphone-connected-home-door-lock">Více informací</a>)

  © Internet Info

 • Herní automat

  Herní automat

  Herních konzolí, ovladačů a jiných zařízení se s RPi dá postavit hodně. Nás ale zaujal tenhle retro automat. Stačí ho jen dát do maringotky a hned jste zpátky v osmdesátých letech. (<a href="https://hackaday.io/project/2090-raspberry-pi-vintage-arcade">Více informací</a>)

  © Internet Info

 • Herní konzole

  Herní konzole

  Při troše úsilí se konzole postavená na Raspberry Pi Zero vejde i do jedné kazety pro NES. A díky distribuci RetroPie zvládne hry nejen pro NES, ale pro řadu dalších starých konzolí. (<a href="https://www.slashgear.com/raspberry-pi-retro-gaming-system-is-inside-a-nes-cartridge-23457349/">Více informací</a>)

  © Internet Info

 • Telefon

  Telefon

  Sice hloupý a spartánský, ale za to úplně svobodný telefon postavený na Raspberry Pi Zero a Linuxu. (<a href="https://hackaday.io/project/19035-zerophone-a-raspberry-pi-smartphone">Více informací</a>)

  © Internet Info

 • Bitcoin miner

  Bitcoin miner

  Maličký těžařský stroj na bitcoiny. I když Raspberry Pi tu operaci jenom řídí, těží speciální výpočetní čipy připojené přes USB. (<a href="http://www.instructables.com/id/Bitcoin-Mining-using-Raspberry-Pi/">Více informací</a>)

  © Internet Info

 • Minecraft

  Minecraft

  Pro Rapsberry Pi byla vytvořena i speciální edice Minecraftu. Sice je o něco chudší, ale zase umožňuje modifikovat svět pomocí jednoduchého programování. Tato varianta se uchytila ve školách. (<a href="https://minecraft.net/en-us/edition/pi/">Více informací</a>)

  © Internet Info

 • 3D skener

  3D skener

  Tohle už je možná trochu neefektivní, ale... pokud se vám někde povaluje pár desítek nepotřebných RPi, můžete si postavit i 3D skener. (<a href="http://www.instructables.com/id/Multiple-Raspberry-PI-3D-Scanner/">Více informací</a>)

  © Internet Info

 • Pi-Top

  Pi-Top

  Možná ne nejhezčí nebo nejvýkonnější notebook, ale který jiný notebook si můžete poskládat doma? A ještě docela lacino? (<a href="https://pi-top.com/product/pi-top">Více informací</a>)

  © Internet Info

 • Módní přehlídka

  Módní přehlídka

  S Raspberry Pi je to vlastně i taková soutěž krásy. Zařízení je sice holé, ale prodávají se stovky krabiček a kdo se nespokojí ani s tím, může si nějakou navrhnout a vytisknout.

  © Internet Info