Všechny galerie

Fotogalerie: Tipy na Vánoce 2014

Stirlingův motor: Stirlingův motor byl vynalezen na začátku 19. století jako konkurent parního stroje. Na rozdíl od něj ale funguje s uzavřeným oběhem a stálou náplní pracovního plynu. Stačí dodat teplo a už to frčí. Funkční model lze zakoupit v hliníkové či asi třikrát dražší pozlacené variantě.
 • Stirlingův motor

  Stirlingův motor

  Stirlingův motor byl vynalezen na začátku 19. století jako konkurent parního stroje. Na rozdíl od něj ale funguje s uzavřeným oběhem a stálou náplní pracovního plynu. Stačí dodat teplo a už to frčí. Funkční model lze zakoupit v hliníkové či asi třikrát dražší pozlacené variantě.

  © Internet Info

 • Arduino Yún

  Arduino Yún

  Arduino Yún je jedna vývojová deska se dvěma procesory: AVR ATmega32u4 a MIPS Atheros AR9331. Deska obsahuje hromadu vstupů a výstupů a běží na ní Linux. Oba procesory spolu můžou komunikovat pomocí dodávané knihovny a díky pohodlnému IDE zvládne vývoj pro Yún kdokoliv. Stačí vzít už jen páječku a začít stavět.

  © Internet Info

 • Kinetický písek

  Kinetický písek

  Že si dospělý nebude hrát s pískem? Však on začne až uvidí tohle. Je to písek se speciálním pojivem, který se chová trochu jako písek, trochu jako těsto a trochu jako modelína. Už jste někdy stavěli pískuláka?

  © Internet Info

 • Ferrofluid

  Ferrofluid

  Ferrofluid je tekutina z miniaturních magnetických částic, která zajímavě reaguje při styku s magnetem. Můžete ho nechat téct do kopce, obalit magnet nebo vyplnit zajímavě nějaký prostor. Správný geek už se s ním vyblbne.

  © Internet Info

 • 3D brýle Oculus Rift

  3D brýle Oculus Rift

  Brýle pro virtuální realitu Oculus Rift si bohužel k letošním Vánocům ještě nekoupíte. To ale neznamená, že to není sen mnohých geeků. Snad je Ježíšek začne nadělovat už příští rok.

  © Internet Info

 • Google Cardboard

  Google Cardboard

  Pokud se vám nechce čekat na Oculus Rift a chcete získat podobný zážitek za pár korun, objednejte si papírové pouzdro na svůj mobil. Stojí pár korun a už pro něj vzniká hromada 3D aplikací.

  © Internet Info

 • Hra na Steam

  Hra na Steam

  Skoro každý si rád zahraje, navíc teď je pro Linux hromada her na Steamu. Před Vánoci se dá dost věcí koupit se slevou, takže proč by Ježíšek nemohl investovat pár korun do kupónu na pěknou hru?

  © Internet Info

 • Shield Bot

  Shield Bot

  Programovatelný Shield Bot nabízí poměrně pěkné a kompaktní provedení vozítka s kolečky. Technicky stojí na platformě Arduino, je vybaven pěti IR porty, USB portem pro programování a napájení a také řadou rozšiřujících slotů.

  © Internet Info

 • Oregon Scientific LW301

  Oregon Scientific LW301

  Chce váš geek vědět jak je venku, aniž by vykoukl z okna? Pořiďte mu pořádnou meteostanici s hromadou čidel, která umí posílat data přes internet. Pak stačí sednout k počítači nebo vytáhnout mobil a máte přehled.

  © Internet Info

 • Radioaktivní svítící přívěšek

  Radioaktivní svítící přívěšek

  Tritiový přívěšek na klíče je děsně cool a navíc je opravdu radioaktivní. Používá technologii GTLS (Gaseous Tritium Light Source), kdy je uvnitř trubice pokryté luminiscenční látkou umístěn radioaktivní isotop vodíku. Svítí to deset let.

  © Internet Info

 • Crookesův mlýnek (radiometr)

  Crookesův mlýnek (radiometr)

  Postavíte ho na sluníčko a on se točí! Každý milovník fyziky zajásá. Přestože se v devatenáctém století původní autor domníval, že mlýnek roztáčí tlak dopadajících fotonů, ve skutečnosti světlo více zahřívá černou plochu listů a dochází k mírnému proudění zbytku vzduchu v baňce. Fyzika.

  Autor: Isifa