Hlavní navigace

Altitude: akční letadlové souboje

2. 10. 2009
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

Chtěli jste někdy zasednout do kokpitu bojového letadla a stát se hrdinou přímo na bitevním poli? Ve hře Altitude se můžete tímto hrdinou stát během malé chvilky, stačí jen sestřelit několik protivníků z oblohy. Nasedněte do kokpitu, nakopněte vrtuli a připravte se na opravdu tuhé boje.

Altitude je arkádová 2D hra, v které zasednete do kokpitu stíhaček s futuristickými zbraněmi a vydáte se na souboje s online protivníky, kteří jsou vybaveni podobně jako vy. Ovšem ve většině případů nepůjde jen o sestřelení co největšího množství protihráčů, ale většinou jde o zničení základny protivníků či vstřelení „míče“ do branky druhého týmu.

Instalace

Altitude je shareware (stojí 20 USD) a můžete si ho stáhnout ze domovských stránek. Hra je naprogramovaná v Javě a díky tomu ji nemusíte stahovat, ale můžete využít i web-start verzi hry. Hru si stáhnete jako instalační skript o velikosti asi 35 MB, takže je potřeba ho učinit spustitelný, abyste mohli hru nainstalovat.

Altitude hra

Ovládání

Šipkami ve hře ovládáte směr letu a korigujete rychlost, klávesou F střílíte s hlavní zbraní, klávesou D s vedlejší a klávesou S používáte různé vylepšení, které se válí po celé mapě. Na rozdíl od jiných akčních her, zde máte rychlost stálou, jen šipkami dopředu a dozadu zrychlujete a zpomalujete. Když hrajete hru, nad vaším letadlem máte tři ukazatele, první (červený) vám ukazuje vaší rychlost, druhý (zelený) životy, a třetí (modrý) vaši „energii“ kterou spotřebujete při používání zbraní a při vyšší rychlosti.

Altitude hra

Herní Mody

Jako ve většině akčních online her, i v Altitude je více herních Modů – v Altitude je jich rovnou pět:

Free For All – všichni proti všem, jediný netýmový mod ve hře.

Team Deathmatch – týmový souboj, tým s nejvíce body vyhrává.

Team-Based Demolition – Mod, ve kterém je potřeba získat speciální bombu, a tou poté zničit nepřátelskou základnu.

Objective – Cílem je sestřelit všechny hráče z druhého týmu, jediný mod ve hře, ve kterém se po smrti znovu neobjevíte ve hře.

Plane Ball – Velmi zajímavý mod hry, cílem je vstřelit speciální střelu, míč, do branky druhého týmu.
Altitude hra

Bonusy

Ve hře je navíc propojen jakýsi RPG systém, s kterým získáváte zkušenosti a zvyšujete si svůj level. Navíc, v určitých levelech se vám odemykají další letadla a úpravy, kterými můžete svá letadla vylepšovat. Úpravy jsou tří typů – červené úpravy má každé letadlo tři jsou plně odlišné u každého letadla. Modré modifikace přidávají energii a zelené úpravy zvyšují výdrž letadla.

Altitude hra

A to ještě není jediná možnost zlepšení vašeho letadla, je totiž ještě devět „Veteran bars“, které dostanete pokud dokážete získat určitý počet bodů zkušeností a nebýt mezitím ani jednou sestřelen. „Veteran bars“ vám přidávají 2% rychlosti, otáčení, energie a účinnosti zbraní. Bohužel, systém levelování nebyl dotažen až do plného vrcholu, protože nejsou servery rozděleny podle zkušeností hráčů a není téměř možné hrát proti oponentům se stejnými schopnostmi.

Grafika

Hra je vyvedena v pěkné komiksové grafice, která, ač se to nezdá, ladí k prostředí. Letadla, mezi které patří jak futuristicky vypadající stíhačka, tak dvojplošník vypadají celkově pěkně, přičemž při hře oplývají barvami. Mapy nečekejte čistě jen jako volné prostranství, ale častěji jako jeskyně či kaňony, v kterých manévrování není vůbec jednoduché.

skolení ELK

Altitude hra

Pokud vás ale omrzeli všechny mapy, můžete si s editorem úrovní ještě nějaké přidělat. Ale před vytvořením nové mapy, po které se budou prohánět letadla bych vám doporučil přečíst si návod na tvorbu nových úrovní na wiki stránkách hry.

Hodnocení

Plusy: Hezká grafika, jednoduchá hratelnost
Mínusy: absence dělení serverů podle zkušeností
Verdikt: Velmi dobrá hra, která stojí za vyzkoušení

Stars 4,5 z 5

Autor článku