Hlavní navigace

Antigravitaattori: tak závodí UFO

5. 6. 2009
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Pořádáte doma s kamarády veselou party? Nevíte, jak ukrátit odpolední čas vašich přátel? Zkuste hru Antigravitaattori! Jedná se o velmi neobvyklou rodinnou 3D multiplayerovou závodní hru. Sedněte do kokpitu létajícího talíře a ukažte jim, jak lítá správný pozemšťan.

Závody UFO?

Antigravitaattori není tak úplně normální závodní hra, tentokrát vyměníte auto za UFO! Opravdu je tomu tak, v této hře se budete s přáteli předhánět v kosmických talířích.

Ale je tu i další neobvyklá věc… UFO létá jinak než tradiční stíhačka. Není to tak, že byste měli pohon vzadu a jen jste ovládali výšku, to opravdu ne. Zde pod váš talíř proudí antigravitační kruhy, které vás udržují ve vzduchu, když nakloníte talíř na stranu, kruhy proudí stále přímo pod váš talíř a ženou vás kupředu. Pořád to ale není všechno, to by bylo moc lehké, naklonit talíř a dojet do cíle, nene.

Jsou tu ještě dva faktory, které změní průběh hry, a to: nerovnost povrchu, v tomto případě silnice a jakési „turbo“, při jehož použití UFO vysílá mnohem více kruhů za vteřinu. Turbo se dobíjí, když ho nepoužíváte, a je nejúčinnější těsně u země. Kruhy jako takové jsou méně účinné daleko od země a více účinné blíže u země, jejich účinek se navíc časem vytrácí.

Hratelnost

Hru můžete hrát až ve čtyřech hráčích najednou, což je velmi neobvyklé a zároveň velmi zábavné. Hru pochopí každý během chvíle, ale dostat se do cíle bez poškrábání silnice je dost obtížné.

Antigravitaattori

Hratelnost je dost zajímavá tím, že se vznášíte nad zemí namísto klasického létání, jaké známe z jiných her.

Mapy nejsou nikdy stejné, jde o náhodně vytvořené prostředí což zapříčiňuje, že nikdo nemá výhodu v podobě znalosti mapy.

Všechny tyto věci vás opravdu naučí mít tuto hru velmi rádi, ale najdou se i nedostatky.

Místy se totiž tvoří nepříjemnosti, jako: dráha zakrytá skalami (když v takovém místě spadnete, dostat se odtamtud je jedna z nejtěžších věcí ve hře) , podivné chování talířů při srážkách na zemi a nezábavnost hry při hraní v jednom hráči.

Instalace

Rozhodně vás potěší že Antigravitaattori patří do skupiny menších her, celá hra má velikost pouhých 2,7 MB. Hru lze stáhnout a nainstalovat ručně z domovských stránek nebo ji můžete nainstalovat pomocí svého balíčkovacího systému. V některých distribucích je obsažena. Poté už ji můžete spustit a začít hrát.

Grafika

Hra je, jak již bylo zmíněno, 3D avšak, není to obvyklé 3D, protože s vaším létajícím talířem se můžete pohybovat pouze ve 2D prostředí, což dovoluje menší hardwarové nároky. Graficky se nejedná o žádný zázrak, prostředí je poměrně jednoduché, to ale zase celé hře přidává na plynulosti. Navíc tento typ hry ani výraznější grafiku nevyžaduje.

Zhodnocení

Plusy: originalita, hratelnost, HW nároky, instalace, multiplayer

Mínusy: singleplayer, místy zakryté prostředí, počáteční pozice lodí, chybí hudba

Opravdu bych tuto hru doporučoval každému, kdo si chce zahrát s přáteli zajímavou hru a zažít vzrušení u jednoho počítače.

Stars 4 z 5

Autor článku