Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Arduino: jak pro něj začít programovat od Pavel - Před lety jsem cosi stavěl s nějakým jednoduchým Atmel...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 8. 7. 2010 9:52

  Pavel (neregistrovaný) 62.168.56.---

  Před lety jsem cosi stavěl s nějakým jednoduchým Atmel AVR mikročipem (programovaným v assembleru a Céčku), ale tohle je fakt bomba, protože patlat se s PCB mě moc nebaví. Běžím si to pořídit.

 • 8. 7. 2010 16:41

  mtd

  me neprijde, ze byste si tim pomohl. tedy pokud chcete pripojovat i nejake periferie, protoze moc periferii pro arduino neni.

 • 16. 8. 2010 17:07

  Radio (neregistrovaný) 80.188.188.---

  Arduino pěkné, ale co mi na něm opravdu vadí je rozložení konektorů. „Digitální“ piny jsou na dvou konektorech (pin 0 až 7, 8 až 13, GND, AREF). Mezi sousedícími krajními piny obou konektorů (piny 7 a 8) je rozteč 3/2 modulu (tedy 3,91 mm). Takže když vezmete univerzální PCB a dáte do ní konektory, na Arduino ji nenasunete, protože vždy jeden z obou konektorů vám nebude pasovat.
  Docela mě naštvalo, že na to nikde není upozorněno. Koupil jsem si totiž „originál“ Arduino, kde tento problém není jak obejít. Přitom existují klony (Seeduino V328, například), které toto řeší – kdybych to věděl, koupil bych si to.
  (Seeduino má standardní „zmršené“ Arduino konektory a vedle nich ještě díry na zaletování vlastních, ty jsou ovšem již ve standardní rozteči, takže na ně lze posadit jakýkoliv standardní konektor nebo univerzální desku).
  Kromě toho mívají klony lépe řešenou desku, příjemnější konektory (USB mini B místo humpoláckého USB B). Škoda. Kdybych to byl tušil předem, nevrhal bych se do toho tak po hlavě.

 • 9. 7. 2010 12:06

  zz_indigo (neregistrovaný) ---.95-102-30.t-com.sk

  Na hranie ti staci kupit atmega + nepajive kontaktne pole. To pole budes skor ci neskor potrebovat tiez takto sa stim lepsie roby. „klasicke“ arduino a klony ktore dodrzuju jeho rozmerty sa mi mo pouzitia z pridavnimi doskamy dost nafigu pouzivaju.
  Ja som si upravil metaboard (verziu zo SW emulaciou USB programatorta) do tvaru ktory sa da pouzit z nepajivym kontaktnym polom: http://i46.tinypic.com/232kx0.jpg
  A je to kompatibilne z aurdio SW.