Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Asterisk - hračka pre kutilov? Už dávno to neplatí od me - Porad mi chybi v nabidce levna karta, pro...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 5. 2. 2009 14:51

  me (neregistrovaný)
  Porad mi chybi v nabidce levna karta, pro SOHO nasazeni. Kdyz se podivate kolik stoji SOHO VoIP routery a telefony, tak mi neni jasne, proc jeste na trhu neni karta, karta v podobne cenove kategorii. At uz pro USB anebo PCI sbernici. Mam jedine vysvetleni, pokazilo by to trh... Pri soucasne situaci se vyplati nedavat do VoIP serveru zadnou kartu a pripojit telefony pres externi VoIP adapter, pripadne primo nasadit VoIP telefony.
 • 5. 2. 2009 16:10

  Petr (neregistrovaný)
  Ano je to tak, podobné karty se normálně nevyplácí. Tento článek zní trochu jako PR. Minimálně nadpis. Asterisk je tu už docela dlouho, a byl něco víc než hračoku pro kutily už i před šesti lety, kdy ovšem na českém internetu o něm neexistovala zmínka.
  Jediná vyjímka je pokud máte staré rozvody, a telefonní ústředna musí být na jednom místě.
  Pokud by jste tam koupil 30 Linksys PAP2 adaptérů, tak se to bude taková halda drátů, že se Vám o tom bude zdát. Proto může být výhodnější si trochu připlatit a mít to přehledně ve formě karet do PC, bude se to pak hlídat snadněji.
  Možná máte na firmě ISDN2 linku, jako záloha, když nejde internet se to může hodit.
  No a karty pro E1 připojení - lepší si je pořídit kvalitní internet a připojovat se pomocí VoIP.
  Smysl to má třeba jen tehdy, pokud potřebujete propojit VOIP se starší stávající ústřednou.