Víceméně souhlasím. Jen sám za sebe bych nehledal ani tak o moc více detailů o tom jak (na to stačí google a nápověda z článku), ale spíše proč. O MAC adresách vím, že před cca 10-15 lety ještě poměrně běžně správci sítí nastavovali pravidla podle MAC adres. Na jedněch VŠ kolejích proto bylo prvním krokem lan párty nastavení MAC adres jiných studentů, kteří na víkend odjeli domů. Daly se tam tak připojit i donesené počítače. Některá zařízení tam zůstávala takhle "načerno" připojená dlouhodobě.
Ale jak je tomu dnes? Tedy zda koleje i dnes, v dobách wifi routerů a USB síťových karet, stále ještě vyžadují centrální registraci všech počítačů, mě ani tak nezajímá. Ale zajímalo by mě, zda je změna MAC adres stále ještě k něčemu dobrá? Zda stále existuje obor/technologie, která staví na chybném předpokladu neměnnosti. Slyšel jsem, že řada wifi routerů se dá zneužít tím, že si poslechnete komunikaci někoho jiného, z ní si odchytíte MAC adresu a pak se za ní budete vydávat. Přijde mi to ale divné, že by někdo wifi síť "zabezpečoval" pomocí seznamu MAC adres, které se smí připojit.
take jsem ocekaval hloubku, jak to presne funguje, proc je to tak a ne jinak apod. seznam nekolika malo prikazu mi neprijde uplne ono. prvni cast mela dobre naslapnuto a tesil jsem se, ze se ponorime o dost hloubeji, ale to se bohuzel nekonalo. na druhou stranu, pokud mel clanek uplnemu newbie ukazat, ze neco takoveho existuje, tak to asi funkci plnit bude -viz mu kolega v praci, kteremu jsem shodou okolnosti pred vydanim prvniho dilu o tomhle delal trosku vyklad, a ktery na mne koukal dost udivene. tomu tenhle clanek dost prospel a vic do hloubky by se urcite nedostal ;)