Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Bookeen Odyssey: solidní čtečka s drobnými muškami od robotron - Dekuji velmi prispevatelum do diskuse za cenne tipy...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 12. 7. 2012 17:25

    robotron (neregistrovaný)

    Dekuji velmi prispevatelum do diskuse za cenne tipy a osobni zkusenosti. Kdyz shrnu prozatimni rady na polu cetby PDF/DjVu, byly zmineny nasledujici moznosti:

    - Kindle s cinskym firmwarem Duokan -- mate vic informaci? Zkousel to nekdo osobne? Je to open-source (a tudiz nadeje na rozsireni)?

    - PocketBook 622 Touch -- zde jsem nenasel, na jakem SW je to postavene, tusi nekdo? Crack ani open-source asi neexistuje. PDF pry se ctou dobre. Mohl by "nasson" nebo nekdo jiny srovnat, zda je to shodne ci lepsi nez zmineny OrionViewer?

    - Barnes&Noble Nook s Androidem a OrionViewer. Ten mi zatim zni nejlip, uz kvuli tomu Androidu (nejsem slepy vyznavac, ale znamena to aspon nechcipnout zcela na proprietarnim SW, aspon do miry podporovanosti dane verzi [rootnuteho] Androida).

    Ma nekdo prime osobni srovnani alespon dvou ze zminenych? Nebo tip na neco dalsiho?

    Diky,
    robotron

  • 13. 7. 2012 8:21

    hw (neregistrovaný)

    Pro technická PDF je jediná skutečně použitelná možnost čtečka s velkým displejem kolem 10" a velkým rozlišením. Třeba Kindle DX nebo Onyx Boox M92, kterou používám. Obě tyto čtečky mají shodný e-ink displej 9,7" s rozlišením 1200x825 pixelů, na kterém se A4 PDF nechají skvěle číst.

  • 13. 7. 2012 8:54

    nasson (neregistrovaný)

    Bohuzel srovnavat nemohu. V ruce jsem mel jen PocketBook 622 a Kindle (nerootnuteho a tedy nesrovnatelne horsiho). Klady jsem ti psal vyse. Doplnim jen, ze zvetseni textu je hodne plynule (o jednotky procent), posun taktez (o 1 pismenko napr.). Perfektne zvlada dva sloupce, to si musim vynachvalit. I kdyz nepouzijes zabudovanou funkci 2 sloupce, tak pri rucnim zvetseni Te pak ctecka automaticky na konci stranky posle na zacatek dalsiho sloupce (neocenitelne). Bohuzel jakmile nechas orezat okraje, ctecka odmita zvetsit text, apod. Zkratka bud orezat, nebo radsi rucne zvetsit, ale kombinovat nelze.
    Prace s poznamkami v ramci ctecky ujde (zvyraznit text, pak lze k tomu dopsat sve poznamky, kreslit primo do pdf, apod.). Ale netusim, jak je pak exportovat do PC:(.
    Zvlada taky "multitasking". Dvema kliky se lze prepinat mezi otevrenymi knihami.
    Zbyle funkce - mluvene cteni textu cteckou, slovniky, internet apod. moc nepouzivam, tak nvm, co bych k tomu napsal. Snad jen, ze mluvene cteni se mi zda pekne a plynule, internet je pouzitelny, i kdyz spise nouzove.

  • 13. 7. 2012 12:01

    bob (neregistrovaný)

    Kolega si prave kvoli citaniu PDF a DejaVu (na moje doporucenie vzhladom na pomer cena/kvalita/moz­nosti) nedavno kupil PocketBook PRO 912.

    Najskor mi ukazal PDF stranku bez "zoom" so zbytocne velkym prazdnym okrajom. Uz som chcel povedat, ze nic moc, avsak hned spravil prvy zoom, prazdne okraje boli prec a PDF-ko krasne natiahnute na celu plochu 9" displeja, citatelnost matematickych vzorcov uplne vpohode. Nacitavanie trochu trva, snad by bol vhodnejsi rychlejsi procesor (namiesto 533MHz, 600MHz).

    Potom vytiahol pero a zacal don "kreslit" poznamky. Ma to ale maly problem, poznamky neuklada priamo do PDF-ka ale do nejakeho memo suboru.

    Mam tiez citacku ale 6", pouzivam ju vyhradne na beletriu. Citat na nom PDF-ka mozem len so skrolovanim - a to je velmi (naozaj velmi) otravne, kedze citacka nie je dotykova.

    Doporucovat citacku (ked niekto prevazne 90% a viac casu na nej iba cita), ktora "vyzaruje" svetlo (LCD, AMOLED) je nezmysel. Tu su namieste len technologie, ktore vyuzivaju odrazenene svetlo, a aj ked ich je v ramci prototypov uz dost (transreflex, mirasol, dalsie elektroforeticke ako je e-ink, atd.) zatial ich vyrobcovia akosi nechcu do citaciek "implementovat".