Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Jaké je české ADSL v praxi? od Petr - Ahoj Tomáši Trochu jsem se zděsil při přečtení vašeho...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 31. 3. 2003 12:19

  Petr (neregistrovaný)

  Ahoj Tomáši
  Trochu jsem se zděsil při přečtení vašeho příspěvku. Pořídil jsem si router Linksys BEFSR41, který má WAN port pro připojení ADSL modemu a dnes chtěl připojení objednat. Přihlášení PPTP má zabudováno (zadám mu jméno a heslo a on se připojí), ale není mi jasné, jak by v tom okamžiku zadal jméno a heslo do toho telekomáckého dashboardu, když ten se vyplňuje přez html formulář. To je nějaký nestandartní postup! Nevíte náhodou jak to funguje?
  Děkuji Petr

 • 31. 3. 2003 12:22

  Marigold (neregistrovaný)

  Inu, ten WAN port je klasický ethernet, ne? Takže si budeš muset poprvé přes ten dashboard projít. Přes dashboard se připojuješ vždy, když shodíš počítač, když necháš router běžet, nemusel bys to znovu zadávat (snad, tak se to běžně dělá a doufám, že to telekom neudělal jinak). Linksys má někde i volbu něcojako Stay alive atd - tu zaškrtneš a on občas hodí dotaz do sítě, aby ho dashboard nepovažoval za odpojený, když přes něj nejede zrovna žádný provoz...

 • 1. 4. 2003 23:09

  Honza (neregistrovaný)

  Mam domaci sit pripojenou pres ADSL modem s routerem, ktery je porad pripojeny k ADSL. Nastaveni jmena a hesla je v nastaveni routeru, vnitrni sit je zkratka stale pripojena k internetu.

 • 12. 4. 2003 23:35

  Dale Cooper (neregistrovaný)

  Ahoj vsichni nadsenci.

  Ja si podobne poridil D-Link ADSL router s wireless, takze se doma konecne zbavim dratu :) Ten router taky umi PPTP, ale pri prvnim dotazu na ISP jsem se dozvedel, ze vlastne _nesmim_ pouzivat svuj modem!??

  jak to teda je? Ty to Petre pouzivas bez telekomackyho modemu, jenom s Linksysem?

  Dale

  P.S. Jinak obecne - ad Praha 6 - jj, tady to je s netem spatny. UPC na pripojeni kasle - lukrativnejsi je samozrejme pripojit panelaky jednim dratem a maj hned spoustu klientu, nez pomalu propojovat rodinny baraky :( Akorat Petrinaci maj (asi) skvele fungujici CZFreenet... zavidim :)