Kdyz uz jsme u toho doporucovani editoru na psani texovskych zdrojaku, tak naprosto bezkonkurencnije (g)vim s LaTeX-suite. Kdyz se clovek nauci par zakladnich zkratech, tak obzvlast matematicke texty nabyvaji neuveritelnou rychlosti. A nejlepsi je Ctrl-J pro skakani na <++>.
Až na to, že když člověk píše třeba o SQL a napíše do textu DELETE, tak mu tam LaTex-suite nas*re nějakou šílenost, když napíše do verbatim sekce ..., doplní se mu tam "chytře" \ldots apod. V jednom dlouhém a jednom krátkém dokumentu jsem těchto "bezva vychytávek" zažil snad více než deset. Nebýt snahy vědět líp než uživatel (a možná ještě nedořešené práce s kódováním znaků, kdy gvim vidí změnu hned po otevření souboru a ignoruje modeline, když má v environmentu UTF-8), bylo by to naprosto super. Věřím tomu, že kdyvych byl anglicky hovořící matematik, byl bych asi spokojený, ale tahle kombinace má žel příliš mnoho zádrhelů. Přesto u ní zatím zůstávám.