Hlavní navigace

Cool housing od GLOBE INTERNET oslavil 100!

23. 2. 2004
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Před necelým rokem GLOBE INTERNET, největší český provozovatel profesionálního webhostingu pod značkou SERVERY.CZ, udělal významný krok v nabídce svých služeb. V dubnu 2003 otevřel server-housingové a dohledové centrum v areálu bývalých Papíren na Vinohradské třídě v Praze. Do nového sídla se situovala technická sekce služby SERVERY.CZ. K výročí naděluje nový model housingu serverů.

Společnost GLOBE INTERNET se zároveň rozhodla, že v prostorách nového server-housingového centra nabídne zákazníkům s vlastními internetovými servery kolokační služby. Ty v sobě zahrnují garantovanou rychlost připojení do českého i světového internetu se zálohováním konektivity, neomezený přenos dat a vlastní IP adresu. Důležitou výhodou housingového centra je snadný fyzický přístup správce k vlastnímu serveru v kteroukoliv denní či noční hodinu díky nonstop službě, kterou služba SERVERY.CZ disponuje. Prostor serverovny se nachází přímo nad stanicí metra Želivského a je také dobře dostupný autem, včetně vyhrazených parkovacích míst. Největším překvapením pro zákazníky byla a stále je ale cena, která je v tomto segmentu služeb nejnižší na českém trhu.

Právě zásluhou této příznivé ceny, která nabízí za 990,– Kč za měsíc připojení vlastního serveru do páteřní internetové sítě došlo k dynamickému nárůstu této služby a nyní má služba Coolhousing již 100 hostovaných serverů!

V souvislosti s tímto příjemným „výročím“ nabízí nyní GLOBE INTERNET opět jako první nový typ služby s názvem Coolhousing Giga, který doplňuje již osvědčené programy Coolhousing a Coolhousing Plus.

Coolhousing nabízí umístění vlastního serveru rack nebo desktop (až do velikosti miditower), napojení na UPS, neomezený přenos dat, vlastní IP adresu ve sdíleném VLAN, vedení DNS zdarma, konektivitu do uzlu NIX.CZ 10 Mbps a zahraniční sdílenou konektivitu 6 Mbps. Vše za cenu 990,– Kč za měsíc.

Coolhousing Plus na rozdíl od předchozího modelu poskytuje 3 vlastní IP adresy a zvyšuje konektivitu do uzlu NIX.CZ na 100 Mbps a zahraniční konektivitu na 12 Mbps. Ostatní parametry jsou shodné. Cena je 1.490,– za měsíc.

Model Coolhousing Giga nabízí navíc využití až 3 vlastních IP adrese, zvyšuje konektivitu do uzlu NIX.CZ na 1 Gbps a zahraniční konektivitu na 16 Mbps. Ostatní parametry jsou shodné. Cena je 1.990,– za měsíc.

Ke všem zmíněným modelům je nabízen nadstavbový model FARM, který umožňuje umístit více serverů najednou (až 5) za ještě výhodnějších podmínek.

Za zřízení služeb není účtován žádný instalační poplatek. Velkou předností je navíc rychlost, s jakou jsou technici schopni vyřídit poptávku na umístění serveru – čas od podání objednávky po zprovoznění serveru lze zkrátit řádově na minuty.

skoleni

Od 5.2. do konce března 2004 nabízí GLOBE INTERNET speciální akci : Pro všechny nově připojené servery dva měsíce provozu zdarma a měsíc provozu zdarma pro stávající zákazníky, kteří zprostředkují nového klienta.

Další informace jsou dostupné na adrese http://coolhou­sing.servery.cz

Autor článku