Hlavní navigace

DigiZone.cz: Nový web o digitálním vysílání

5. 10. 2005
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Do ostrého provozu byl spuštěn nový zpravodajský server o digitálním vysílání Digizone.cz. Na jednom místě jsou tak k dispozici komplexní informace o blížící se digitalizaci v České republice.

Začátek komerčního televizního a rozhlasového digitálního vysílání se rychle blíží a postupně ho bude využívat stále větší část obyvatelstva. Přesto je problematika digitalizace vysílacího prostoru veřejnosti poměrně neznámá. Společnost Internet Info, s.r.o. proto připravila zcela nový zpravodajský server DigiZone.cz (www.digizone­.cz), který čtenářům přináší aktuální zpravodajství a podrobné informace o tomto atraktivním tématu.

DigiZone.cz - logo

Na stránkách DigiZone.cz je soustředěno velké množství užitečných údajů. Kromě tradičních článků a aktualit mezi nejdůležitější součásti obsahu patří velice obsáhlá databáze přístrojů určených k příjmu digitálního signálu (tzv. set-top-boxů), kde jsou k dispozici detailní informace o parametrech jednotlivých výrobků. K dnešnímu datu se v databázi nachází šest desítek set-top-boxů. Pro příjemce digitálního signálu jsou samozřejmě také důležité údaje o jeho dostupnosti – vše potřebné pro základní orientaci proto nabízejí mapy pokrytí.

DigiZone.cz - screenshotVzhledem k tomu, že téma digitálního vysílání je relativně nové a širší veřejnosti stále neznámé, připravili jsme pro všechny, kteří se o nové technologii chtějí něco dozvědět, několik tutoriálů – edukativních textů, jejichž prostřednictvím se můžete seznámit se základními vlastnostmi nové technologie, s chystanou obsahovou nabídkou televizí a rádií, se současným stavem příslušné legislativy a nebo můžete využít instrukcí, jak vybrat set-top-box. A protože problematika digitalizace je plná nových a neznámých pojmů a zkratek, k dispozici je praktický slovník pojmů, kde najdete vysvětlení všeho, co budete potřebovat.

cyber23

Pro větší fanoušky digitalizace, kteří se zajímají o všechny podrobnosti, je přichystán přehled nejdůležitějších zákonů, adresář firem a institucí, které mají s digitálním vysíláním něco společného, a také aktualizovaný kalendář připravovaných akcí.

Generálním partnerem webu se staly České radiokomunikace, které mají s digitálním šířením televize a rozhlasu v České republice největší zkušenost. Jejich experimentální televizní vysílání, které běží nepřetržitě od roku 2000, by v polovině října mělo přejít do veřejného „ostrého“ provozu.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku