Hlavní navigace

Distribuční věstník: Debian aktualizoval Buster, Haiku vybírá systémové zvuky

5. 10. 2020
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Debian
Vyšel aktualizovaný Debian 10 „Buster“. Uživatelé Haiku budou vybírat systémové zvuky. Lenovo spustilo prodej osobních počítačů a notebooků s předinstalovaným Ubuntu. Vyšel aktualizovaný KaOS Linux 2020.09 s KDE Plasma 5.19.5.

Debian

Debian po dvou měsících vydal další aktualizované instalační médium pro Debian 10 „Buster“. Debian 10.6 nepředstavuje novou verzi této distribuce. Toto vydání pouze obsahuje opravy 53 chyb a více než 30 bezpečnostních aktualizací. Živé médium je k dispozici pro 32 a 64 bitovou architekturu, instalační médium pak pro celou škálu podporovanou touto distribucí. Na výběr je také z několika grafických prostředí.

Debian 10 „Buster“

Haiku

Tým vývojářů operačního systému Haiku vyhlásil neobvyklé referendum. Chce po uživatelích, aby si vybrali systémové zvuky. Lidé budou moci hlasovat například o tom, který zvuk se přehraje po zavření okna nebo při chybové hlášce. Tento operační systém s kořeny v BeOS je unikátní. Jeho tvůrci proto chtějí mít unikátní i sadu oznamovacích zvuků.

Haiku beta

Ubuntu

Firmy Lenovo a Canonical spustily prodej osobních počítačů a notebooků s předinstalovaným Ubuntu. Konkrétně se jedná o 27 modelů z rodiny ThinkPad a ThinkStation s Ubuntu 20.04 LTS. Tyto stroje byly zatím k dispozici pouze pro firmy a teď už jsou dostupné i pro koncové zákazníky. Toto oznámení přišlo nedlouho potom, co Lenovo vypustilo do prodeje počítače a notebooky s Fedorou.

cyber23

Lenovo UbuntuUbuntu na Lenovu

KaOS Linux

V září 2020 vyšel aktualizovaný KaOS Linux 2020.09. Jedná se o nezávislou desktopovou linuxovou distribuci inspirovanou Arch Linuxem. Mezi hlavní novinky zářijového vydání patří KDE Plasma 5.19.5 a vylepšený instalátor. Ten má tato distribuce svůj vlastní s názvem Calamares, který byl teď kompletně přepracován.

KaOS 2020.07

Nově vydáno

Linuxová distribuce s kompozitním správcem oken Gala založená na Xubuntu Enso OS vyšla ve verzi 0.4. Na Ubuntu založená distribuce pro notebooky a PC Nitrux ohlásila vydání verze 2020.09.27. Volumio (dříve RaspyFi) je distribuce původně určená pro Raspberry Pi a později i další zařízení, která teď oznámila vydání verze 2.834. Záchranná živá distribuce SystemRescueCD je k dispozici ve verzi 6.1.8.

Enso OS 0.3.1

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Filip Zatloukal vystudoval automatizaci na Univerzitě Tomáše Bati a už od studií se zajímá o vše kolem svobodného softwaru. Vždycky ho zajímaly technologie a žurnalistika, tak se rozhodl tyto dvě vášně skloubit dohromady.