Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Fedora Cloud 35 s Btrfs, Blender 3.0 se zdrží o 2 měsíce od vdx - No já doufám, že Btrfs se tím, že...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 20. 6. 2021 13:56

  vdx

  No já doufám, že Btrfs se tím, že ho bude využívat více distribucí, bude zlepšovat ve své odolnosti vůči hraničním situacím... V běžném provozu je vynikající, ale v netypickém používání (notebook, externí disk), kde hrozí nedefinovatelné situace z důvodu ztráty napájení, přerušení spojení prostě selhává. Člověk by řekl, prostě se obnoví se žurnál a je hotovo, ale co když disk provedl během ztráty napájení něco i s jinými sektory z důvodu interního řešení wear-levellingu nebo cache? A co třeba šindelové externí disky, jak ty dopadnou ??

 • 21. 6. 2021 7:33

  mm

  Zurnal? nepelete si náhodou ext4 nebo xfs s btrfs?

  btw používal jsem roky na ntb a bez nejmenšího problému ( teda kromě jednoho ale ten mel původ mezi klávesnici a židli ...)

 • 21. 6. 2021 23:27

  vdx

  Je celkem jedno jestli se tomu říká žurnál nebo log... "a temporary per-subvolume log tree is created to journal fsync-triggered copy-on-writes. Log trees are self-contained, tracking their own extents and keeping their own checksum items. Their items are replayed and deleted at the next full tree commit or (if there was a system crash) at the next remount."

  Jinak na stolním pc mi běží už hodně let na rolling update distribuci... skvělé. Ale na noteboocích a externích discích jsem už několikrát musel použít btrfs-restore a disky znovu formátovat. Po několika opakovaných případech jsem to vzdal a vrátil se k Ext4. Je to sice méně výkonné a nemá to featury, ale mám jistotu, že problém vyřeším vždycky offline checkem (a když ne, tak bude disk s jistotou hw kaput a od toho jsou zálohy).

  21. 6. 2021, 23:30 editováno autorem komentáře