A Opera se Vam identifikuje jako MSIE, ze? Vim o te reklame a take vim, ze je striktne urcena pro MSIE, kde nic neprekryva. Je to podminka a bez tohoto "osetreni" bysme ji na server nepustili. Bohuzel, vic pro ctenare udelat nemuzeme, hlaste se jako Opera a ta reklama se vam zobrazovat nebude.
Pokud se v odhadu vasi identifikace pletu, napiste mi soukrome a vyresime to.
Zvlastni. Kazdopadne diky za info, budu to resit se zadavatelem reklamy.
Pokud kdokoli a kdykoli narazi na podobny problem, budu rad, kdyz nam date vedet na redakce@root.cz (misto nadavani :). Mame pomerne striktni pravidla na to, co na ROOTa smi a co ne, ale obcas se muze vloudit chybicka. Diky
Kdyz uz jsi nastudoval -regex, zkus nastudovat i -mindepth a -maxdepth:))) Neboli -maxdepth 1 zobrazi jen to v aktualnim adresari a nic vic. Take je hezky prepinac -type f (jen soubory) a -perm (napr. -perm +111 zobrazi ty, kteri maji nastavenej aspon jeden X bit). vic man find, fakt to neni od veci se naucit s utilitkama, ktery uz existujou. Ale je dobry, ze se daji ty utilitky jednoduse pouzit a vytvorit si tak svuj vlastni nastroj.
Mozna by bylo lepsi kouknout do zdrojaku (v podstate vsechny prepinace, ktere jsi popsal jsem pouzil :-)).
Ale diky za pripominky. Je pravda, ze na -type f jsem "malinko" zapomnel, i kdyz jsem to puvodne planoval :-)
Takze az se rozchodi domena ms.mff.cuni.cz a budu se moct normalne nalogovat na nekterou stanici, updatnu verzi findexu (s -type f :-)).
Bogdan
Diky za clanek a hlavne za uzitecny programek.
Dovolim si jen upozornit chronicke klikace
(jako treba ja) na podobnou utilitku pro praci v XWin
(napsanou v Tcl-Tk) - k nalezeni na vyseuvedene
www adrese.
V zadnem pripade vsak nedosahuje kvality toho
popsaneho a je na nem potreba jeste hodne zapracovat,
ale treba nekomu ulehci zivot.
Petr
Vzhledem k tomu, ze clanek vyvolal celkem bourlive reakce a nekteri citili neodbytnou potrebu pochlubit se svymi znalostmi standardnich unixovych utilitek a programku, napisu par radek pro ujasneni.
findex pouziva grep proto, aby umoznil hledani podle slozitych Extended RE; find zase pouziva proto, aby byl rychly v pripade potreby.
Je na uzivateli, ktery pristup pro danou situaci zvoli, pripadne, ktere dalsi prepinace dane utilitky prida (podle toho jake verze grepu ci findu ma nainstalovane, apod.).
Prisla ovsem dobra pripominka, ze by mohl byt defaultne pouzit prepinac findu -type f. Ihned jsem findex 'vylepsil' :-).
Vyhody findexu oproti 'grep'u jsou snad jasne.
Oproti findu ma hlavne tu vyhodu, ze se nemusite starat o adresare, ve kterych hledate (findu byste museli predat neco jako:
find `echo $PATH | sed -e 's/:/ /g'` -perm +111 -type f -regex pattern (I)
Proto se mi zdalo, ze napsat 'findex pattern' je jednodussi nez (I). (Nastavil jsem grep jako defaultni, ale to neni problem zmenit).
Bogdan
Aha.
To je spis dotaz na provozovatele Roota.
Pokud si vzpominam, poslal jsem vam verzi s logem findexu.
Byl nejaky zavazny duvod ten dokument nezverejnit?
Pravdepodobne je to cele jen nedopatreni, protoze hlavni vina je na me strane (posilal jsem clanek asi na 4 pokusy :-)).
Bogdan
Nakonec jsem zrusil tu zmenu s pridanim '-type f' deafultne findu, protoze to ignoruje symbolicke linky.
Findex jsem psal primarne pro sebe - tedy vychazi z mych potreb (mam hodne symbolickych linku:-)).
Pokud nekdo ma zajem, muze si skript pozmenit jak chce (podle GNU GPL), pripadne mi poslat namet na vylepseni. Pokud se mi namet bude libit, rad vydam novou verzi :-)
Bogdan
No na muj vkus je to prilis velke a slozite, ja bych:
#> alias findex='find ${PATH//:/ } -maxdepth 1 \( -type f -or -type l \) -perm +111 -printf "%P\n" | grep'
#> findex ^k.*cd.*
kscd
koncd
kxmlrpcd
#> findex -i .*word$
kword
AbiWord
gnome-pilot-make-password
a misto instalace do /usr/local/bin se to hodi spis do ~/.bashrc
Jo. to je dobra verze, ale bohuzel mne nevyhovujici.
Jak jsem psal drive, findex je hlavne pro me ucely, a prave proto je tam moznost pouzit grep na matchovani (searchovani), pripadne jiny programek (kdyz ho tam nekdo dopise).
Muj grep totiz umi Extended Regex, coz muj find neumi .
Takze to mi prislo trochu hodne na alias.
Ale je to dobra light verze pro mene narocne.
Bogdan
Tak jsem videl rozdil v rychlosti hledani findex - light verze od p. Jurka a findex z tohohle clanku. Uz na prvni pohled je jasne, co je lepsi a podle modelu KISS.
Je hezke, ze je na rootovi v posledni dobe hodne clanku, ale co kdyby byly o necem a ne o tom jak vytvaret narocne molochy, kdyz staci cist man.
Nic proti, ale nebyl tohle prave ten duvod, proc jste na siti nic nenasel?
Osobne se mi light verye taky vic libi. Je to takove pekne unixove a jestli autor nedokaze na konec toho aliasu doplnit jeste to -E tak je asi ponekud natvrdly. Osobne ale trosku nechapu to //:/mezera na konci toho vkladani PATH. Nemuzu si to prozkouset a v dokumentaci to nejak nemuzu najit.