Hlavní navigace

Foto reportáž: podívejte se do útrob Ještědu

Petr Krčmář

Ještěd je jednou z nejvýraznějších českých staveb, která je navíc umístěná na nádherném místě. Hlavně jde ale o telekomunikační bod, kudy probíhá řada rádiových i optických spojů. Nám se podařilo dostat až do útrob a všechno jsme pro vás nafotili. Zítra vás čeká článek, dnes alespoň ochutnejte obrázky.

Zítra vás čeká podrobný článek, kde se dozvíte spoustu zajímavostí z útrob Ještědu. Dnes si alespoň prohlédněte, jak to vypadá v hotelové a hlavně radiokomunikační části budovy, která letos oslavila čtyřicátiny.

Našli jste v článku chybu?
15. 12. 2013 9:34

Podstatné detaily budou zítra v článku. Ale přidám nějaké komentáře i do galerie. Za chvíli se tam objeví.

16. 12. 2013 11:26

Je to tak, většina prostorů dneska zeje prázdnotou. Proto mají Radiokomunikace v plánu tyhle budovy využívat v budoucnu jako datacentra. Už jsme byli pod Žižkovskou věží, kde taková přestavba začala. Za čas se dočkáte další reportáže.

K fotkám: Máme fotografa, ale nemůžeme ho tahat všude. Něco si musíme nafotit vlastními silami. Obvykle je taky velký problém v polních podmínkách. Stativ se použít nedá, odrážet blesk není od čeho a světla je málo (dvě zářivky pět metrů za vámi). Nastupuje objekt…