Hlavní navigace

FSP protokol - Internetová Legenda (14)

9. 6. 2005
Doba čtení: 7 minut

Sdílet

V tomto dílu seriálu se, jak je již poslední dobou zvykem, nedozvíte nic o protokolu FSP a dokonce ani o věcech souvisejících. Možná vám však bude k užitku při výběru manželky či při výchově dětí.

Legendární výpočetka: část 5

Wiz se otočil k terminálu, zalogoval se a začal pracovat. Pořizovačky také začaly pracovat, což byla pro ně dost netypická činnost. Asi to bylo dáno Wizardovou přítomností. Na pracovišti zavládla pohoda a ticho rušené jen klapáním klávesnic. Stál jsem u Wizarda a sledoval, co právě dělá. Moc mě to nepotěšilo. Vypadalo to totiž nadlouho a já jsem se ho chtěl zeptat na takzvanou choulostivou záležitost.

Choulostivé záležitosti

Napadlo vás někdy, proč jsou záležitosti kolem sexu považovány za choulostivé? Choulostivé == snadno rozbitné. Jsou totiž založeny na chtíči a nikoliv na lásce. Láska ani na hmotné úrovni neexistuje a její dosažení bez rozvinutí duchovního (božského) vědomí je nemožné.

Na hmotné úrovni se totiž můžeme dopracovat maximálně ke kultivovanému chtíči, který v současné době nazýváme láskou. Když se dozvíme, že ty největší city, které doposud umíme, jsou jen na zvířecí úrovni, dost to naše ego zraní.

Přátelství mezi neupřímnými je jako džbán. Velice snadno se rozbije, ale velmi těžko se dává zpět dohromady. Ale přátelství mezi dobrými je jako zlatá nádoba. Velice těžko se rozbije, ale snadno se dává dohromady.

Proto je pro každého zájemce o duchovní pokrok nezbytně nutné naučit se rozlišovat 1. Boží díla od Satanových 2. Chtíč od lásky.

Naneštěstí téměř žádné ze společenstvích zabývajících se duchovním životem k tomuto poznání nedospělo. Pokud některý ze členů vyvine díky studiu Písem tyto vlastnosti a nedá si to vymluvit (což obvykle nefunguje, jelikož poznal pravdu) a ani zahnat zpět mezi ostatní ovce (ovce, jak je známo, se vyznačují velkou tupostí), je velmi rychle vyhozen, aby nenarušoval jednotu víry v kolektivní chamtivost, což je ve skutečnosti jeho výhra a nikoliv prohra.

Wiz a Drátenice II

Nějak jsem ztratil strach a zábrany a nevadila mi ani přítomnost pořizovaček, což i mě poněkud překvapilo. Šel jsem proto přímo na věc, jak mi ostatně Drátenice i Wiz doporučili.

RK: Máte s Drátenicí pohlavní styk?

Tato otázka zapůsobila na pořizovačky jako blesk z čistého nebe, tedy nečekaně. Kolektivně s sebou trhly. Po prvním leknutí nastaly v jejich pozicích jisté změny. Jedny se začaly stydlivě dívat do klávesnic a druhé se naopak napřímily, aby měly lepší rozhled. Obě skupiny ovšem našpicovaly uši, aby jim nic neuniklo.

Jejich chování mne překvapilo. Domníval jsem se, že se stanu centrem jejich pozornosti, přičemž bych se musel jako každý slušný chlapec kvalitně stydět. Byl to omyl. Pořizovačky jsem ani v nejmenším nezajímal. Zajímal je totiž Wiz. Nepochybuji, že o vztahu Drátenice a Wize kvalitně drbaly nad kafem, a proto byla pro ně Wizova odpověd velmi důležitá.

Místo, aby se tato otázka stala mou prohrou, stala se mým vítězstvím. Měl jsem Wizarda na lopatě.

Wiz přerušil práci, otočil se na mne a zahájil rozhovor ve svém obvyklém stylu.

W: Víte, co je to pohlavní styk?

Rozhodl jsem se, že dám Wizardovi ochutnat trochu jeho vlastní medicíny.

RK: Samozřejmně. Kdybych to nevěděl, nemohl bych se na to ptát.

W: Vážně?

RK: Učili jsme se o tom dokonce i ve škole.

W: Naslouchání učiteli je tou nejdůležitější věcí při studiu.

RK: Já jsem naslouchal. Kdo by neposlouchal takové zajímavé téma? Všichni jsme se na tu hodinu předem těšili.

W: Těšení se nestačí. Je třeba pozorně naslouchat.

Už mne tento rozhovor začínal nudit, tak jsem se rozhodl, že ho utnu.

RK: Pokud si vzpomínám, tak jsme tuto hodinu měli na základce v sedmičce dvakrát, jelikož padla na supl a učitelka přírodopisu to chtěla pak pro jistotu probrat ještě jednou, abychom to správně pochopili. Z čehož vyplývá, že musím tím pádem mít o 100 procent lepší znalosti v oboru než zbytek populace.

Těď jsem měl pocit, že jsem Wize v tomto rozhovoru dostal. Pěkně jsem mu to nandal a bude mi muset odpovědět.

Pocit vítězství nevydržel dlouho. Vzpoměl jsem si, že má každá věc kromě teorické i praktickou stránku. Wiz totiž vždy zdůrazňoval, že samotné teoretické poznání je bezcenné a nepovažuje se za poznání. Pod pojmem poznání Wiz vždy myslel realizované poznání.

Pokud šlo o sex a erotiku, mé realizované poznání byla čistá absolutní nula. Nejenom, že jsem neměl pohlavní styk, ale žádné děvče jsem ani nesvlékal, neosahával, neobjímal, nelíbal, nehladil a ani nebral za ruku. Neměl jsem sebemenší zájem ani o randění, společné provádění různých aktivit jako psaní domácích úkolů, výlety, park, zábavy, kino, divadlo atd. Pro jistotu jsem se na děvčata ani nedíval. Ne, že by se mne nelíbila, chtěl jsem se jen vyhnout instituci zvané manželství, která je nejen značně časově náročná, ale pokud máte tu smůlu, že si vezmete za manželku dívku s materialistickým (tj. zvířecím) vědomím tak:

„Materialistická žena kompletně zničí duchovní život.”
 — Šríla Prabhodhánanda Sarasvatí

Máte prostě další život v háji.

Od mateřské školky jsem věděl, že lidský život je totiž dost krátký a na smyslový požitek nesloužící k duchovnímu pokroku není čas. K mému údivu to však nikdo ostatní nevěděl a učitelky nás vyučovaly naprosté hlouposti sloužící výhradně ke smyslovému požitku. Vůbec nás nikdo neučil kultivaci duchovních hodnot, ovládání smyslů, ovládání mysli atd. Místo toho jsme jak pitomci dělali hovadiny jako „Kolo kolo mlýnský”. Vítejte v ráji hlupáků!

Ještě překvapenější jsem byl, když jsem sledoval ostatní děti, jak si hrají – člověk by totiž řekl, že je takové blbosti snad skutečně baví. Wiz mi později tento problém vysvětlil: Takzvaní normální lidé se totiž rodí se zvířecím vědomím a naprosto ignorují duchovní cíle lidského života. Žijí jako zvířata, a proto se také pak narodí jako zvířata.

Zpět k tématu. Wiz byl označován pokročilejšími lidmi jako mystik. Já jsem si pod tímto pojmem představoval někoho, kdo ví víc a vidí dál než ostatní lidé. Bylo mi jasné, že ví o mých nulových sexuálních zkušenostech, a tak mne s tímto argumentem v rozhovoru porazí. Wiz ale zvolil jinou taktiku.

W: Měl byste se vrátit znovu do školy. Víte, že opakování je matka moudrosti?

Tím mne dost naštval. Tuhletu větu jsem totiž slyšel mnohokrát. Vždycky mne totiž deptalo neustálé biflování se. Bylo to k ničemu a považoval jsem to za výukovou metodu hlupáků.

Poprvé jsem si ale všiml, že se v této větě nikde nemluví o otci moudrosti. Chytnul jsem se této možnosti a vyzbrojen dalším argumentem jsem vyrazil na Wize.

RK: A kdo je otec moudrosti?

Wiz odpovědel stručně a jasně.

W: Bůh.

Leknul jsem se. Poprvé za svůj dosavadní život jsem slyšel někoho použít toto slovo v běžném rozhovoru. Doposud se Bůh mihl jen v písničkách Karla Kryla a v kostelech při mši.

Po vzpamatování z leknutí jsem si všiml něčeho velice zvláštního. Něco se stalo. Ve vzduchu byla cítit elektřina a ozón, podobně jako po bouřce, ale mnohem silněji. Na tváři jsem cítil vánek, ale všechna okna byla zavřená a nikde se na stole žádné papírky nehýbaly. Mhouřil jsem oči a otáčel tváří, abych zjistil, odkud to fouká, ale nešlo to. Vypadalo to, že to fouká ze všech stran. Některé pořizovačky to cítily také a stejně jako já pozvolna otáčely hlavou. Některé seděly v klidu a nic nevnímaly. Nechápal jsem, co se to tu děje.

Navíc jsem měl pocit, že jsem rentgenován. Lehké mravenčení jsem necítil jen na tváři, kde bylo docela i příjemné, ale i v kostech, kde to bylo dost nepříjemné. Ačkoliv to nebolelo, dostal jsem mírný strach z neznáma. Celkově to nebylo příjemné a ani moc nepříjemné. Bylo to neuvěřitelně cizí, naprosto odlišné od všeho, s čím jsem se doposud setkal. Pár minut jsem u pořizovaček zaraženě stál a pak jsem pro jistotu zvolil taktický ústup.

Tato zvláštní příhoda mi ležela dost dlouho v hlavě. Tušil jsem, že to má cosi do činění s Bohem, ale nevěděl jsem co. Nebyl jsem si však jist, zda to chci vůbec vědět. Měl jsem strach z Wizardovy odpovědi. Byl jsem si totiž jist, že to stoprocentně ví.

Cloud 22 temata

Zeptal jsem se tedy na něco jiného: To, co se stalo u těch pořizovaček, to byla náhoda? Wiz se na mne podíval a velmi pomalu odpověděl.

Náhoda? To slovo existuje jen ve slovníku hlupáků.