Hlavní navigace

Galerie: barevná čtečka PocketBook Color Lux vs. Kindle vs. iPad

Petr Krčmář

V redakci jsme měli delší dobu zapůjčenou čtečku knih PocketBook Color Lux, která se chlubí tím, že je prvním zařízením svého druhu s barevným e-ink displejem. Ten je navíc podsvícený, takže můžete v klidu večer s dětmi číst Medvídka Pú a můžete si prohlížet i barevné obrázky. Jak přesně barvy vypadají?

Už před časem jsme vám ukázali fotky první elektronické čtečky s barevným e-ink displejem. Už brzy vám přineseme její recenzi, ke které jsme připravili další obrázky, na kterých si můžete sami prohlédnout, jak vypadá PocketBook Color Lux ve srovnání se čtečkami Amazon Kindle Keyboard a Paperwhite, případně tabletem iPad.

Zásadní je samozřejmě srovnání s jinými čtečkami knih, iPad je v galerii jen pro porovnání. Nezapomeňte, že jde o první zařízení svého druhu a barevný e-ink zdaleka není dokonalý. Navíc nejde o tablet, ale o čtečku knih. Detaily v připravované recenzi.

Našli jste v článku chybu?
16. 2. 2014 11:09
lobo (neregistrovaný)

to co popisujes je o obsahu, a nie o forme.... keby si sa moc snazil, tak ten obsah dostanes aj na Tesla PMD 85... vyhoda citacky je v tom ze je dizajnovana na citanie- zrovna preto je ta 'placka dost velika' aby si nemusel do toho skulit zhrbeny s telefonom v jednej ruke

@autor: cim ste to preboha fotili a spracovavali? na kazdej fotke je iny whitebalance a osvetlenie....

16. 2. 2014 14:02
Atrament (neregistrovaný)

"Relax u presa po obědě, večer chvilku před usnutím." - Tak pokud čteš v takto malém množství, tak je jasné, že ti čtení na telefonu stačí. Ale zkus si číst celý den jednou na telefonu a jednou na čtečce a věřím že poznáš ten rozdíl.

Pro mně osobně jsou těmi nejzásadnějšími vlastnostmi rozměry a hmotnost čtečky - pohodlně velký display pro čtení beletrie ve srovnání s mobilem a zároveň velmi nízká hmotnost ve srovnání s tabletem, místo dotykového displaye normální pohodlná tlačítka (aspoň u méh…