Hlavní navigace

Galerie: deset let historie Ubuntu a Kubuntu v obrazech

Redakce

Ubuntu letos oslaví deset let od prvního vydání. Dekáda je dlouhá a od roku 2004 se toho opravdu hodně změnilo. Jak v přístupu společnosti Canonical, tak i v designu a softwarovém vybavení samotného Ubuntu a jeho varianty Kubuntu. Podívejte se s námi na průřez třiceti devíti verzí, které už vyšly.

Galerie deseti let Ubuntu je poměrně bohatá na různé designy, barevné úpravy a je možné v ní pozorovat modernizaci celého prostředí od Gnome až k současné verzi Unity.

Velmi zajímavá je také cesta Kubuntu, které si muselo také projít dramatickou změnou prostředí, přeci jen přechod od KDE 3 k verzi 4 nebyl pro nikoho jednoduchý.

Našli jste v článku chybu?
18. 5. 2014 11:57

Jo tak kdybych to měl brát podle screenů, tak jako poslední verze bych vzal Ubuntu 9.10 & Kubuntu 8.04 LTS. Asi není třeba moc vysvětlovat proč, Ubuntu 9.10 bylo poslední se starým skinem, který sice nebyl nějak extra hezký (ona legendární oranžovohnědá "lejnová" barva), ale byl funkční, což se o tom tmavém skinu z následující verze moc říct nedalo. Hlavně mi dosud nikdo nebyl schopný uspokojivě vysvětlit, proč došlo k přesunutí ovládacích prvků rámů oken vlevo. No a pak přišlo Unity, které …

21. 5. 2014 17:16
brk (neregistrovaný)

A víš, co je na tom nejsmutnější? Že má možná pravdu. V práci mám v počítači integrovanou zvukovku a ještě nějakého starého PCI Sound Blastra. Včera nebo předevčírem jsem si všiml, že mi přestal fungovat po nějakých aktualizacích zvuk. Neměl jsem čas to řešit, ale v mixeru ty zvukovky prostě nevidím, ticho. Zkusil jsem restartovat pulse audio a na víc nebyl čas.

To se mi nestalo ani nepamatuji. Ubuntu GNOME 14.04.