Mam zkusenosti s popisovanym vectorovym displayem. Par let jsem pracoval s digitalnim osciloscopem LeCroy. Typ si bohuzel nepamatuju, ale byla to uctyhodna bedna s pekne hucicim vetrakem. Mel vectorovou obrazovku a muzu rict, ze to byla FANTAZIE. Byl monochrom, 2 stupne jasu. Kdyz byl obraz slozitejsi, tak zacal blikat, jak sla obcerstvovaci frekvence na polovinu, ale jinak to opravdu nemelo chybu. Pak jsem videl podobny osciloskop od stejne firmy, ale uz s klasickym radkovanym displayem. Hruza se na to vubec podivat. Kdo to nevidel, neuveri.
Jinak, pokud si vzpominam, jedna z klasickych arcade strilecek - raketa uprostred obrazovky a strilela po asteroidech na vsechny strany - tak ta byla taky vectorova.
Jeste bych zminil VECTORSCOP, coz byl taky vectorovy display, ale v tomto pripade to byl prachobycejny monitor, akorat s tim rozdilem, ze ho vyrobil clovek s prezdivkou Vector :-). Takze ho tady zdravim. Ciao Vector.
Tak jsem si vzpomel, ze emulator hracich automatu MAME hry bezici na "vektorove" grafice podporoval. Minimalne Asteroids a Pristani na mesici jsem na MAME pred x lety zkousel.
Tak me napada, ze jestli to melo barevny displej, tak uz pred stinitkem musela byt mrizka, coz jiz z principu snizuje (diskretizuje) rozliseni. Puvodni monochromaticke vektorove monitory nic takoveho jako mrizku samozrejme nepotrebovaly (neni tam zapotrebi presne smerovat elektronovy paprsek na barevne luminofory), proto je tam zobrazeni uz z principu analogove.