Hlavní navigace

Hlasujte v anketě CZECH OPEN SOURCE 2006

1. 3. 2006
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

Server Root.cz pořádá první ročník ankety CZECH OPEN SOURCE 2006. Odborná porota a široká veřejnost v ní vybírají to nejlepší z českého open source. I vy můžete svým hlasováním ovlivnit výsledky.
COS

Cílem ankety CZECH OPEN SOURCE 2006 je podpořit rozvoj české open-source scény. Domníváme se, že česká komunita je velmi silná a její produkty uspějí i v porovnání s těmi zahraničními.

Chceme představit česká open source řešení široké veřejnosti a zároveň tímto způsobem odměnit jejich autory, kteří si jistě zasluhují náš obdiv a uznání. Zároveň tímto způsobem chceme vyzdvihnout i další aktivity a osobnosti, které pomáhají propagovat myšlenku open source.

Hlasování

V anketě CZECH OPEN SOURCE 2006 můžete hlasovat ve čtyřech kategoriích: software, projekt, osobnost a akce. Vybírat můžete ty nejlepší vždy z deseti nominovaných.

software: programové vybavení, které je vyvíjeno pod open-source licencí

projekt: projekt, který přímo podporuje open source v ČR

akce: významné setkání, seminář, přednášková akce a podobně

osobnost: člověk, který se významným způsobem zasadil o rozvoj open source u nás

(Nominováni nemohou být lidé přímo spjatí se serverem Root.cz.)

Pod nominacemi je podepsaná odborná porota složená z odborníků na slovo vzatých. Každý její člen vybral v daných kategoriích vždy pět zástupců, které seřadil a ohodnotil body od 1 do 5. Hlasy všech porotců byly následně sečteny a kandidáti s nejvyšším bodovým hodnocením pak byli nominováni do veřejného hlasování.

Nominace jsou teď v hlasovacím formuláři řazeny abecedně, abychom předčasně hlasování poroty neprozradili. Výsledky hodnocení odborné poroty a hlasování veřejnosti budou vyhlášeny najednou v pátek 7. dubna 2006.

Jak hlasovat?

Hlasovat můžete od 1. do 31. března 2006 prostřed­nictvím hlasovacího formuláře. Na stránce s přehledem produktů si ve čtyřech kategoriích vyberete své favority a kliknete na tlačítko „Zvolit“. Jste-li registrovanými a přihlášenými uživateli, budete zároveň s hlasem zařazeni do slosování o ceny. Nejste-li registrováni či přihlášeni, bude vám nabídnuta možnost registrace (nebo přihlášení). Váš hlas však bude započítán i v případě, že nebudete přihlášeni.

Druhým způsobem, jak přidat oblíbenému open-source kandidátovi svůj hlas, je zaslání SMS zprávy na telefonní číslo 907 09 06. SMS musí být ve tvaru HLAS ROOT XYZ, kde XYZ představuje číslo, které najdete u vybrané nominace. Tímto vybranému soutěžícímu udělíte jeden hlas. Každá SMS bude zařazena do slosování o hodnotné ceny jako samostatný hlas. Cena jedné SMS je 6 Kč včetně DPH a není odesíláno potvrzení o jejím přijetí.

Linux tip

Ceny pro hlasující čtenáře

Partnery ankety jsou poskytovatel informačních řešení firma Novell, výrobce operačních systémů společnost SUSE, časopis LinuxEXPRES a server o českém internetu Lupa.cz. Ve spolupráci s našimi partnery jsme pro vás připravili hodnotné ceny. Do slosování o ně budou zařazeni všichni registrovaní a přihlášení čtenáři hlasující přes webový formulář a všichni, co hlasují před SMS.

Vyhrát můžete především distribuci SUSE Linux Strong Encryption 10.0, roční předplatné časopisu LinuxEXPRES, distribuci Mandriva Linux 2006 nebo některý z módních doplňků z butiku Root.cz, včetně naprosté novinky, kterou představuje tričko Linux vás poznamená.

Takže neváhejte a přidejte svůj hlas!
Tričko

Žhavá novinka: Tričko LINUX vás poznamená

Kdo si někdy zadá s Linuxem, musí počítat s tím, že to na něm zanechá stopy. Na tričku Linux vás poznamená vidíte, jak to dopadá, když se Tux projde po zádech nadšeného admina. Přední strana trička je podepsána malým logem Roota. K dispozici ve velikosti XL. Obejdnávat můžete okamžite v našem butiku.

Partneři ankety

Novell
SUSE

Mediální partneři

Linuxexpres
Lupa

Autor článku