Odpověď na názor

Odpovídáte na názor k článku Home Assistant Connect ZBT-2: nový hardware pro Zigbee a Thread network. Názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Nově přidané názory se na webu objeví až po schválení redakcí.

  • 20. 11. 2025 13:01

    Trident

    Pletete dohromady jablka, hrusky a banany.

    Zigbee vytvari mesh by default bez repeateru ( ruzne kvality dle vyrobce). Ale je stavena na fixni mista. Tj. Neumi roaming. Resp. Vetsina vyrobcu to tak implementuje. Neni stavena na roaming - tj . kdyz budu chodit s zigbee zarizenim z mista na musto nemuzu se divit kdyz to nebude fungovat. Aktivujte a pouzivejte jen na jednom miste.

    V pripade BLE bluetooth mesh vetsina zarizeni
    neimplementuje a tenhle standard snad sam umre.

    Posledni vec je vyresit si v miste ruseni zigbee/ble mistni wifi 2,4Ghz.

    Vzdycky mne fascinuje kdyz nekdo nadhodi otazku o dosahu jako bychom znali detaily jeho radio prostredi, skladbu stavby a orientaci zarizeni. Kristalovou kouli nemame. Od toho se delaji obhlidky mista s merenim.

    Chcete-li fungujici mesh poridte si Matter zarizeni - mesh je soucast standardu.

    20. 11. 2025, 13:02 editováno autorem komentáře