Hlavní navigace

InstallFest 2020 pro milovníky Linuxu, coly a strojů ThinkPad

20. 2. 2020
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Na přelomu února a března se v Praze na Karlově náměstí uskuteční dvanáctý ročník konference InstallFest. Návštěvníky opět čekají zajímavé přednášky, praktické workshopy a spousta chytrých a zkušených odborníků.

Ve dnech 29. února a 1. března proběhne v Praze dvanáctý InstallFest. Tradiční víkendová akce je určena všem nadšencům do Linuxu, počítačů, elektroniky či hardware. Konference se uskuteční v budově E Fakulty elektrotechnické ČVUT na Karlově náměstí v Praze.

Ve dvou přednáškových sálech bude možné si vyslechnout na 33 přednášek a dvě učebny budou vyhrazeny 14 praktickým workshopům. Kompletní program najdete na webu akce.

Linuxáky potěší například přednášky Bash script from scratch, Kontextová historie shellu, Mobilní telefony a tablety s GNU/Linuxem v roce 2020, Termux: Linux ve vašem Androidu, Moderní nástroje pro příkazovou řádku, či Modern Linux Networking.

Fanoušci principů DevOps se zase dozví něco o současných trendech na přednáškách Serverless Deployments, Mikroslužby a Kontejnery, Building a CDN with Ceph object storage a Kdy se kód čte jako kniha?

Velkým tématem posledních let je bezpečnost. V této oblasti se doslechneme o novinkách díky přednáškám Úvod do měření internetové cenzury, Bezpečné řešení pro správu hesel musí být open-source a Governance risk and compliance.

Letos jsme přidali více přednášek z oblasti hardware, například FPGA: Nebojte se hradlových polí, ESP32-S2, Zaměřování vysílačů s rtl-sdr, CNC Frézování a Otevřený CAM software.

Protože je mezi linuxáky spousta fanoušků notebooků ThinkPad, uskuteční se na InstallFestu v neděli sraz nadšenců a uživatelů těchto legendárních strojů. Budete mít šanci si popovídat o všem ze světa ThinkPadů, podívat se na zajímavé kousky a modifikace. Zároveň se uskuteční praktická přednáška o instalaci FHD IPS displeje do notebooku ThinkPad X230.

Otevřené budou samozřejmě i tradiční stánky, kde potkáte zástupce organizací a projektů jako Admins SH, Bastlíři SH, CZ.NIC, LinuxEXPRES.cz a OpenOffice.cz, base48 a brmlab, SUSE a Vim. Na stánku Vimu si budete moci vyzkoušet Vim challenge, při které musíte splnit zadaný úkol s co nejméně úhozy do klávesnice. Pro nejlepšího je přichystána originální cena. Na stánku Admins si opět budete moci poměřit síly ve hře Pixelflut

Cloud 22 temata

Minulý rok jsme zkoušeli namíchat Open Colu a reakce byly nadšené. Letos bychom chtěli recept ještě vylepšit a namíchat vlastní InstallFest Colu. Také přidáme podstatně více bublinek, takže se máte na co těšit.

Určitě přijďte o víkendu 29. února a 1. března na Karlovo náměstí na InstallFest. Nahrávat a streamovat to ve 4K bude tradičně skvělý tým AVC.SH. Vstup je jako každý rok zdarma, stačí se jen zaregistrovat.