Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Jak moderní prohlížeče zlepšují svou spolehlivost? od Stará vesta - U Microsoftu a Windows nejsou hlášení vůbec žádná...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 29. 5. 2013 11:42

  Stará vesta (neregistrovaný) ---.5.privacyrepublic.org

  U Microsoftu a Windows nejsou hlášení vůbec žádná prdel.

  Hlášení problémů
  Globální záležitost systému Windows, funguje tak jak pan Macich popisuje. Je v zásadě dobrá věc, občas pomůže i vyřešit nějaký ten problém, i když je mnohdy vhodné hlídat jazykové verze (což je mnohdy prakticky nemožné) nabízených programů. Běžně jsou takhle nabízeny například "drivery" (a obslužné podprogramy) grafické karty, či pro tiskárny HP. Jenže stahujte několika set MB balík a pak zjistěte že je uživatelské rozhraní v angličtině, když na webu výrobce tiskárny se nachází i česká jazyková mutace.

  Pomáhání při zlepšování SW (Microsoft Customer Experience Program)
  Funkce naprosto k ničemu. V nejlepším možném případě jsou generovány statistiky, které MS utvrdí v jeho zkresleném názoru že uživatelé jsou s novými funkcemi, či GUI, spokojeni a užívají ho. Vůbec nemáte šanci nějak ovlivnit vývoj jen odesíláte statistiku a kdo ví co ještě.
  Tato funkce by měla, pro různé části systému Windows a aplikace odd MS, kdykoliv změnitelná. V poslední době však zjišťuji fakt, že rozhraní pro ovládání funkce (pravděpodobně po nějakém tom update) je zablokované. U mnohých uživatelů ve stavu "odesílat".

  Odesílání citlivých údajů
  Mnoho aplikací Microsoftu, které jsou do systému doinstalovány, vyžaduje detailní prostudování "zásad ochrany osobních údajů". Zde se zpravidla dozví, že určité neškodné a uživatele neindentifikující údaje (občas je uživatel i upozorněn na možnost nechtěného sběru osobních údajů) jsou automaticky odesílány, a pokud neprovede určitou změnu v Registru, bude se tak prostě dít.
  V nastavení Security Essential například nedávno přibyla volba "automaticky odesílat vzorky při požadavku analýzy komunitou MAPS". Což považuji za korektní jednání.

  další sběry informací
  Teď by se mohlo zdát že Windows i ostatní aplikace jsou podchyceny. Jenže proč uživatelé, se zákazanými reporty, čas od času a z ničeho nic najdou v TEMPu soubory SQM (Software Quality Metrics), což jsou binární soubory s neveřejnou strukturou, generované pomocí v systému integrovaného API (sqmapi.dll). Toto API prý mohou využívat i ostatní aplikace. V podstatě všichni kromě uživatele vědí co se sbírá a odesílá.
  Nechci tvrdit, že toto API (používané například uvedeným programem pro zlepšování SW) k ničemu není. Nicméně MS nevysvětluje, mlží a nedává ani návod jak rozpoznat zda SQM soubory náleží sběru dat systému Windows, aplikací MS, či naprosto jiným aplikacím. Na dotaz ohledně odregistrace nereaguje. Zajímavé je také, že některé aplikace pro úpravu instalačních médií Windows toto API odebírají, a většině uživatelů tato funkcionalita nikdy nescházela, nebyla potřebná pro dobrý běh určitých aplikací.
  Jak je to kolem platformy Live si vůbec nedokáži představit (nepoužívám ji), ta s tímto API pracuje běžně.

 • 29. 5. 2013 15:15

  e!! (neregistrovaný) ---.redhat.com

  Smutne, ze microsoft si plati cloveka, aby obhajoval ich produkty vo verejnych forach.

 • 29. 5. 2013 17:43

  Sadam (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Heh, se na ten komentar podivej! Delka a zpracovani...
  Dava si na tom moc zalezet, stejne jako LO. Jde hned poznat ze to neni normalni diskuter.

  Ja bych tak kravsky komentare tak pekne nastylovany do jedne diskuze zadarmo rozhodne neposlal, kor kdyz jde o takovou sracku jako je IE

 • 29. 5. 2013 18:05

  Sadam (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  A domena privacyrepublic.org se zda byt jako TOR exit node... nekdo asi potreboval zamaskovat sve microsoft.cz :-D

 • 29. 5. 2013 19:25

  Jiří Macich ml.

  Nemyslíte ovšem, že to by byl hodně špatně zamaskovaný promo příspěvek? :-) V kontextu je to kuriózní, ale překvapuje mě, že zrovna zdejší čtenáře použití anonymizéru udivuje. Kolik článků na toto téma Root.cz vydal? V kolika diskusích se jejich použití vydávalo za nutnost?

 • 29. 5. 2013 20:16

  Stará vesta (neregistrovaný) ---.solidonetworks.com

  Ujišťuji tě, že jsem normální diskutér. Na Rootu jsem chtěl trvale (přinejmenším tento rok) vystupovat pod přezdívkou Winař, nicméně mi to nebylo v zásadě a technicky umožněno. Nicky tedy střídám, pokud vůbec přispívám.

  P.S.
  Co se týká obou příspěvků... zase tolik práce jsem si s nimi nedal.

 • 29. 5. 2013 20:57

  Stará vesta (neregistrovaný) 195.228.45.---

  Ještě jsem chtěl podotknout, že například "e!!" ani ty jsi můj příspěvek evidentně nečetl (ale to nic, podle mne se to děje i Krčmáři), protože jinak bys musel konstatovat, že Microsoftu v zásadě spílám.

  P.S.
  Jinak byl celý tento příspěvek mírně odbočující od původního tématu článku. Bohužel to jinak neumím, protože vše souvisí se vším a článek hovořil o reportech...