Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Kdo ovládá váš Xbox? od Tomáš Cotumáš - Nečetl jsem všechny příspěvky, možná něco podobného již...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 22. 9. 2003 18:21

  Tomáš Cotumáš (neregistrovaný)

  Nečetl jsem všechny příspěvky, možná něco podobného již nékdo psal.
  Nejsem nikterak překvapen - prostě podobná svinstva se dají očekávat v tomhle brajglu čemu se říká IT XXI. století.
  Nepochybuji, že MS má právo provozovat XBox jako černou skříňku. Nechápu ale na základě čeho (jaký zákon, ústava cokoliv) mě chtějí jakkoli sankcionovat; třeba zato, že jejich "černou skříňku" používám na rozbehnutí něčeho jiného, než jejich chytré mozky se umínily.
  Stejným postupem bych totiž mohl být sankcionován zato, že se na něm nehraji, ale užívám ho jako podstavec pod moje kytičky. Žádný rozdíl v těchle záležitostech není. A obávám se, že se toho dočkáme - alespoň dokud takové výrobky budeme kupovat.

 • 22. 9. 2003 22:46

  Hercules (neregistrovaný)

  Ale, ale, ale - nikdo Vás přece nechtěl ani nechce sankcionovat - naopak, zde v auditu zaznělo spousta hlasů, co by se chtěla vozit po Microsoftu, není-liž pravda...??? Na co si tu vlastně hrajete - na mučedníka ? To snad ne...:o)

  Pokud má MS právo provozovat jako černou skříňku třeba s tím, že každej den přes dráty nebo WIFI vymění/upgraduje její firmware - pak jediný co Vy - jakožto jeho potenciální zákazník můžete - si tu věc za daných podmínek nekoupit. To je všechno.

  Pokud si ovšem necháte v popelnici určený pro svoz odpadu svoje věci, tak o ně taky při příští návštěvě popelářů přijdete. To že sou jen a jenom Vaše Vám přitom nikdo upírat nebude a nikdo vás za to ani nebude jebat (pokud do plastový popelnice nenasypete zrovna oharky). Proč taky...;o)

  Ale nemáte sebemenší nárok ze ztráty svejch věcí vinit popeláře - oni nezodpovídaj za kontrolu obsahu Vaší popelnice, nejsou za to ani placeni. Jestli svoji popelnici používáte třeba jako prádelní koš, je to Vaše právo - a Vaše zodpovědnost.

 • 23. 9. 2003 10:36

  Pichi (neregistrovaný)

  Popelnice je určena k umístění věcí na vyhození. Xbox není popelnice. Bez ohledu na to, jestli jsem si popelnici koupil, nebo pronajal, jsem si také zaplatil službu, že mi bude vybírána a vybrání popelnice je důsledkem tohoto smluvního vztahu. Já jsem s Makrošrotem žádnou smlouvu na mazání obsahu Xboxu nepodepsal, což by byl ekvivalent vámi popsaného. Vaše přirovnání kulhá na všchny nohy co jich má. Mám důvodné podezření, že vaše pochybení není náhodou, ale úmyslem a to zlým. Běžte si svůj žold vydělávat někde jinde.

 • 23. 9. 2003 21:42

  Vaše jméno (neregistrovaný)

  Popelnice se mohou vybírat i zdarma, třeba v rámci železné soboty - nu a argumentovat určením v případě X-boxu, který je sotva určen k instalaci Linuxu mi nepřipadá zrovna chytré...;-) Ekvivalentem vysypávání popelnic sotva bude mazání X-Boxu, protože X-Box není určen k mazání SW a služba X-Box Live slouží ke vzdálené správě / patchování X-Boxu.


  ...běžte si svůj žold vydělávat někde jinde....

  Mám to chápat jako pokus o umlčení nepohodlného názoru ? Máte pocit, že si svými příspěvky vydělávám ? Aneb typický zastánce "svobodného software"...;-))