Hlavní navigace

Konference Trendy v internetové bezpečnosti – již příští týden!

Redakce

Zajímá Vás, co je nového v oblasti internetové bezpečnosti? Jak nejlépe zabezpečit elektronické transakce? Jaké jsou trendy v elektronickém bankovnictví a dalších kritických internetových službách? Máte poslední šanci na registraci.

Odborná konference Trendy v internetové bezpečnosti (http://konfe­rence.iinfo.cz), jejímž cílem je shrnutí aktuálních trendů v oblasti internetové bezpečnosti, odhalení a zmapování nových hrozeb i budoucích problémů, se uskuteční již příští týden, 26. února 2009 od 9:00 v Konferenčním centru City v Praze.

Trendy

Kapacita sálu je omezena. Poslední možnost registrací.(http://kon­ference.iinfo­.cz/registrace/)

Program konference (http://konfe­rence.iinfo.cz/pro­gram/) bude rozdělen na dva samostatné bloky a jeho součástí budou prezentace předních expertů z oblasti elektronické bezpečnosti, bankovních služeb a telekomunikací. Vybíráme z programu:

  • Nejčastější slabiny internetového bankovnictví – Daniel Dočekal
  • Moderní phishingové útoky a možnosti ochrany – Jan Guzanič (CLEVERLANCE Enterprise Solutions )
  • Bezpečné platby na internetu – Karel Kadlčák (Sdružení pro bankovní karty)
  • Možnosti zabezpečení přímého bankovnictví – David Pikálek a David Lorenc (Česká spořitelna)
  • Výhody a nástrahy elektronického podpisu – Jiří Nápravník)
  • Cílené útoky na klienty banky – Rastislav Turek

Podrobný a aktualizovaný program je k dispozici na stránkách konference.

Konference pořádají čtyři známé servery Lupa.cz, Měšec.cz, Podnikatel.cz a Root.cz.

Partnerem konference je Česká spořitelna (http://www.csas­.cz), společnost PNB (http://www.pnb­.cz) a ESET software (http://www.e­set.cz). Mediálním partnerem je magazín Marketing a Media (http://www.mam­.cz/)

Trendy
Našli jste v článku chybu?
18. 2. 2009 8:14
BTW (neregistrovaný)
Certifikátem se nepodepisuje :-), slouží k ověření podpisu ... Co je podle Vás skutečný certifikát? Ten, kterému důvěřujete, protože Vám někdo nahrál kořenové certifikáty do úložiště Vašeho prohlížeče? Již jste zjistil, že v každém prohlížeči jsou trochu jiné množiny důvěryhodných autorit? Zkusil jste se podívat jak se v praxi chovají? Co myslíte, kde se Vám bude lépe vymáhat případná škoda v ČR nebo v JAR?
17. 2. 2009 18:29
Jsem rád, že bezpečnost berete vážně. Každopádně na konferenci se nedostanu, protože se jedu rekreovat. Několik připomínek, které bych měl k internetovému bankovnictví: * V Servis 24 stále nepotřebujete potvrzení SMS na změnu šablony příjemce, což je zásadní chyba * V Servis 24 chybí autorizace přihlášení přes SMS * Co kdyby Česká spořitelna zavedla stejný SIM kód jako Reiffeisen bank? * Kdy ČSOB podepíše své stránky skutečným certifikátem, aby nebylo nutné přidávat bezpečnostní výjimku? (ro…