Hlavní navigace

LightKeeper PRO – cesta k vlastnímu webhostingu

6. 11. 2006
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Rádi byste poskytovali webhostingové služby a nevíte jak na to? LightKeeper PRO nabízí kompletní řešení hostingového serveru obsahující webové rozhraní pro jednoduchou administraci a sledování provozu.

Nabízíme kompletní řešení webhostingového serveru založené na OS Debian Linux. Tato linuxová distribuce byla vybrána pro vysokou stabilitu a bezpečnost systému. Pravidelně 1× denně se provádí automatický update systému, který zajišťuje bezpečnostní a systémový update serveru. Celá aplikace LightKeeper PRO je založena na databázi MySQL a administračního rozhraní ovládaného přes webový prohlížeč.

Databáze zajišťuje rozhraní mezi uživatelem a systémem. V databázi jsou uloženy veškeré informace o emailových účtech, nastavení FTP přístupů, nastavení www domén, statistiky o přijatých emailech, odchycených spamech, virech atd. Administrační rozhraní je chráněno proti neoprávněnému přístupu heslem. Systém má integrovanou kvalitní antivirovou a antispamovou ochranu, která eliminuje narůstající množství spamu na internetu.

Systém LightKeeper PRO je rozdělen na dvě základní části.

Administrátorské rozhraní

Administrátor systému má komplexní přehled o hostovaných doménách, statistikách provozu e-mailů, kde jsou zobrazeny informace o zachycených spamech a virech za celý server. K dispozici má také podrobné statistiky provozu domén včetně prvních třiceti nejvíce navštěvovaných.

LightKeeper 1

Správce systému má v přehledu hostovaných domén zobrazeny základní informace o obsazeném prostoru, počtu a velikosti nevyzvednutých e-mailů nebo přidělených SQL databázích.

U každé domény je možné jednoduše provést změnu parametrů jako nastavení PHP, diskové kvóty, nastavení maximálních počtů e-mailů, FTP, přidělení SQL databází nebo zaslání informací o nastaveních na klientský e-mail. Vytváření nového webového prostoru probíhá obdobně a během několika minut je doména plně funkční. Klient svoje domény spravuje přes uživatelské rozhraní dle nastavených oprávnění.

Uživatelské rozhraní

LightKeeper 1

Každý klient dostane při zřízení webhostingového prostoru uživatelské jméno a heslo do klientské administrace hostovaných domén. Pod jedním uživatelským jménem může být provozováno několik domén a klient si z menu vybere doménu, se kterou si přeje pracovat.

V uživatelském nastavení může klient nastavovat e-mailové účty včetně diskové kvóty, e-mailové aliasy, oznámení přijetí e-mailu na mobilní telefon, antispamový filtr, FTP účty včetně diskové kvóty a nastavení www prostorů. U každého e-mailového účtu je možné nastavit automatickou odpověď na příchozí e-mail. Veškerá nastavení provedená v uživatelském rozhraní jsou ihned aktivní.

V uživatelském rozhraní jsou také zobrazeny podrobné statistiky e-mailů včetně zachycených spamů a zachycených virů. V detailních statistikách e-mailů je vidět objem spamu a virů přímo na jednotlivé e-mailové adresy.

Statistiky www osahují detailní informace o návštěvnosti domény. Jsou zde zobrazeny údaje o přenesených datech, o návštěvnosti v jednotlivých dnech a měsících, nejvíce navštěvované stránky webu atd.

comupterworld - webcast prosinec

Celý systém LighKeeper PRO je navržen s maximálním důrazem na jednoduchost ovládání jak pro administrátora, tak i pro klienta.

Bližší informace o produktu najdete na internetové adrese www.lightkeeper­pro.cz.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku