Hlavní navigace

Limit Theory otevírá zdrojové kódy, Xbox Adaptive Controller na Linuxu

8. 9. 2022
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Limit Theory
Zrušená vesmírná simulace Limit Theory otevírá zdrojové kódy. Pracuje se na podpoře ovladače Xbox Adaptive Controller na Linuxu. Arcmage je otevřená karetní desková hra navazující na ukončený projekt WTactics.

Zrušená hra Limit Theory otevírá zdrojové kódy

Limit Theory byla slibně vypadající vesmírná simulace, která měla svou kampaň na Kicstarteru. Bohužel se její tvůrci rozhodli hru, vyvíjenou už od roku 2018, zrušit. Podle jejich vyjádření zkrátka podcenili množství práce, které je potřeba vykonat na vytvoření takto rozsáhlého projektu.

Slíbili ale, že otevřou její zdrojové kódy a tento slib splnili. Většina kódu je vydána pod Unlicence, což je také otevřená licence schválená nadací Open Source Initiative. Nedokončení hry, jejíž vývoj financovali dobrovolní dárci, je sice ostuda, ale otevření zdrojových kódů veřejnosti je nejlepší způsob nápravy.

Limit TheoryLimit Theory

Xbox Adaptive Controller na Linuxu

Xbox Adaptive Controller je ovladač vyvinutý firmou Microsoft pro hráče s omezenou mobilitou. Pracuje totiž s celou řadou tlačítek, joysticků a dalších periférií, které uživatelům s omezenou pohyblivosti zlepšují herní komfort. Na první pohled vypadá jako dvouplotýnkový vařič a je určený pro hraní her na počítačích s operačním systémem Windows a herních konzolích Xbox One a Xbox Series X/S.

Díky komunitě se tento ovladač, který se v českých e-shopech dá sehnat za dva tisíce korun, dočká i podpory na Linuxu. Programátor Nate Yocom už nějakou dobu pracuje na rozšíření ovladače v linuxovém jádře pro joystick Xpad tak, aby pracoval i s tímto zařízením.

Xbox Adaptive ControllerXbox Adaptive Controller

Otevřená karetní desková hra Arcmage

Arcmage je otevřená karetní desková hra, kterou lze hrát jak s papírovými kartami, tak ve webovém prohlížeči. Historie hry sahá až do roku 2016, kdy navázala na ukončený projekt WTactics (2010–2013). Cílem bylo vytvořit komunitou spravovanou hru bez prémiových karet a principu „pay-to-win“.

K úspěchu ve hře je potřeba jsou zapotřebí pouze schopnosti hráčů. Hra se odehrává ve světě fantasy a jednotlivé karty stejně jako hrací desku lze libovolně upravovat a svoje úpravy pak sdílet s ostatními. Papírové hrací karty je možné koupit hotové v e-shopu nebo si je zdarma stáhnout a vytisknout.

ArcmageArcmage

Emulátor yuzu má linuxový instalátor

Tým vyvíjející emulátor herní konzole Nintendo Switch yuzu pracuje na novém instalačním programu pro operační systém Linux. Jeho hlavním účelem je jednoduchá a bezproblémová instalace na této platformě. Podobný instalační program existuje už delší dobu pro MS Windows, kvůli kontinuálně rostoucímu počtu linuxových uživatelů se ale tvůrci yuzu rozhodli zjednodušit instalaci i pro ně.

comupterworld - webcast prosinec

Tento nový instalátor podporuje jak sestavení „Mainline“, tak „Early Access“ pro podporovatele. Jedná se o novinku, která podle vyjádření tvůrců může obsahovat nějaké chyby.

yuzu instalátorInstalátor yuzu

V krátkosti

Minetest, otevřená hra s vlastním enginem inspirovaná Minecraftem, je k dispozici ve verzi 5.6.0. Tvůrci otevřené FPS hry Unvanquished oznámili vydání verze 0.53. Vyšla verze 0.13 otevřené RPG pro více hráčů s voxelovou grafikou Veloren. ScumVM program umožňující hraní klasických adventur a RPG přichází s novou verzí 2.6.0 s podporou dalších her.

MinetestMinetest

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Filip Zatloukal vystudoval automatizaci na Univerzitě Tomáše Bati a už od studií se zajímá o vše kolem svobodného softwaru. Vždycky ho zajímaly technologie a žurnalistika, tak se rozhodl tyto dvě vášně skloubit dohromady.