Hlavní navigace

Milion stažení Zorin OS 16, T2 SDE nabízí peníze za opravy chyb

13. 12. 2021
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Zorin Group
Projekt T2 SDE nabízí peníze za opravy chyb a pomoc při implementaci nových funkcí. Zorin OS 16 si za poslední tři měsíce stáhlo více než milion lidí. Linuxová distribuce EasyOS už nebude k dispozici ve formátu ISO.

T2 SDE nabízí peníze za opravy chyb

Znáte to lidové rčení, že za chyby se platí. Projekt T2 SDE, který vyvíjí sadu nástrojů pro tvorbu linuxové distribuce na míru, se rozhodl vzít ho vážně. Pobízí uživatele k aktivní spolupráci na opravě chyb a implementaci nových funkcí za finanční odměnu. Jedná se o částky ve výši 10, 20, 40 a 100 eur v závislosti na situaci. Tyto odměny si může T2 SDE dovolit vyplácet díky štědrosti sponzorů.

T2 SDET2 SDE

Milion stažení Zorin OS 16

Vývojáři distribuce Zorin OS nedávno oznámili vydání na Ubuntu 20.04 LTS postavené verze pro starší počítače Zorin OS 16 Lite.  Ta je odlehčenou verzí Zorin OS 16, který si od jeho vydání v půlce září 2021 stáhlo už více než milion lidí. Zorin OS 16 Lite využívá lehké grafické prostředí Xfce 4.16 a stejně jako Zorin OS 16 má pod kapotou linuxové jádro 5.11.

Zorin OS 16 LiteZorin OS 16 Lite

ISO obraz EasyOS už nebude k dispozici

Hlavní vývojář EasyOS se rozhodl „poslat ISO do důchodu“. Na svém blogu vysvětluje, proč už nehodlá vydávat ISO obrazy této experimentální distribuce, která používá svou vlastní technologii kontejnerů. ISO9660 je formát z roku 1988 a pro dnešní dobu už je docela zastaralý. Málokdo už dnes totiž instaluje operační systém z optického média. ISO obrazy proto budou nahrazeny skripty, které umožní instalaci systému z USB klíčenky.

CS24_early

EasyOS

Vyšel Linux Mint 20.3 Beta

K dispozici ke stažení je beta verze Linux Mint 20.3 s kódovým označením „Una“. Ta je postavená na Ubuntu 20.04.3 LTS a běží na linuxovém jádře ve verzi 5.4 LTS. Na první pohled viditelnou změnou bude přechod na prostředí Cinnamon 5.2. Kromě něj jsou ještě na výběr prostředí Xfce 4.16 a MATE 1.26. Další viditelnou změnou je podpora tmavého režimu pro aplikace Celluloid, GNOME Terminal, Hypnotix, Pix a XViewer.

Linux Mint 20.3 BetaLinux Mint 20.3 Beta

Nově vydáno

Nezávisle vyvíjená linuxová distribuce NixOS vydala novou verzi s číslem 21.11. Na Ubuntu postavená distribuce Freespire vyšla ve verzi 8.0. Průběžně aktualizovaná distribuce postavená na Arch Linuxu EndeavourOS oznámila vydání verze 21.4. Minimalistická distribuce OSMC určená pro běh multimediálního centra Kodi na Raspberry Pi vyšla ve verzi 2021.11–2.

Freespire 8.0Freespire 8.0
ikonka

Zajímá vás toto téma? Chcete se o něm dozvědět víc?

Objednejte si upozornění na nově vydané články do vašeho mailu. Žádný článek vám tak neuteče.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Filip Zatloukal vystudoval automatizaci na Univerzitě Tomáše Bati a už od studií se zajímá o vše kolem svobodného softwaru. Vždycky ho zajímaly technologie a žurnalistika, tak se rozhodl tyto dvě vášně skloubit dohromady.