Hlavní navigace

CZLUG: Naléhavá výzva FFII

Tisková zpráva

V Evropské unii se již nějakou dobu projednává, zda bude podle evropského práva možné patentovat algoritmy a počítačové programy. V současné době se evropské vlády chystají podepsat návrh směrnice pro neomezenou patentovatelnost a neomezenou vynutitelnost patentovaných algoritmů a "počítačově realizovaných" obchodních postupů.

Rozhodnutí Rady ministrů z 18. května 2004 bez jakéhokoliv vysvětlení a bez demokratické legitimity zamítlo předchozí vyvážené rozhodnutí Evropského parlamentu a poradních orgánů EU. Rozhodující většina byla zajištěna klamavou generalizací a s pomocí pochybných diplomatických manévrů během rozhodujícího zasedání.

Z výše uvedených důvodů iniciovalo Sdružení pro svobodnou informační infrastrukturu (FFII) akci „Odeslání naléhavé výzvy národním vládám a parlamentům“. CZLUG si dovoluje touto tiskovou zprávou informovat o aktivitě FFII a oznámit, že s touto akcí FFII sympatizuje, neboť softwarové patenty jsou velkou hrozbou pro otevřený software. CZLUG proto vyzývá k přečtení textu „Naléhavé výzvy“ a k aplikování postupu na stránkách věnovaných odeslání „Naléhavé výzvy“.

Za CZLUG
Marcel Kolaja
člen výboru CZLUGu

O FFII

Sdružení pro svobodnou informační infrastrukturu (FFII) je nezisková organizace registrovaná v Mnichově, jejímž posláním je šíření osvěty v oblasti zpracování dat. FFII podporuje rozvoj veřejných informačních statků založených na autorském právu, svobodné soutěži a otevřených standardech. Více než 400 členů, 1 000 společností a 60 000 příznivců pověřilo FFII k zastupování jejich hlasu ve veřejných politických otázkách spojenými s duševním vlastnictví v oblasti zpracování dat.

O CZLUGu

České sdružení uživatelů operačního systému Linux (CZLUG) je zájmové sdružení uživatelů Linuxu zejména z České republiky. Další informace, jako jsou stanovy, přihláška za člena a podobně, jsou dostupné na adrese www.linux.cz/czlug.

Našli jste v článku chybu?
18. 5. 2005 21:15
Jsme OLOMOUCKÁ Realitní kancelář, Profi-REALITY Sokolská 7, Olomouc která se zabývá prodejem, nákupem, pronájmem nemovitostí a bytů v OLOMOUCI. Nabízíme nejširší nabídku bytů v Olomouci za super ceny. Dále hledáme pro naše klienty byty všech velikostí. Platíme hotově, zajištujeme veškeré právní služby a kompletní financování nemovitostí. Přijdte k nám a určitě budete spokojeni. Jsme realitní kancelář, která je tu pro Vás. Telefon 585 203 586 nebo 777 023 928. Info: www.profi-realityridky.cz Fin…
24. 9. 2004 18:33
Hynek Hanke (neregistrovaný)

Pisete, ze po takovych 30 dopisech to uz je stejne jedno. Potiz je v tom, ze podle http://kwiki.ffii.org/LtrConsSendCz0406Cs na zadny urad zadnych 30 dopisu nikdy neprislo. Prislo jich tam tak osm, devet. V Ceske republice (ale i jinde) demokracie, jak by rekl pan Kryl, vzkveta, byt s kosmetickou vadou. Otazkou je, proc ani lide, kteri na ni tak nadavaji, nejsou schopni ji podporit a zapojit se do obcanskych iniciativ, ktere jsou jeji prirozenou soucasti. Je popularni a dela to temer kazd…