Hlavní navigace

CZLUG: Naléhavá výzva FFII

17. 9. 2004
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V Evropské unii se již nějakou dobu projednává, zda bude podle evropského práva možné patentovat algoritmy a počítačové programy. V současné době se evropské vlády chystají podepsat návrh směrnice pro neomezenou patentovatelnost a neomezenou vynutitelnost patentovaných algoritmů a "počítačově realizovaných" obchodních postupů.

Rozhodnutí Rady ministrů z 18. května 2004 bez jakéhokoliv vysvětlení a bez demokratické legitimity zamítlo předchozí vyvážené rozhodnutí Evropského parlamentu a poradních orgánů EU. Rozhodující většina byla zajištěna klamavou generalizací a s pomocí pochybných diplomatických manévrů během rozhodujícího zasedání.

Z výše uvedených důvodů iniciovalo Sdružení pro svobodnou informační infrastrukturu (FFII) akci „Odeslání naléhavé výzvy národním vládám a parlamentům“. CZLUG si dovoluje touto tiskovou zprávou informovat o aktivitě FFII a oznámit, že s touto akcí FFII sympatizuje, neboť softwarové patenty jsou velkou hrozbou pro otevřený software. CZLUG proto vyzývá k přečtení textu „Naléhavé výzvy“ a k aplikování postupu na stránkách věnovaných odeslání „Naléhavé výzvy“.

Za CZLUG
Marcel Kolaja
člen výboru CZLUGu

Cloud 24 - tip 1

O FFII

Sdružení pro svobodnou informační infrastrukturu (FFII) je nezisková organizace registrovaná v Mnichově, jejímž posláním je šíření osvěty v oblasti zpracování dat. FFII podporuje rozvoj veřejných informačních statků založených na autorském právu, svobodné soutěži a otevřených standardech. Více než 400 členů, 1 000 společností a 60 000 příznivců pověřilo FFII k zastupování jejich hlasu ve veřejných politických otázkách spojenými s duševním vlastnictví v oblasti zpracování dat.

O CZLUGu

České sdružení uživatelů operačního systému Linux (CZLUG) je zájmové sdružení uživatelů Linuxu zejména z České republiky. Další informace, jako jsou stanovy, přihláška za člena a podobně, jsou dostupné na adrese www.linux.cz/czlug.

Byl pro vás článek přínosný?