To je otresna slatanina :D Jedine pozitivni na tom je, ze diky tomu je nejaka zabava https://twitter.com/hashtag/systemd :-)
Moje "distro" používá rcctl ,takže zadne tyhle smesne problémy s systemd nemám (stejne jako alternativy s rc).
A v práci uspesne odrazovat zákazníka od prechodu na systemd je uplne triviální pri ukázkách jak to je nefunkční. Tohle ještě par let půjde a jinak už se pracuje na prosazeni BSD, dulezite je aby to jelo bez zbytečných nakladu (kam patri i uceni se nefunkčního systemu).