Hlavní navigace

Nether Dimensional Runner: neuvěřitelný mišmaš

6. 8. 2010
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

Někdy se po těžkém dnu vyplatí vypnout mozek a zapnout nenáročnou akční hříčku, která vás buď vytočí do nepříčetnosti nebo dokonale vyčistí hlavu od všech problémů. K jaké z těchto skupin se řadí Nether Dimensional Runner, v níž se zhostíte role neohroženého vojáka ponechaného na pospas v jedné dimenzi.

Hra bez příběhu

Nether Dimensional Runner, (odteď už jen NDR) je netradiční akční skákačka, která spíše než požitek z pořádné akce přivodí silný epileptický záchvat. Zhostíte se role vojáka, který se z nějakého podivného důvodu nemůže zastavit. Jeho cílem je překonat několik desítek úrovní a s hrdostí vytesat spolu se skórem své jméno do síně slávy.

Příliš barevné zpracování

Netradiční zpracování NDR spíše hru potápí, než aby jí pomohlo. Prostředí je velmi barevné a neustále v pohybu. V pozadí se přehrává jakýsi videozáznam z vašeho hraní, jenž je roztáhnutý a díky tomu i malinko máznutý. Po pár minutách hraní se mi udělalo lehce nevolno a musel jsem si dát krátkou přestávku, než jsem mohl opět v recenzování pokračovat.

Autoři grafické zpracování vysvětlují tím, že se váš rek pohybuje v jakési alternativní dimenzi. To je také vše, co ze hry po příběhové stránce dostanete. V každé úrovni se nachází několik nepřátel a modré diamanty, po jejichž sesbírání se můžete dostat do dalšího levelu.

Mise, jejich nástrahy a vojákův arzenál

Někdy se zadání mise lehce liší. Například budete muset najít klíč, který vám otevře bránu a tudíž i cestu dál, nebo narazíte na silnějšího nepřítele, kterého budete pro další postup nuceni porazit. Hlavní bossové nejsou zrovna tuhým oříškem. Váš voják je vybaven nejenom silnými zbraněmi, ale má někdy až nadbytek životů. Za celou hru se mi stalo jen jednou, abych hrdinně padl v boji. Se silnějšími nepřáteli si každý poradí levou zadní a s prstem v nose.

Váš hrdina může používat několik druhů zbraní a jednu zvláštní schopnost. Zbraně jsou dle potřeby většinou rozmístěné po úrovni. Mezi váš arzenál patří elektrický výboj, plazmová puška a rakety, které bezpečně zlikvidují většinu létajících bestií. Dále můžete aktivovat speciální schopnost, která vaší postavu obrovskou rychlostí pošle vpřed. Pokud se dostane s něčím do kolize, bude to nemilosrdně smeteno.

Design úrovní není nic světoborného. Pohybujete se v uzavřené aréně, jenž obsahuje několik plošin a v pozdějších částech hry dokonce pasti. Pasti mají většinou podobu bodáků. Pokud na ně vstoupíte, budou vám pomalinku ubírat život dokud neumřete. Naštěstí jsou tak špatně rozmístěné a málo účinné, že jsem během hraní na jejich záludnost nedoplatil ani jednou.

Zvuky a soundtrack

Jak už jsem říkal, díky vizuální stránce bude hra pro mnohé lidi téměř nehratelná. Naštěstí nás autoři ušetřili alespoň u soundtracku, který sice nepatří mezi mojí krevní skupinu, ale pořád je to lepší, než drátem do oka. Jedná se o jakési techno, které se snaží vlít adrenalin do hráčových žil. Těžko říct, jak působí na jiné, ale já jsem se bez něj dokázal celkem dobře obejít. Vývojáři naštěstí umožnili nativně ve hře hudbu vypnout. Vyhradili pro to dokonce speciální klávesu -.

Hra nedisponuje zrovna velkou plejádou zvuků. Každou zbraň zní sice malinko jinak, ale jejich počet by jste spočítali na prstech jedné ruky. Ostatní doprovodné zvuky jsou do hry přidány spíše aby se neřeklo. Uslyšíte pouze několik druhů výbuchů a cinknutí po sebrání diamantu.

Závěr a hodnocení

Nether Dimensional Runner je velmi podprůměrná hra, která mi navíc nesedla svým technickým zpracováním. V dnešní konkurenci nemůže nabídnout zhola nic nového a zajímavého. Pokud netrpíte vyloženě krizí z nedostatku her, určitě vám hru nemohu s čistým svědomím doporučit. Zkuste chvíli hledat na internetu, určitě naleznete mnohem lepší alternativu, než je tento druhořadý paskvil.

Výhody

  • Krátká herní doba

  • Malé hardwarové nároky

  • Nenáročnost

  • „Poslouchatelný“ soundtrack

Nevýhody

skoleni

  • Příšerné grafické zpracování

  • Minimum herních možností

  • Absence příběhu

  • Podivný design úrovní

Hodnocení