Mohl, ale - znám několik ukrajinských programátorů, jejichž odvod
skončil tím, že dál programují - někdo ty drony naprogramovat musí. Stejně tak o strojařích, kteří zamířili do fabrik vyrábět drony. A vím o několika Rusech, kteří prostě zmizeli na frontě.
Ten rozdíl je nejspíš v tom, že Ukrajina hledá co nejvýhodnější využití znalostí a schopností (většiny?) odvedených, zatímco Rusko prostě potřebuje potravu pro děla a drony
.