Proč ne? Hádám, že to vzniklo jako reakce na konkrétní reálný požadavek zákazníka. Skype simuluje běžný webový provoz, 602Server zase mailový. Někteří správci firewallu jsou asi placení za to, co všechno se jim podaří zakázat, programátoři sítových aplikací to řeší podobnými kuriózními způsoby.
Ja si zase myslim, ze replikace databaze mailem muze byt zajimava pro male zmeny v DB, pokud je treba sbirat data z nekolika pobocek. Dnes uz asi historie, ale neni to tak davno, kdy pevne pripojeni k internetu (a pripadne VPN) melo jen nekolik velkych firem.
Ja si zase myslim, ze replikace databaze mailem muze byt zajimava pro male zmeny v DB, pokud je treba sbirat data z nekolika pobocek. Dnes uz asi historie, ale neni to tak davno, kdy pevne pripojeni k internetu (a pripadne VPN) melo jen nekolik velkych firem.
Replikace po mailu není nic moc exotického. Sybase SQl Anywhere to má taky. Dokonce se dá vybrat, jestli se má použít SMTP nebo MAPI rozhraní. Používal jsem to celkem úspěšně.
Taky to u Sybase SQL používáme - jede to bez problému, jestli to chápu, tak se mailem posílají přírůstky transakčního logu a na druhé straně se zpracovávají. Ty mailíky jsou docela malé, ale je jich hodně.
Zdá se mi to dobré řešení - pošta je vcelku spolehlivá :-)
Replikace mailem neni nic moc exotickeho - jeste dost nedavno to byl pozadavek na ekonomicky software u jedne firmy s pobockami po republice. Kdyz neni primerene rychle a spolehlive flat-rate pripojeni k internetu, je to rozumne reseni. Zda se, ze vsichni uz zapomneli na dial-up, jenze jeste nedavno to v prilis mnoha mistech byla jedina moznost.
Je pravda, ze v pripade (napriklad) ekonomickeho SW beziciho na mnoha pobockach (prodejnach) to smysl dava. Byt by mne docela zajimalo, jak se v takovem pripade resi kolize ;-)
Replikace po mailu byla reakcí na tehdejší stav českého inetu - dial-up připojení bylo standardem i pro podniky, chybovost přenosu děsivá. Kudy neprošlo nic jiného, email prošel.
Nakonec podobnou vlastnost měl i Sybase SQL Anywhere.