Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Outline editory: The Vim Outliner (3) od Milan - Předně také děkuji za pěkný seriál. I když...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 21. 10. 2004 9:39

  Milan (neregistrovaný)

  Předně také děkuji za pěkný seriál. I když dnešní díl byl spíše o syntax highlighting ve vim než o outline editorech :-)

  K regulárním vyrazům pro zvýraznění emailových adres bych chtěl jenom dodat několik drobností:

  1. první (jednodušší) regexp umí jen adresy, které mají za zavináčem jen jednu tečku. Nejen tedy, že neumí tečku před zavináčem. Dost nešikovné omezení. Určitě se vyplatí používat ten složitější.

  2. Záhadná věta o výhodnosti uvozovek. Pro ty, kdož nejsou tak kovaní ve vim-u: V některých případech, kde původně byly definované pevné uvozovací znaky (nejen uvozovky, ale také např. lomítko u :s///) umožňuje vim použít znaky libovolné, pouze musí být stejný znak na začátku a na konci. To je výhodné v některých případech, kdy standardní uvozovací znak potřebujete často uvnitř řetězce a nechcete ho pořád psát s obráceným lomítkem. Např. nahrazování unixových cest:

  :s+/usr/lib/X11/bin/xeyes+/usr/bin/X11/xeyes+

  V příkladu regexpu pro syntax grupu Email lze použít běžné uvozovky, takže o nějakých alternativách není potřeba přemýšlet a ta věta o jejich výhodnosti musí na začátečníka působit zákeřně :-)

 • 21. 10. 2004 10:54

  Pavel Tisnovsky (neregistrovaný)

  No vidite, ja jsem se snazil temi ruznymi uvozovacimi znaky upozornit na to, ze ve vimu je jejich volba (temer) libovolna. A podaril se mi uplny opak - zmatl jsem to :-(

  Jinak ta moznost menit uvozovaci znaky neni v helpech a ruzne dokumentaci moc casto zminena, ale jedna se o skvelou vec - viz Vas typicky priklad, kdy by se clovek v normalnim vi "ulomitkoval" ;-)