Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Píšu jako blesk - občas udeřím od PMD - Jak se má člověk naučit psát rychle a...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 9. 3. 2011 14:23

  PMD (neregistrovaný) 88.103.85.---

  Jak se má člověk naučit psát rychle a bez koukání, když se mu furt mění klávesnice?

  Začínal jsem s DOSem a americkou klávesnicí. Háčky a čárky jsem moc nepotřeboval, tehdy se s nimi ani moc nepočítalo. A psal jsem jako blesk.

  Pak přišla česká klávesnice se Z a Y obráceně, s číslama přes shift, a symboly se přestěhovaly jako škatulata. Kdo sem za Rakouska zatáhl qwerty, na toho bych si s chutí počkal v Sarajevu.

  S nástupem Windows se začaly prodávat reklamní klávesnice se zbytečnými klapkami, které furt vyhazují nabídku Start a jiné libosti. Výrobci si bohužel začali myslet, že je to standard a že to někdo chce.

  Mezitím se různě přesouvá zpětné lomítko a výrobci se předhánějí v tom, kdo vynalezne nejnasíravější umístění tzv. multimediálních kláves. Např. vypnutí počítače každý potřebuje mít vždy po ruce, nejlépe pod klávesou PageDown.

  A pak... přišel Mac. Všechno jinak. Nejprve jsem měl v práci Mac a doma PC, potom doma Mac a PC v práci. To by si ho jeden VYŠKUB!

 • 9. 3. 2011 15:11

  Substance242 (neregistrovaný) ---.sbs.sk

  Ja neznášam rôzne tvary ENTERu, takže prídem na inú klávesnicu a namiesto "ň" klepnem ENTER a tak podobne, myslím že na toto by mal byť nejaký zákon alebo čo. :-)

 • 9. 3. 2011 17:16

  Substance242 (neregistrovaný) ---.sbs.sk

  Jo a ešte som chcel dodať, že som sa len pomerne nedávno naučil písať znaky ako @ alebo # s pravým altom, to nevie hocikto. ;-)

 • 9. 3. 2011 23:16

  Dan (neregistrovaný) 2a01:490:18:----:----:----:----:----

  Já to vyřešil tak, že jsem si na tři místa, kde používám nejčastěji počítač, koupil stejný model klávesnice (Microsoft Natural Keyboard 4000). A všude pracuji na notebooku, který vozím s sebou, takže prostředí je stejné. Akorát i tak má jedna z těch klávesnic backslash jinde než ty druhé dvě (vedle enteru vlevo, nejdebilnější místo), což mě opravdu nas...

  Z a Y by samozřjmě u neměl být problém prohodit u každého rozumného prostředí.